Yükleniyor . . .

SATÜRN-PLUTON KAVUŞUMU (2020)

Satürn ve Plüton Kavuşumu

Dünya öksürüyor!

Evet doğru okudunuz. Dünya, 21. yüzyıl doğumunu tamamlamadan 2020 yılının ilk günlerinden itibaren daha önce az rastlanan bir kavuşumla dünyada çürümüş tüm sistemleri kusacak. Aslında bu hikâye 2019 yılı kaderi yeniden yazarken, yani 2019 yılının Nisan – Temmuz ayları arasında etkili olmaya başlamıştı. Ben de sırf bu kavuşum için geçen yıl kitabımın adını kader yeniden yazılıyor diye sizlere aktarmaya çalışırken, Satürn-Plüton adım adım birbirine yaklaştıkça dünyanın içinde barındırdığı kiri, pası çıkaracağını özellikle teknoloji yani telefon ve video çağında iyice görünür hale gelip görmek istemeyenlere de şahit olacaktık.

Bir uyku halini anlatmak takdir edersiniz ki çok zor. 2019’un Kasım ayı ile 2020 Şubat arasında gökyüzünün hiddetini kelam, kalem yetmediğinden 2020 Şifreleri Çözüyor kitabımı toplamak açıkçası zor oldu. Ben kitabı toparlarken, sizin de hayatlarınızda, ülkemizde, dünyada özellikle ekim ayından itibaren ön görülemez günler başladı. Zaten ben de sosyal medya hesaplarımda ekim ayından sonra arkanıza bakmayın demiştim. Şimdi ise zurnanın zırt dediği yere geldik. Satürn Plüton’a kollarını açtı sarılacak. 2020 Ocak-Temmuz ve Aralık aylarında ise dünya yokuş aşağı yuvarlanırcasına büyük bir sürece girebilir.

Aslında 12 burç çemberinde bu iki gezegen ortalama 33 yılda birbirlerine yetişmeye çalışıp sollayıp geçiyorlar. Ama bu burçta 502 sene, ortalama 500 sene önce tıpa tıp bugün ki gibi derecesi derecesine pozisyon almışlar. Bu ağır topların yanında ise bu sefer Güneş-Jüpiter ayrıca bir de Ay olacak. Merkür’ü yazmıyorum bile sizin anlayacağınız 3 düğün bir cenaze misali büyük günler diyor gezegenlerin seyri. Aklınıza ne gelirse düşünün diyorum. Elimizde bu kadar zor, az bulunan, referansı olmayan tarihteki bu açıları bu yüzyıla uyarlamak ve astrolojinin bulmacasını çözmek için kocaman akıcı ay ay kimleri nasıl etkileyeceğine dair bir kitap yazdım.

Hangi kitabımı almadınız, aldınız bilmiyorum ama bu kitabı almalısınız bunu çok iyi biliyorum. Çünkü referansı yüzyıllara dayanan Satürn-Plüton kavuşumunu çok çalıştığım aşikâr. Önemli bir kırılmayı tetikleyen, içinde büyük enerjileri barındıran, yıllardır biriken enerjinin bir anda ortaya çıkmasını sağlayacak, kediyi fare, fareyi kedi yapacak günlerden geçiyoruz. Dünyanın yani kolektif bilincin işi çok zor. Dalga dalga yayılacak bu simülasyon yüzyılın kaynama noktalarındaki çatırdamaları temsil ediyor. Bu iki gezegenin en temel etkisi dünyanın eş zamanlı 7 harikası görülen kurum, kişi, inanç, yapı, denizler ve boğazlarda dengeler değişirken geriye dönüşü olmayacak sistemleri getirebilir. Şifreler çözüldükçe, kitleler uyandıkça, sınırlara insanlar tırmandıkça kapitalist sistemin sıkışması ve en önemlisi ise birçok mesleğin cenazesini de yapacağımızı işaret ediyor. Kısacası yeni meslekler, yeni kurumlar, yeni yapılar gelirken eskiler dünyanın en karanlık bölgelerinde yok olmak üzere şimdiden can çekişmeye başlamış olabilir. Öyle ki teknoloji dünyayı yönetmeye başlarken, göz önündeki birçok lideri tahtından edebilir. Tutunması zor, anlaması imkânsız, sezgilerin de kör olduğu bugünlerde insanlık yeni dünyasını kurmaya hazırlanacak. Küresel dünyada güç savaşları artık köklü anlaşmalara dayandırılacak. Zaten 2020 Şifreleri Çözüyor kitabımda yüz yılık anlaşmaları Montre anlaşmasına kadar ele aldım. Dinamiklerin yeri değiştikçe domino taşı gibi dağılan, bozulan, hatta yeniden düzenlenen birçok anlaşmaya şahit bile olabiliriz. Bize çok şey görmek düşmedi dostlar diye içinize su serpeyim ama demek istediğim aslında bize sorumluluk alıp dünyanın değişen yolculuğunda rol almak zorunda kalacakmışız gibi de geliyor.

Reformlardan, devrimlerden geçiyoruz sıkı tutunun.

Bu iki dönüştürücü, yerinden kalk deyince kalkmayan, zamanın içinde yavaş yavaş süzülen gezegenler 1517-1518 yıllarında tıpkı bugün gibi Oğlak burcunda , 1680 yılında Yengeç burcunda, 1914-1915 yıllarında İkizler burcunda, 1947 yılında aslan burcunda, 1982 yılında Terazi burcunda kavuşmuşlar. Satürn-Plüton gördüğünüz gibi her gün, her yıl kavuşmadığı gibi bugün ki pozisyonları yakalaması da çok güç. 2020 kitabını yazarken şöyle bir tarih yolculuğuna çıktığımda mutlaka boğazlara, denizlere özellikle savaşlara kadar gittim. Öyle ki 25 Ağustos 1914 yılındaki Satürn-Plüton boşlukta yani Yengeç burcuna geçerken kavuşmaları Osmanlı-Rusya’ya mâl olmuş. O yüzdendir ki bu yüzyıldaki kavuşumun ay ay etkilerini anlatırken, kitabımda en çok Avrupa’yı ele almamın en büyük nedenlerinden biridir. Hatta konuyu Avrupa ordusunun kurulacağına kadar da götürdüm. Ayrıca AB, NATO ve IMF gibi global gücü elinde tutmaya çalışan yapıların da büyük zarar göreceğini bu transitin heybetine güvenerek yazdım.

Şöyle bir örnek de verebilirim size. Yıllardır seri bir şekilde isimler, tarihler en önemlisi ise yıllar üzerinden yorum yapan bir astrolog olarak 2001 yılında İkiz Kulelerin yıkılışında Satürn ile Plüton sadece birbirlerine meydan okumuşlardı. Kaldı ki yaşadığımız zaman diliminde kavuşmuşsalar demek oluyor ki uçaklar, hava sahaları en önemlisi ise intifadalar 2020 yılının en çok konuşulacak konularının başında geliyor.

Peki nereye doğru mu gidiyoruz, buyurun…

AIT, yapay zekâ, algoritmalar, big data dünyasına hoş geldiniz.

2020'nin Ocak ayından Haziran ayına kadar Satürn-Plüton-Jüpiter kavuşumu matriks günlerine gebe olurken, sanal gerçeklik gözlükleri artık yeni alışveriş merkezlerimiz olabileceğinin adeta davullarını da çalacak. Plüton yerin altındaki kiri, pası, günahları ortaya dökerken Satürn öğrenmemiz için büyük bir çaba sarf edecek. Başta korksak da 21. yüzyıl doğarken, kaçmamanızı tavsiye eder, mutlaka 2020 Şifreleri Çözüyor kitabımı edinmenizi tavsiye ederim.

Astrolog Zeynep Turan

25.12.2019

Yazının her türlü hakkı saklıdır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, Terazi burcunda arkadan iş çevirenlerin veya çapkınların işlerini artık daha da zorlaştırdığı dönemi başlatıyor. Seyahat planı olmayanları dahi harekete geçirecek günler başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...