Yükleniyor . . .

REGRESYON TERAPİSİ

REGRESYON TERAPİSİ

Zihinlerimiz hiç bu kadar yorulmamıştı. İnsanlığın atlattığı badirelerin bini bin para fakat böylesi gelişmişliğin içinde evlere sıkışıp kaldığı hiç olmamıştı. Hepimiz bu mücadeleden payımızı aldık, bütünüyle yorgunuz. Doğru sorular sorulurken; cevaplar, kendi alanındaki uzmanları bile sıkıştıracak bir belirsizliğin içerisinde. Peki bu yaşadıklarımızı nasıl sıradanlaştıracağız? Bizi bu kadar yıpratan belirsizliğin köküne nasıl ulaşacağız? Kaynağına indiğimiz her şeyi çözebilir miyiz? Belki her şey değil ama birileri bizim için, aynı döngüyü yaşayışımız ve seçip bulamadıklarımızın ardındakini açığa çıkarır; hangi yollara gitmemiz gerektiğini düşünsel olarak fark ettirebilir.

Farkındalık istemediklerimizin başımıza gelmesinden bizi kurtarır veya korur mu? Bilinmez ama siz kendinizi değiştirmeye dair bir yola hazırlanıyorsunuz. Bugünü özgür bırakabilmek için geçmişinizle yüzleşmek, biriken düğümleri çözmek ise bu değişimin en büyük paydası.

Regresyon Terapisi Nedir?

Regresyon terapisi, var olan travmayı bulmak ve travmanın meydana getirdiği sorunları çözebilmek için kullanılır. Hipnoterapist tarafından yapılması gereken bu işlemde, kişi geçmişte yaşadığı anıları tamamen net ve gerçekçi görür. Yöntem doğru ve bilinçli kişilerce uygulandığında oldukça etkili ve güçlü bir değişim aracı olur.

Regresyon Terapisi Neden Yapılır?

Danışan hedeflerine ulaşmak için kendisini sınırladığı geçmişin yüklerinden kurtulmalıdır. Regresyon terapisinin amacı da işte bu nokta da kendini ortaya serer, danışana ait olumsuz duyguları ve algıları yeniden bir forma sokar. Danışanların bilinçaltında yer alan zihinsel bloklara ait sebepler ve geçmişteki travmaları ortadan kaldırmasına yardımcı olur.

Regresyon yöntemi uygulanan danışan, derin trans altındadır ve bilinçaltı kapıları açık durumdadır. Böylece travmaya edilen müdahale hızlı ve rahat olmaktadır.

Bilinçaltı çocukluk döneminden gelen ve çözümlenmemiş olaylardan edinilen doğru olmayan davranış kalıplarını kullanmaya devam eder. Bu anılar kişi tarafından hatırlanmasa bile gündelik yaşantıya sebepsiz biçimde sirayet eden duygu durum değişikliğini meydana çıkarır.

Bu noktada anlam verilemeyen tüm duygular, bilinçaltı tarafından yanlış direktif ile öğrenildiği için etkilerini hissettirmeye devam eder. Regresyon terapisi ile yerleşen travmatik anılar ise düzenlenir.

Regresyon Terapisi Zararları Nelerdir?

 • Yanlış ve bilinçsiz bir şekilde uygulandığında yaşı ilerlemiş veya kalp problemi olan kişilerde bazı problemlere sebep olabilir.
 • Regresyon ile yaş geriletme yolcuğunda denk gelinen travma, kişilerde ani kalp çarpıntılarını doğurabilir. Fenalaşma yaşanabilir. Bu sebeple terapi uygulanacak kişinin zihinsel ve fiziksel olarak sağlıklı olması gözetilmelidir.
 • Regresyon terapisi, bilgi birikimi ve pratik eksikliği varsa kesinlikle yapılmamalıdır.

Astrolojide Regresyon Terapisi Nedir?

Kişinin bilinçaltında kapattığı veya sildiği; fiziksel, ruhsal ve davranışsal olarak etkilendiği konuları, anlamlandıramadığı ama hissettiği, tanımlayamadığı fakat bir şekilde fark ettiği kısıtlamaları astroloji üzerinden ele almaya yönelik bir çalışmadır. Bu döngüler uzmanla karşılıklı bağlantı kurulduğunda çözümlenebilir. Çapalama Tekniği (NLP) ile yıllarca oluşan blokajları Astro Koçluk modelleri üzerinden, kişinin teslim olduğu, bir türlü çözemediği konuları çözerken, kişisel doğum haritasıyla karşılıklı konuşarak 4 aşamada kalıcı geri bildirimler alınır.

Astrolojide Regresyon Terapisi Nasıl İşler?

En yaygın hatalardan biri, astrolojide regresyon çalışmasının geçmiş yaşamları hatırlatmak olarak yorumlanmasıdır.

Çoğu zaman farkında olmadan da birtakım travmalara, kırılma noktalarındaki yaşam döngüsüne dahil oluyoruz. Zihnimiz bir savunma makinası ve bizi korumak için bizden ayrı hareket ediyor. Mücadele ederken geri planda kalan acıları ve sebepleri için birilerini yargıladığımızı, sebep sonuç ilişkilerini tam anlamıyla dönüştüremediğimiz olayları, sonucunda ise hayatımıza sirayet edişini izliyoruz. Her oluşum kendi içinde bir sürece tabi tutulur. Astrolojide ise Regresyon terapisi çalışması için izlenilmesi gereken bir yol haritası çizilmelidir.

 • Günlük hayatta kendimizi şartladığımız, kısıtladığımız ve önümüze koyduğumuz engeller uzman tarafından astrolojik regresyon terapisi ile mercek altına alınır. Hipnoz metodu ise asla uygulanmaz.
 • Danışanın uzman ile bir iş birliğinde olduğu unutulmamalı. Beraber çıkılan yolda, tarihsel süreçler ve gezegen hareketlerine bağlı olarak harita üzerinden iletişim kurulur.
 • Tamamen bilinç yerindeyken yapılan çalışma, danışan ile sağduyulu istişareyi kapsayan deneyimler bütünüdür.
 • Uzman astrolog ile danışanın uyumlanabilmesi terapinin gidişatı için önemlidir. İlk olarak aile dizilimi ile başlanarak bir sonraki görüşmede kişisel haritanın çalışılması gerekir.
 • Uzman farkındalığı harekete geçirme aracıdır ve yorumları ile farklı bir perspektif katarak, ruhsal kapıların, kilitlerin veya düğümlerin kendi eliyle mi yoksa geçmesi gereken astrolojik bir döngü mü sorusunu cevaplayarak başlar.
 • Hipnoterapist ile farkı, hipnoz yönteminin kullanılmadığı gibi astrolojik veri tabanı sayesinde kişinin kaderi ile kendine layık gördüğü kaderi ayırt edilmesinde, astrolojinin kadim bilgisinin işin ehli tarafından yönetilmesidir. Farkındalığı artıran kişinin, danışanın doğum bilgileri üzerinden tarihlere göre yönergeler çıkarıp kişisel sıçrayışlarda yapabilir.
 • Kişisel doğum haritaları üzerinden kendini tanıma, tanımlama ve hedeflerini konsantre olma yolculuğu olarak da değerlendirilebilir.  
 • Bireyin astroloğu yönlendirmesi karşılıklı istedikleri konuyu irdelemeleri mümkündür. Astro Ruhsal çalışma olduğu için haritanızda ki pin kodlarına göre sizi size anlatan, transa geçmeden doğduğunuz gökyüzündeki şifrelerin değiştirebilir bölümde yapılan çalışma şeklidir.

Unutmayın seçimlerimiz kaderimizi şekillendirir. Çünkü gökyüzünün koordinatlarına her gün bir yenisi daha eklenir.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

22.03.2021

Günün Ruh Hali
Ay Terazi burcunda. Lüks tüketime yönelim artabilir. Uzun süredir bakımını ihmal edenler, güzellik salonlarına koşacaklar. İlişkilerinde belirsizlik yaşayanlar, net kararlar alabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...