Yükleniyor . . .

SATÜRN RETROSUNDA DOĞANLAR (2020)

SATÜRN RETROSUNDA DOĞANLAR

Satürn her yıl ortalama 4,5 ay geri gider. Satürn Retro’sunda doğanlar söylediklerinden ve düşüncelerinden sıklıkla şüphe eden insanlardır. Çoğu zaman suçluluk duygusu ile mücadeleyi herkesten fazla tecrübe ederler. Derin korkuları vardır ama bunu asla belli etmezler. İçerlerde bir yerlerde savunmasız oldukları çok nokta vardır.  İnsanlarla ilişkilerini sürekli kontrol etmek isterler. “Sorumluluklarımı yerine getirebiliyor muyum?” sorusu akıllarını sıkça kurcalar. Yanlış seçimler yapmaktan da oldukça korkarlar.  Satürn Retro’sunda doğan bireylerin çocuklukları, fazla disiplinli veya düzenli bir şekilde geçmemiş olabilir.

Ciddiyetsizlikten, sorumsuz davranışlardan hoşlanmazlar.

Bir açıdan, doğum haritasında Satürn Retro’su olması güçlü bir Uranüs’ün varlığına eş değerdir. Bu Retro altında doğan bireyler düzene, programa ayak uydurmakta zorluk yaşarlar. Belli bir kuralın, düzenin gerektirdiği gibi hareket etmek zorunda kaldıkları durumlarda her zaman gergin ve kaygılı hissederler. Satürn Retro’sunda doğanlar her ne kadar duygularını, içsel tepkilerini vermekte zorlansalar da hayata karşı dirayetli bir duruş sergilemektedirler. Kendi prensiplerinden ve doğrularından kolay kolay ödün vermezler. Öyle ki bazı doğruları konusunda sabit fikirli davranabilirler. Düşünceleri, hayat içerisindeki değerleri, tepkileri olmazsa olmazlarıdır. Ciddiyetsizlikten, sorumsuz davranışlardan hoşlanmazlar. Satürn Retro’sunda doğanlar hayatı büyük bir ciddiyetle, kontrolü elden kaybetmeden yaşamaya özen gösterirler. Bu durum zaman zaman aşırı kontrolcü bir ruh haline bürünmelerine neden olabilir.

Özeleştiri yapmaktan asla kaçınmazlar.

Ancak özeleştirilerinde keskin ve deyim yerindeyse acımasız davranabilirler. Hayat sahnesinde yaparak yaşayarak kendi deneyimlerini oluştururlar. Kendini eğitip, kılavuzluk ederlerken ciddi öğretiler edinirler. Kendilerini bu denli sıkıştırmaları çoğu zaman yaşadıkları güvensizlik ve suçluluk duygusundan kaynaklanır. Bilgi, tecrübe ve yeteneklerini başkalarıyla kıyaslama eğilimindedirler. Bu durum stres seviyelerini artırarak psikolojik sorunlar yaşamalarına zemin hazırlayabilir. Bireysel çalışmayı, tek başlarına hareket etmeyi tercih ederler. Eğer Satürn Retro’sunda doğduysanız, özeleştirinizi daha esnek tutmalı, disiplinli davranmalı ve kendinizi kıyaslamadan hareket etmelisiniz.   Bu yazıyı okuduğunuz tarihlerde de Satürn geri gidiyor. Bu da demektir ki Satürn Retro’sunda doğan biriyseniz bu dönemi fırsata çevirebilirsiniz.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır. 

Kaynak gösterilmeksizin paylaşılamaz. 

 

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, Terazi burcunda arkadan iş çevirenlerin veya çapkınların işlerini artık daha da zorlaştırdığı dönemi başlatıyor. Seyahat planı olmayanları dahi harekete geçirecek günler başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...