Yükleniyor . . .

PLÜTON RETROSUNDA DOĞANLAR (2020)

PLÜTON RETROSUNDA DOĞANLAR

Mitolojide yer altı tanrısını simgeleyen Plütonun astrolojideki yeri; bilinmeyen şeyler, ölüm ve ölümden sonraki yaşam olduğu gibi diğer yandan yeniden doğuş, eskiyi ortadan kaldırıp yenisini getirmek, dönüşüm ve kader olarak da görülebilir. Gizli kalmış, saklanmış, görülmeyen her şey Plütonun ilgi alanına girer. Plütonu güçlü kişiler oldukça çekici ve gizemli kişilerdir. En büyük arzuları ise güçlü olmaktır, aciz duruma düşmekten hiç hoşlanmazlar. Bu gizemli yıldız aynı zamanda devlet ve devletle ilgili işleri de yönetir. Toplumları etkilemek, reformlar yapmak da yine bu gezegenin yönetimindedir. Plüton yöneticisi olduğu Akrep burcunda tüm özelliklerini sergiler ve kişiye büyük bir sezgi gücü verir. Başak burcunda etkili olduğunda ise kişinin her şeyi derinlemesine araştırmasını ve ayrıntılarıyla öğrenmesini ister. 

Yer altı gezegeni Plüton değişimin, dönüşümün, kişinin haritasında karanlık taraflarının, nefsinin temsilcisidir. Plüton bu özellikleriyle deyim yerindeyse küllerinden yeniden doğan Anka kuşuna benzemektedir. Bireylerin zorlu duyguları geride bırakarak yepyeni başlangıçlara imza atmasını ister. 

Hayat yolunda güçsüz olmaktan korkarlar.

Plüton Retrosunda doğan bireylerde başkaları tarafında aldatılma, kontrol edilme korkusu oldukça baskındır. Bu tarz korkularını kendilerine saklamaya eğilimli olurlar çünkü bu düşüncelerini ortaya koydukları takdirde savunmasız gözükeceklerinin kaygısını taşırlar. İsteklerini, sahip oldukları gücü, hırslarını başkalarına yansıtmaya yatkın insanlar değildirler. Bu yüzden onlar birçok başarıyı göz önünde olmadan edinirler. Hayat yolunda güçsüz olmaktan korkarlar. Otoriter tarafları hem kendilerini hem de çevresindekileri baskılamalarına neden olabilir. Kontrolü asla kaybetmek istemezler. Bu durum birlikteliklerinde aşırı sahiplenici, kıskanç tavırlar sergilemelerine de neden olabilir. 

Plüton geri giderken dünyaya gelen bireylerin bir anda değişme ayak uydurmaları, dönüşmeleri kolay değildir. Değişim için hazır hissetmeleri ve oryantasyon sürecinden geçmeleri gerekir. Plüton Retrosu hangi evde konumlandıysa bireyler de o alanlarda birtakım zorluklarla tekrar tekrar uğraşmak zorunda kalabilirler. Retroda doğan bireylerin kendilerini tanımaları, eksik yanlarıyla barışıp düzenleme yoluna girmeleri ve kişisel ilgi ve yeteneklerini ortaya koymaları, değişime daima açık olmaları önemlidir. 2020 yılının başında dünyayı etkileyen olaylardan Plüton transitleri sorumludur. Ve Plüton şu an Oğlak burcunda geri gitmektedir.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır. 

Kaynak gösterilmeksizin paylaşılamaz. 

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, Terazi burcunda arkadan iş çevirenlerin veya çapkınların işlerini artık daha da zorlaştırdığı dönemi başlatıyor. Seyahat planı olmayanları dahi harekete geçirecek günler başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...