Yükleniyor . . .

SALGINLARLA NASIL BAŞA ÇIKABİLİRİZ?

Makale 09/01/2022

SALGINLARLA NASIL BAŞA ÇIKABİLİRİZ?

Bildiğiniz üzere dünya şu anda çok kritik günlerden geçiyor. Hayatın her alanında belli sıkışmalar ve tıkanmalar yaşıyoruz. Peki bu zorlu süreçte ne yapabiliriz?

Zaman Düşüncesi

Dünyayı aniden saran salgın hepimizin zaman algısıyla oynadı. Eve kapandığımız şu günlerde zaman bizim için geçmek bilmiyor hatta kimi zaman hangi günde olduğumuzu bile unutabiliyoruz. Salgın durumu hayatımızın her alanında etkisini göstereceği için zaman kavramı ile kendimizi daha fazla stres altına sokmamamız gerekiyor.

Kötüyü Düşünmeyi Bırakma Zamanı

Hastalık ve salgınların dünyayı zorlaması her gün rastlanabilecek bir gelişme olmadığı gibi gerçekleştiğinde de bizleri fiziksel ve psikolojik olarak yıpratır. Duygusal reaksiyonlarımızda dengesizlikler yaşarız ve mantıklı davranmaktan uzaklaşırız. Bu bağlamda travmalar ve duygusal çöküşlere karşı daima hazırlıklı olmak bizleri bu süreçlerde daha mantıklı hareket etmeye itecektir.

Nasıl Korunacağım

  • Hijyenik bütün önlemleri alarak
  • Kaygı, öfke, korku ve umursamazlık gibi davranışları geride bırakarak
  • Soğukkanlı ve mantıklı davranışlar göstererek
  • Dünyadaki gelişmeleri takip ederek nasıl hareket etmeniz gerektiğini öğrenerek
  • Eski alışkanlıklarınızı değiştirerek
  • Duyduğumuz her şeye inanmayarak
  • Gelişmeleri yalnızca bir kaynaktan değil, birkaç kaynaktan takip ederek
  • Kendimize ve çevremize salgının farkındalığını aşılayarak
  • En önemlisi ise bunun gibi olayları ciddiye alarak

 

Farkındalık Sağlamak Çok Önemli

Hem kendiniz hem de çevreniz için farkındalık sağlamak salgınlarla başa çıkmak için önem taşıyor. Bizler birbirimizden güç alan insanlarız. Sevdiğimiz insanlarla konuşup moral ve motivasyonumuzu üst seviyede tutmalı ve olumsuz olayları geride bırakmak için tedbiri elden bırakmamalıyız. İçimizdeki umudu sevdiklerimizin içinde de yeşertmeliyiz.

Zeynep Turan

20.04.2020

Yazının Bütün Hakları Saklıdır.

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…