Yükleniyor . . .

SANATIN YÖNETİCİSİ TERAZİ, MERKÜR'LE OPERA DİNLEMEYE GİDERSE!

SANATIN YÖNETİCİSİ TERAZİ, MERKÜR'LE OPERA DİNLEMEYE GİDERSE! 

Sanatı yöneten Terazi Merkür’le harmanlanıp hayatımızı sekteye uğratırsa!

Sanatı Yöneten Terazi Merkür’le Opera Dinlemeye Giderse!

‘Gökyüzü yine neyin mesajını veriyor?’ dediğinizi duyar gibiyim. Hatırlarsanız Eylül ayına girmeden vicdanımız pusulanız olsun demiştim. Eylül ayının ilk günlerinden itibaren nefesimizi kesen, yüreğimizi dağlayan olayların içine dâhil olduk. Tabii ki gökyüzü affetmeden 13 Eylül’e kadar adeta sınavlarını ağırlaştırdı. Artık 13 Eylül’de yaşanan Güneş tutulması ile gezegenlerin etkisi, evrensel enerjisindeki dramatik tırmanışını şimdilik bitirdi. Yani, ilk etabını atlatmış olduk. Şimdi, Eylül ayının ikinci etabı başlamak üzere. Aslına bakarsanız ayın ilk günlerinden itibaren etkisini görüyoruz, yüreklerimize ağır baskılar ve açılar bindirdi.  Şimdi ise evin yaramaz çocuğu diye tarif ettiğim ve bu sefer ‘ergen ruh’ haline bürünen Merkür de sıra! Aslında bakarsanız gerilemeye başlamadan rotamızı çok ciddi anlamda etkiledi.

Peki, Merkür ruh halini biraz olsun anladık, biraz da geri gideceği burcu tanıyalım, neleri temsil eder?

 Önce kendisini bir ele almak gerekir. Sanatı sanatçıyı, organizasyonu partileri, tasarımı mimariyi, müziği bestekarları, konserleri dinletiyi, düşünürleri yazarları, yaratımcı sektörleri ve tüm organizasyon alt yapılı birçok konuyu Terazinin yönetiminde olduğunu düşünürsek, Merkür 3 haftalık geri gitme süresi boyunca bu konuları ilk başa yerleştirdiğini görebiliriz. Peki, burada çarpıcı bir şey mi olacak? Oldu evet.  Şimdi ne oldu diye düşünüyorsunuz, hemen panik olmayalım;  farkına vardıysanız, sanat etkinliklerine ve bazı organizasyonlarda 5 Eylül’den bu yana birçok proje iptal edildi.

Sanat, vicdanımızda durak mı olmalı, yoksa duyarlı tarafımıza mı yansımalı ?

Malum vicdan muhasebesi yaptıran olaylarla ilişkilendireceksiniz, bu iptal olan etkinlikleri. Hazır olun! Ekim ayı da dâhil, birçok organizasyonun, davetin, konserlerin iptal olmaya devam edeceğini söyleyebilirim. Hızla bu tarz alanların ve bu işlerde görev alanların dikkatini çekeceğini, farklı söylemlerde ve düşünceler de duyacağınızı da vurguluyor. Özellikle, sosyal medya’da buna dair çok fikir sahiplerinin sözlerini ve eleştirisel yaklaşımlarını okuyabilirsiniz. Merkür Terazi burcunda ergen bir ruh hali ile umursamaz, vurdumduymaz içgüdüsünü günlük hayatın her bölümüne adeta bir salgın hastalık gibi yayılacağına işaret ediyor. Öte yandan dedikodunun artacağını, iletişimde dağınıklığın da çıldırtıcı boyuta gelebileceğini işaret ediyor. Sevgili çatışmaları ve kıskançlıkları, ebeveyn tadında atışmaları, anlamsızca gelen birçok diyalogları hayatımızın her alanında ergen kaprisiyle bize yansıtacak. Kendi haline bırakıp, sevdiği yemeği önüne verirsek bize bulaşmayacak gibi bir ruh haline ikna olmamız gerekiyor. İçimizi tetikleyecek bu yaramaz çocuğu, sakince kalmaya telkin etmeliyiz.

Peki, niye bu kadar zorlayıcı?  Çünkü eş zamanlı karşıt burcu olan Koç, tam Ay tutulmasına doğru ilerliyor. Bir şekilde 28 Eylül’ü bağlayan haftaya kadar da enerjiyi tırmandırmayı hedefliyor. Evrensel etkisi ise göze ilk çarpan yurtdışı ile bütünleşmiş bir çok global markanın, sosyal organizasyonların iptal olabileceğini işaret eder.  Bu 3 haftalık süreçte yapılan etkinliklerde medya içine yansıyacak kadar keskin bir takım olayların yaşanabileceği işaret ediyor. İletişimi ve zekâyı temsil eden Merkür’ün geri gitmeye başladığı burcun konularını sıraladık, burada.  Şimdi, sırada hangi evde geri gideceğini söyleyip o evin temsil ettiği konulara işaret edeceğim. ‘Ev mi! Ne evi, bizim ev mi?, hangi sokak, hangi şehir?’ dediğinizi duyar gibiyim, kafanız karışmasın. Ben burada elçiyim, unutmayın konu benim inisiyatifimde değil! Öyle olsa, evrene bir mesajla, hepimiz için bir torpil yapmasını isterdim. Hiçte fena olmazdı hepimiz nasiplenirdik L. Neyse, komutanın bende olmadığını bir kez daha belirtmiş oldum. Konumuza geri döndüğümüzde; gökyüzünün yaratmak istediği reformları anlamaya çalışmalıyız, beklentilerimizi ona göre yönlendirmemiz gerektiğini de unutmamalıyız. Gelelim şu ‘ev’ durumuna Terazi burcunda geri gitmeye başlayan Merkür 6. evde start veriyor.  Bu da sağlık ve hizmet alanlarının kaosa dönüşebileceğini, sağlık sisteminin önemli bir süreçten geçebileceğini işaret ediyor. Devamlılığında ise müdahale ve farkındalık sürecine tabii ki gündemimize meşgul edebilir. Merkür, bu sefer yalnız değil!  bunu öncelikle iyice kavramakta fayda var.   Bizim için kıymetli günlere denk gelmesi de bana göre tesadüf değil.  Hayatta zaten tesadüf yok.  Eğer buradan yola çıkarsak; bu süreçte sanat düşmanı Merkür’ün ne yapmaya çalıştığını daha iyi anlarsınız. Ayrıca, varsa gezi planınız, seyahatte çıkacak olanları kontrollü olamaya teşvik eder. Bu süreçte düşüncelerimizde dağınıklık, konuşmalarımızda bir rahatlık söz konusu olabilir. Bizi böyle bir dönemde kimsenin yanlış anlamasını istemeyiz değil mi….Kendimizi bakıma, kişisel işlerimize verebiliriz, görünüşümüze bu süreçte fazla kafayı takabiliriz.  Eğer çok acil değilse estetik veya benzeri girişimlerinizi bekletebilirsiniz.  Venüs tarafından yönetilen Terazi’de gerileyen Merkür sağlık evinde geri gitmeye başladığını düşünürsek, pişman olacağınız eylemlerde bulunmayın lütfen. Benden söylemesi, ‘Gerçekten Zeynep haklı imiş’ derdiniz.

Peki, hani Merkür’den korkulmazdı!

Korkmuyoruz ki, yönetmeye çalışıyoruz. Gönlünüzü rahat tutun!

Merkür sahneye çıkınca neler olacağını okudunuz, şimdi bunların hayatınızı ele geçirmemesi için kolları sıvayabilirsiniz. Burada onun gücünü artıran Uranüs’le ilişki kuran tam Ay tutulmasını unutmayın. Eş zamanlı gökyüzü birkaç olayı ardı ardına yaşatıyor. Bunun yeryüzüne yansımaması mümkün mü?  Hemen cevabım hazır, hiç mümkün olmaz mı, elbette…  Küçük uyarılar faslına geçelim şimdide, en yakın yönetmemiz gereken konu nedir? Elektronik araçlarda aksaklıklar ve uzun yola çıkacaklar, kontrolü olmalı. Birde elektronik eşyalarınızı prizde unutmayın notunu düşebilirim hem kendime hem de size :)

Unutmayın yaşam tecrübesiz, gönül duasız olmaz!  Ben bilgilerimi size akıttım. Şimdi sıra sizde Bu bilgileri nasıl isterseniz öyle kullanırsınız. 

 

Astrolog Zeynep Turan

Yazının tüm hakları saklıdır.

02.09.2015

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, 10:14’te Oğlak burcuna geçecek. Kariyerimizdeki sorunları aşmak adına daha yapıcı konuşmalar içerisinde bulunmak isteyeceğiz. Birbirini yanlış anlayanlar barışıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...