Yükleniyor . . .

SATÜRN SAHNEYE ÇIKIYOR! (17 ARALIK 2020)

SATÜRN SAHNEYE ÇIKIYOR!

Satürn, daha önce 22 Mart gününde Kova burcuna geçmiş, 21. Yüzyılın en dinamik dönemlerini yaşatmıştı. Bu geçiş, 2 Temmuz’a kadar sürmüş, sonrasında Satürn tekrar Oğlak burcuna geri dönmüştü. 17 Aralık tarihinde bir kez daha Kova burcuna geçiş yapacak olan Satürn, burada 7 Mart 2023 tarihine kadar kalacak ve etkisini gösterecek. Dünyayı dize getirmek isteyenlere diz çöktürecek. Hazırsanız buyurun,

“Satürn’ün Kova burcuna geçişi ile birlikte, Satürn Oğlak birlikteliği sona eriyor.”

Mücadelenin Hep İçerisinde Olduk

Satürn deyince aklımıza ilk olarak zaman ve mekân kavramı gelir. Satürn, etkisi olan burçlarda gücü, düzeni temsil eder. Satürn, bize öğrettiği hayat dersleri ile de bilinir. Deyim yerindeyse, adeta bir öğretmen olarak karşımıza çıkar. Yaşantımızdan dersler çıkarmamızı ister. Hayatımızda hep bir mücadele vardır.

22 Mart – 2 Temmuz Geçişinde Neler Olmuştu?

Satürn’ün Kova burcuna geçişi ile birlikte hayatımıza bir düzen etkisi gelmişti. İlişkilerin artık hızlı bir şekilde ilerlediği bu dönemde, dürüstlük hayatımızda yer alan önceliklerden birisi olmuştu. O yüzden, gereksiz yüklerimizden kurtulmuş, hayatımızda yer verdiğimiz insanlardan, bize değer verenler ile yola devam demiştik. Seçtiğimiz kişiler ile bağlarımızı kuvvetlendirmiş, gelecek için alınacak kararlarda fikir birliği gerçekleştirmiştik.

Satürn Kova Burcunda Ne İfade Ediyor?

Satürn, Kova burcunda adaleti, sosyal sınıfları, bilim ve teknolojiyi ifade ediyor. Toplumdaki herkesin eşit haklara sahip olduğunu, dünyada bu hakların kullanımı için hareket geçecek olan insanların mücadeleleri, bu dönemde karşımıza çıkıyor.

Satürn Kova’nın Yan Etkileri,

 • Zor anlatabilir, zor anlaşılabilirsiniz
 • Kişisel İlişkilerde gereğinden fazla efor sarf edebilirsiniz
 • Beklenmedik hastalıklar sonucunda hastane yolları gözükebilir
 • Beklenmedik psikolojik rahatsızlıklar baş gösterebilir
 • Hayata dair rutinleriniz aksayabilir
 • Hesaba katmadığınız harcamalar ortaya çıkabilir
 • Uyku sorunları çekebilir, anlaşılması zor rüyalar görebilirsiniz

“Bu etkiler sizi ele geçirmişse, Satürn Kova’da demektir.”

Satürn Kova’dayken Bilmeniz Gerekenler

 • Kendinizi her zamankinden daha zeki hissedeceksiniz
 • Hiç kimseye boyun eğmeyeceksiniz
 • Bilgelik sizi yönlendirecek     
 • Tamamen açık fikirlilik ve ılımlılık söz konusu
 • Sosyal ortamlardan uzak ve izole olmuş hissedeceksiniz
 • Merak ve keşfetme arzusu ön plana çıkıyor

Satürn Kova’dayken Büyüyecek Sektörler

 • Bileşim Teknolojileri
 • Dijital Medya
 • İletişim Teknolojileri
 • Ulaşım ve Ulaşım Teknolojileri
 • Sağlık Sektörü ve Sağlık Teknolojisi
 • Hücre ve DNA bilimi
 • Maden İşletmeciliği ve Teknolojileri
 • Askeri Teknoloji

Tıp Alanındaki Gelişmeler Devam Edecek

Yine teknoloji ve tıp alanındaki gelişmeler karşımıza çıkmıştı. Tıp alanında gerçekleşen en önemli gelişme için COVID-19 virüsü için gerçekleştirilen aşı çalışmaları verilebilir. Gökyüzü, tıp alanındaki gelişmelerin sadece buluş alanında olmayacağına, Satürn Kova döngüsünde yeni hastanelerin açılacağına da işaret ediyor. Bu ve benzer çalışmaların Satürn Kova burcunda karşımıza çıkabileceğini söylemekte fayda var.

Düzen, Tasarrufu da Beraberinde Getirecek

Satürn, Kova burcundayken gündelik hayattaki tüketim alışkanlıklarımızı değiştirecek. Düzensizlikler, dağınıklıklar bertaraf olacak. Evet, doğru duydunuz. Hayatımızdaki düzensizlikleri bir kenara bırakıyoruz. Bir düzen içerisinde hayatımıza devam edeceğiz. Bu düzen bizim tasarruflu olmamız için adeta çağrıda bulunacak.

Atık İşleme Merkezlerinin Önemi Artacak

Dünyada var olan kaynakların tükenmeye başladığı dönemlerde, geri dönüşüm hayatımıza öncülük edecek. Özellikle ülkemizde atık yönetimi ve geri dönüşüm konularında gelişmelere Satürn Kova geçişinde tanıklık edeceğiz. Çöp kullanımından, geri dönüşümden daha doğru bir şekilde faydalanacağız.

17 Aralık- 21 Aralık Tarihleri Arasında Nadir Kavuşum Gerçekleşecek

Gündelik hayatımızı devam ettirmek için bizler aşının bulunmasını ve bulunan aşının hangisine güvenmemiz gerektiğini düşünürken; insanlık ve gök kubbe, tarihte az yaşanan bir kavuşuma tanıklık edecek. Gerçekleşecek bu kavuşum, 17 Aralık’ta başlayacak ve 21 Aralık’ta son bulacak. İki gezegen birbirine bu denli yakınlaşırken, dağıttığı ışıklar sadece İngiltere’nin belirli yerlerinde, profesyonel gözler ile görülebilecek.

Ender görülen kavuşum tarihi birçok olaya tanıklık edeceğimizi işaret ediyor. Bu nedenle 15 yıldır astrolojik olarak bir kişiye, kuruma ve siyasete dair adım adım harita açmış ve öngörülerini yazmış birisi olarak; ‘’2021 Var Olmak’’ kitabımda bu kavuşumu uzun uzun ele aldım.

Nadir Kavuşum; Jüpiter- Satürn!

Jüpiter- Satürn- Kova kavuşumu çok nadir gerçekleşen bir gökyüzü olayıdır ve bu kavuşum içerisinde çok özel anlamları barındırır. Gökyüzünde gerçekleşen bu devinim ile 2019’un sonunda başlayan ve 2020 yılında devam eden olaylarda;

 • Mavi gezegenimizi siyaha esir edenleri,
 • Din, dil, ırk gözetmeksizin bizlerin eve kapatılmasına ön ayak olanları,
 • Dünya’yı durduran kitlesel birçok sıkışmayı beraberinde getiren sistemi,
 • Ve bizi bu noktaya kimlerin getirdiğini öğreneceğiz.

COVID-19 adı altında insanlığın ve dünyanın başına örülen bu çorap, insan eliyle mi yapıldı? Yoksa geçilmesi gereken bir sınav mıydı? Jüpiter- Satürn kavuşumu ile birlikte bu soruların cevaplarını bulacağız.

NOT: 2021 yılında var olmayı yeniden keşfedeceğiz. Bunu uzun uzun anlattığım yeni kitabım ‘’2021 Var Olmak’’ da detaylıca bulabilirsiniz.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

07.12.2020

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...