Yükleniyor . . .

SANA KÖTÜ HİSSETTİREN DUYGULAR

SANA KÖTÜ HİSSETTİREN DUYGULAR

21. yüzyılda, Kova Çağı’nın etkisini hissettiğimiz bu günlerde duygularımızın da şekli değişiyor. Tarih 2023 yılında doğru hızla koşarken, davranışlar da zamanın hızına ayak uyduruyor. Geçmişe kıyasla birçok tepkimiz de çağın gerekliliklerine uyuyor.

Peki burçlar özelinde bakacak olursak, hangi burç hangi duyguları daha sıklıkla yaşıyor ve hangi duygular burçların kötü hissetmesine yol açıyor? Gelin hep birlikte bakalım...

Öncü Burçlar (Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak)

Korku, kaygı, kontrolden çıkma duygusu ve geç kalma duygusu; öncü burçların kötü hissetmesine yol açan duyguların başında gelir. Belki geçmiş konular, belki de gün içerisinde karşılaşan olaylar, bu duyguları sıkça yaşamanıza yol açabilir. Evet, belki de hayatımız boyunca sürekli bu duygularla karşılaşırız, yolumuz illa ki kesişir. Kaçamayız ama vereceği etkiyi, olumsuzluğu en aza indirebilir, onun için çabalayabiliriz. Korkuların, kaygıların üzerine gitmeden, hiçbir zaman onlarla başa çıkılamayacağını hissetmek, öncü burçların harekete geçmesi için bir işaret…

Sabit Burçlar (Boğa, Aslan, Akrep, Kova)

Mahcubiyet, hayal kırıklığı ve pişmanlık; sabit burçların en çok hissettiği negatif yönlü duygulardır. Mahcup olmak istemez kimse tabii ama sabit burçlar, güvendiği insanların eksikliği hissetmek istemezler. Bu duygular, diğer davranışlarını da etkiler. Sanki bir işaret bekliyormuşçasına durduğu yerde kalabilir. Adım adım ilerlemek isterken böylece kala kalmak, hayatının hemen hemen her alanına sirayet edebilir. Verdiği sözü yerine getirmiş olmak ya da bir pişmanlık hissetmemek bu olumsuz duyguları bastırmanın en iyi yoludur sabit burçlar için.

Değişken Burçlar (İkizler, Başak, Yay, Balık)

Kendini ifade edememe ya da yanlış ifade etme, açıklanamayan duygular, suçlu hissetme ve eksiklik duyguları, değişken burçların kendisini kötü hissetmesine yol açan duyguların öne çıkanları... Çoğunlukla çocukluk yıllarında yaşamış oldukları duyguların tesiri altında kalan değişken burçlar, çok kuvvetli bir hafızaya sahiptir. Belleklerinde geniş yer tutan bu duygular, sanki ortaya çıkmak için vakit kolluyormuşçasına davranabilir. Belli belirsiz oluşan görüntüler, bilinçaltında kalan ve bir türlü açıklanamayan konular bu duyguları tetikler. Geçmişinizle yaşamayı öğrenmeniz, hayatınız için iyi bir rehber olduğu gibi aynı zamanda da iyi bir yol arkadaşı olacaktır sizler için.

Peki Bu Duyguları Değiştirmek Elimizde Mi?

Burçların yaşadıkları olumsuz duygular tabii ki de yukarıda bahsettiklerimizden ibaret değil. Çünkü kişisel haritaları da var. Eğer kişisel haritalarınızda niteliklerin ağırlığı, değişken burçlarda ise kendini ifade edememe kaygısı gündelik duygulara dönüşebilir. Zamanın kalitesine göre gezegenlerin konumları, haritamızdaki aydınlık veya karanlık yanları ortaya çıkarır. Örneğin; ortada hiçbir şey yokken öncü burçlardaki gibi hissedebilirsiniz. Çünkü 2022 yılının ikinci yarısında gökyüzünde öncü burçlar hâkim olacak. Dolayısıyla da hepimiz benzer duygulardan nasibimizi alacağız.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Her Hakkı Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

10.03.2022

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...