Yükleniyor . . .

RENK FALI

RUHUM HEP DESEN, DESEN...

İnsan çok bilinmeyenli denklem gibi… Her geçen gün kişilikler üzerine birçok araştırma ve analiz yapılırken, renklerin ve doğum günlerinin de kişiliğimiz üzerinde etkisi olduğuna dair pek çok çalışma bulunmakta. Bu tarz çalışmaların en çok dikkat çekeni ise doğum gününün renkleri konusu… Haydi, siz de renginizi bulun! 

Doğduğun Gün
 
23 Aralık - 1 Ocak                Kırmızı
2 Ocak - 11 Ocak               Turuncu
12 Ocak - 24 Ocak         Sarı
25 Ocak - 3 Şubat         Pembe
4 Şubat - 8 Şubat         Mavi
9 Şubat - 18 Şubat         Yeşil
19 Şubat - 28 Şubat         Kahve
1 Mart - 10 Mart         Turkuaz
11 Mart - 20 Mart         Limon
21 Mart                                    Siyah
22 Mart - 31 Mart         Erguvan
1 Nisan - 10 Nisan         Lacivert
11 Nisan - 20 Nisan         Gümüş
21 Nisan - 30 Nisan         Beyaz
1 Mayıs - 14 Mayıs         Mavi
15 Mayıs - 24 Mayıs         Altın
25 Mayıs - 3 Haziran        Krem
4 Haziran - 13 Haziran        Gri
14 Haziran - 23 Haziran        Kestane
 
24 Haziran                          Gri
25 Haziran - 4 Temmuz  Kırmızı
5 Temmuz - 14 Temmuz         Turuncu
15 Temmuz - 25 Temmuz   Sarı
26 Temmuz - 4 Ağustos  Pembe
5 Ağustos - 13 Ağustos  Mavi
14 Ağustos -23 Ağustos  Yeşil
24 Ağustos - 2 Eylül          Kahve
3 Eylül - 12 Eylül          Turkuaz
13 Eylül - 22 Eylül          Limon
23 Eylül                              Zeytin
24 Eylül - 3 Ekim          Erguvan
4 Ekim - 13 Ekim          Lacivert
14 Ekim - 23 Ekim          Gümüş
24 Ekim- 11 Kasım          Beyaz
12 Kasım - 21 Kasım  Altın
22 Kasım - 1 Aralık          Krem
2 Aralık - 11 Aralık          Gri
12 Aralık - 21 Aralık          Kestane
22 Aralık                                   Ördek Yeşili
 
 
Ördek Yeşili
 
Dış görünüş sizin için önemlidir. Giyiminize, kişisel bakımınıza önem verirsiniz. Aşk konusunda görüşleriniz herkesten farklı olabilir. Seçici olmanızdan dolayı kolay kolay beğenmezsiniz. Bu huyunuzdan dolayı ağzınız çok yansa da bildiğinizi okursunuz. Sosyalliğiniz sayesinde yeni ortamlara girmek sizin için çocuk oyuncağı gibi.
 
Yeşil
 
İkili ilişkilerde samimi olduğunuz söylenebilir. Çevrenizle iyi anlaşırsınız. Sıcakkanlı olduğunuz gibi sözlerinizle istediğiniz zaman birini kırmak sizin için hiçte zor değil. İlgiyi seven yapınızla ilişkinizde her daim el üstünde tutulmak istersiniz. Sizi duygusal anlamda anlayacak birini bulmanın zor olduğuna inandığınız için bağlanmak deve hendek atlatmak kadar zordur. 
 
Limon
 
Uysal bir yapınız vardır. Çabuk adapte olursunuz. En büyük tehdit dışarıda değil sizin içinizdedir. Duygularınıza hakim olamadığınızda farklı tepkiler verirsiniz. Aynı konular üzerinde konuşmaktan hoşlanmasanız da kıskançlık hissine kapıldığınızda gözünüz hiçbir şey görmez. Dışarıdan ilgi çeken bir görünüşünüz vardır.
 
Sarı
 
Neşeli ve pratik bir yapıya sahipsiniz. İnsanlara güven veren bir görüşünüzün olması nedeniyle çevrenizin fikir aldığı birisinizdir. İlişkilerinizde yönlendirici bir rol alırsınız. Gözlem yeteneğinizin gelişmiş olması kararlarınızda da etkilidir.  Tespitleriniz yerindedir ve sizi yanıltmaz. Duygu paylaşımlarının olduğu romantik bir ilişkiyi benimsersiniz.
 
Turuncu
 
Sorumluluk sahibisinizdir. Üstlendiğiniz hiçbir işi yarım bırakmak taraftarı değilsinizdir. Hangi ortamda nasıl davranmanız gerektiğinin bilincindesinizdir. Rekabetçi tarafınız ağır basar, hatta zıtlaşmanın hoşunuza bile gittiği söylenebilir. Çevrenize güvenmek konusunda temkinli davranırsınız, yanılmak istemediğiniz için ilişkilerinizi zamana yayarsınız. Dostlarınız az ama öz olabilir. 
 
Kırmızı
 
Dinamik ve cana yakın yapınız vardır. Azim gösterdiğiniz konularda başarılı olabilirsiniz ama duygularınız zayıf noktanızdır. Ruh haliniz kısa zamanda değişebilir. Bir an hoşunuza giden bir şey başka zaman ise size sıkıcı gelebilmektedir. Kendinizi, düşüncelerinizi rahatça ifade edebildiğiniz insanlarla bir arada olmaktan hoşlanırsınız. Sevdiğinizi göstermekten çekinmezsiniz. Paylaşıldıkça arttığına inanırsınız.
 
Kestane
 
Her konuda söyleyecek bir sözünüz vardır. Aklınıza geleni söylemekte öyle sabırsınızdır ki ne çektiyseniz dilinizdendir. Aşk konusunda ise oldukça sabırlı olduğunuz gözden kaçmaz. Kendinize yakın insanla karşılaşacağınızdan emin olabilirsiniz. Bulduğunuzda ise sizin için her şey tamdır. Başkaları, söylenenler artık sizin için önemli değildir. Sadık olduğunuz söylenebilir. 
 
Krem
 
Her daim bakımlı olmaktan yanasınızdır. Sportif ve çeviksinizdir. Yarış halinde olmaktan keyif alırsınız, rekabetçi tarafınız ağır basar. Mücadeleci olduğunuz için aklınıza bir kez koyduğunuz zaman sonuç elde etmeden pes etmezsiniz. İkili ilişkilerde aktif olmanız sosyal çevrenizin de geniş olmasını sağlar. Zor ilişkilerin insanızdır. Beğeninizi almak zannedildiği gibi kolay değildir.
 
Pembe
 
Paylaşımcısınızdır. Elinizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırsınız. İnsanları memnun etmekten hoşlanırsınız ama kendinizi memnun etmek kolay değildir. Neşeli ve güler yüzlü bir yapınız vardır. Duygusal dünyanızın derin olması sebebiyle kafanızdaki standartları yakalayacak birinin olmasını beklersiniz. Rahatlığa önem verirsiniz.
 
Erguvan
 
Esrarengiz görünebilirsiniz, ama duygularınızı, düşüncelerinizi yansıtmaktan çekinmezsiniz. Kendi çıkarlarınızı üstün tutmaktansa karşınızdaki kişilere öncelik verebilirsiniz. Aynı anda birçok şey düşündüğünüz için aklınız karışıktır. Unutkanlığınız sık sık başınıza dert olabilir. Yanınızda sırtınızı dönmekten korkmayacak kişiler olmasını isterseniz. Güvenmek sizin için zordur.
 
Lacivert
 
Sezgileriniz güçlüdür. Kinci değil ama inatçısınızdır. Size yapılanı kolay kolay unutmazsınız. Yaşamın her anından keyif almak istersiniz. Bu yüzden yaşam standartlarınıza saydı duyulmasını isterseniz. Üzerine yoğunlaşmaya çalıştığınız işlerden çabuk sıkıldığınız için dikkat dağınıklığınız vardır. Çevrenizdeki insanları yönlendirmekten hoşlanırsınız.
 
Mavi
Dengeli bir kişiliğiniz vardır. İnançlarınıza bağlısınızdır. Sanatsal yönünüz ağır basar. Mantığınızla hareket eden bir yapınız olduğu için aşk hayatınızda duygularınızı ikinci plana atabilirsiniz. Bir kere bağlandığınız zaman sadık olduğunuz görülür.  Dışarıdan bakıldığında soğuk bir duruşunuz olabilir. Gururlusunuzdur. 
 
Turkuaz
 
Derin duygularınız vardır. Kolaylıkla ve aniden duygularınız değişebilirsiniz. Yalnız kalmaktan, seyahat etmekten hoşlanırsınız. Adaletlisinizdir. Kimsenin hakkının yenmesine tahammülünüz olmadığı için söyleyeceklerinizi sakınmazsınız. En zayıf noktalarınız biri kolay inandığınız için çabuk gaza gelebilirsiniz. Zor aşık olursunuz ama kolay kaybedebilirsiniz. 
 
Beyaz
 
Yenilikçisinizdir. Farklılıklar ilginizi çeker. Sadelikten hoşlandığınız için şaşalı şeylerden hoşlanmazsınız. Sakin bir yapınız olduğu için huzur bozan tartışmaların içerisinde yer almaktan hoşlanmazsınız. Düşündüklerinizi hemen dile dökmezsiniz. Kimseyi kırmamak için kelimelerinizi dikkatli seçersiniz. Benimsediklerinizden vazgeçmek düşüncesi bile kıskançlığa kapılmanıza yeterlidir. 
 
Gümüş
 
Zoru seversiniz. Zor elde ettiğiniz bir şey sizin için kıymetlidir. Girişken bir yapınız olduğunu söylenemez. Geri planda kalmayı tercih edersiniz. Hayal gücünüz kuvvetlidir. Yaratıcılık gerektiren işlerde başarılı olabilirsiniz. Aşk hayatınız kolay değildir. İçinizdeki karmaşıklığı duygularınıza da yansıtabilirsiniz. 
 
Gri
 
Aktif ve çekici olduğunuz kadar mütevazi bir yapınız vardır. Çevrenizle etkileşiminiz yüksektir. Duygusal olduğunuz söylenebilir. Duygularınızı asla gizleyemezsiniz, içinizdeki her şeyi dışa vurursunuz. Renkli bir karakteriniz olduğu için bulunduğunuz ortamlarda zamanı en keyifli şekilde kullanırsınız. Şakacı yönünüzde vardır. Haksızlığa gelemediğiniz için siz nasıl davranıyorsanız size karşı da öyle davranılmasını istersiniz.
 
Siyah
 
Zor bir kişiliğiniz. Dışarıdan sizi çözmek kolay değildir. Siz istediğiniz zaman kendinizle ilgili tüyolar verirsiniz. Hayata karşı sağlam bir duruşunuzun olması mücadeleci yönünüzü de ortaya koyar. Kolay pes etmezsiniz. Meydan okumaktan hoşlanırsınız. Radikal kararlar vermezsiniz ama verdiğiniz kararın da sonuna kadar arkasında durursunuz. Aşk hayatınız iniş çıkışlı olabilir
 
Kahve
 
Hareketli birisinizdir. Kendinizden emin bir şekilde hareket edersiniz. İlişkilerinizde samimi tavırlar sergilersiniz. Yakın ilişkiler kurmayı tercih edersiniz. Çevrenize güven veren bir duruşunuz vardır. Yapaylıktan hoşlanmadığınız için sadeliği önem verirsiniz. Kendinizi rahat hissetmek istersiniz. Sıkıntılı ortamlardan uzak durursunuz. Zoru görünce kaçan biri olmasanız da sıkılgan olduğunuz söylenebilir. 
 
Zeytin
 
Samimi ve net birisiniz. Oyunlar, karmaşık işler size göre değildir. Kabalığa tahammül edemezsiniz. Mantığınız ne uyuyorsa onu yaparsınız. Kimse sizi istemediğiniz bir şeye zorlayamaz. Baskıya gelemezsiniz. Sempatik davranışlarınızla ilgili üzerinize toplamakta başarılısınızdır. Kendinizi beğendirmek için özel bir gayret göstermezsiniz, kendiliğinden gelişir. Kıskançlıklarınız yoktur, uyumlusunuzdur.
 
Altın
 
Gözlemcisinizdir. Anlık kararlar vermekten ziyade enine boyuna hesaplayıp hamle yaparsınız. Bu şekilde hata yapma ihtimalinizi asgari düzeyde tutarsınız. Dışadönük ve canlısınızdır. Şıp sevdi değilsinizdir. Sevdiğiniz insana ve ilişkinize sahip çıkarsınız. Yakınlarınıza değer verirsiniz.
 
Astrolog Zeynep Turan
12.05.2014
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...