Yükleniyor . . .

RÜYA, BİLİNÇALTINA AÇILAN BİR PENCEREDİR...

RÜYA, BİLİNÇALTINA AÇILAN BİR PENCEREDİR...

RÜYALARDA GÖRÜLEN RENKLERİN ANLAMLARI
 
Hayatımızın 3’te 1’ini uykuda geçirdiğimiz gerçeğini hesaba katarsak, 60 senelik bir ömrün 20 senesi rüya aleminde yaşanmakta. Sabah uyandığımızda ilk iş olarak “ne görmüştüm ben?” demek oluyor çoğu zaman. Yorgun düşen bedenimiz belki de rüya alemindeyken kendini şarj ediyor ve bilinç altımız işte bu sırada uyanıyor. Gün içinde yaşadıklarımızdan tutun da, kimine göre geleceğimizle ilgili ipuçları da rüyalarımızda saklı. 
 
Ruhbilimcilerine göre herkes rüya görür; ancak herkes gördüğünü kolayca hatırlamaz. Ama öyle rüyalar vardır ki, seneler sonra bile hatırlanır. Belleğimize kazınan detaylar, zaman zaman aklımıza gelir; kimi rahatsız eder, kimi ise rahatlama hissi yaratır bizde. İşte böyle durumlarda aklımıza gelen soru ise “acaba bu rüyanın bir anlamı mı var?” olur.
 
Peki, sizin aklınıza takılan rüyalarınız var mı? Ve bu rüyalarda gördüğünüz spesifik renkler nelerdi? Sadece rüyalarda görülen nesneler, varlıklar değil, renkler de bir anlam taşıyor. Haydi, hafızanızı gözden geçirin ve içinde belli bir rengin belirgin olduğu rüyanızı hatırlayın. Yorumu ise aşağıda…
 
Beyaz veya Gümüş 
 
Ay'ı ve duyguların yoğunlaştığını gösterir. Masumiyet, saf duyguların, huzurun, barışın, aydınlığın renkle ifade ediliş biçimidir. Rüyanın genelinde beyaz renk görülüyorsa o kişi dinliğe, sakinliğe olan bir ihtiyaç içindedir. Bu iç dünyasında, huzuru bulma arayışıdır. Sıkıntılı durumlardan kurtularak rahata erişeceği anlamını taşır.
 
Rüyada Eflatun / Leylak 
 
Maneviyat, yaşama isteği, hissiyat ve yeni haberleri simgeler. Kişinin yaşamındaki kendine olan güveni, çevresindekilerle diyalogları, çevresinde farklılık isteğini simgelediği gibi; sezgilerinin kuvvetleneceğinin de işaretidir. 
 
Rüyada Kahverengi 
 
Toprağın rengidir. Bağlılık, duygu, yenilenme isteğini belirtir. Kişinin içinde yaşadığı huzursuzlukların dışa vurumu ve değiştirmek için mücadele isteğini gösterir. Aynı zamanda kişinin sıkıntılarını hafifletecek yeni kapıların açılmasına işaret olarak da yorumlanabilir. 
 
 
 
Rüyada Kırmızı 
 
Rüya esnasında görülen kırmızı renk yaşama olan bağlılığın göstergesidir. Tutkuları, hisleri, cinsel isteklerde artışı ve aynı zamanda içinde bastırdığı öfkeyi de gösterir. Kişinin tatsız durumlar içerisinde kalabileceği şeklinde de yorumlara açıktır. Tartışmalı bir ortam ya da tutkulu bir ilişki yaşandığına dair yorum yapılabilir. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rüyada Mavi 
 
Yaratıcılık ve sezgileri temsil eder. Duyguların hareketlere olan yansımasıdır. Akıl, mantık ile harmanlanır. Hangi konumda ve ne ile birlikte görüldüğüne göre sakinlik ve bağlılığa olan manevi ihtiyacı belirtir. Mavi ve tonları ümit edilen şeyler olduğunu da gösterebilir. Mavi renk rüyada kazanç, bolluk, bereket anlamlarını da taşır.
 
Rüyada Pembe 
 
Duyguları, saflığı, sevgiyi ve istekleri işaret eden renktir. Şefkat gösterilen durumlar, mutluluk ile ilişkilendirilir. Rüyada pembe görmek kişinin mutlu bir haber alacağını, mutlu olacağını gösterir. 
 
Rüyada Sarı   
 
Sarı renk sezgileri, gerçekleri ve bilinçli davranışları simgeler.  İyimser bir rüyada görülen sarı renk mutluluk ve uyumu işaret ederken, kötümser bir rüyada görülen sarı renk korkuları, ihaneti, kararsızlığı ve cesaret kaybını gösterir. 
 
Rüyada Siyah 
 
Rüyada görülen siyah renk genel manada olumsuz olarak bitişleri işaret etse de başlangıçların da işaretçisi olarak yorumlanabilir. Tedirginlikler, korkuların dışa vurumu olarak belirtilir. Siyah rengin baskın olarak görüldüğü rüyalar, sıkıntılı bir durumun habercisi olabilir. Siyah ve beyaz aynı anda görünüyorsa kararsız kalınacak bir olay yaşanabilir.
 
Rüyada Turuncu 
 
Güç ve mantık anlamına gelir. Sosyallik ve dışa dönüklük olarak yorumlanır. Kendine yeni alanlarda yaratma isteği ve çevreyle kurulan ilişkilerin artacağını işaret edebilir.
 
Rüyada Yeşil 
 
Sağlığı, gelişmeyi, büyümeyi ve huzuru temsil eden renktir. Ferahlık olarak nitelendiren yeşil rengi görmek, isteklerin yerine gelmesi olarak yorumlanabilir. Çevredeki kişilerle paylaşımların artacağını da belirtir.  Koyu yeşil ise kıskançlık ve manevi güçsüzlük olarak yorumlanabilir. 
 
Astrolog Zeynep Turan
15.05.2014
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...