Yükleniyor . . .

PANDEMİ SONRASI ÇOCUKLAR

PANDEMİ SONRASI ÇOCUKLAR

Pandemiye elveda, yeni alışkanlıklara merhaba dediğimiz günlerden geçiyoruz. Sosyal mesafeye bir anda alıştırdığımız çocuklarımızı eski hayatlarına döndürmemiz kolay olacak mı? Evet, olacak. Fakat birtakım farklılıkları da gözlemleyeceğiz. Bu farklılıklar ister istemez bizleri uzman yardımı almaya da itebilir. Burada ebeveynlerin korku ile değil, çözüm odaklı hareket etmesi gereken bir döngü olduğunu işaret ediyor.

2023’ün Martına Kadar Ebeveynler Nelerin Peşine Düşecek?

  • Bir uzmana danışmak ve pedagog görüşü almak isteyeceğiz.
  • Evlilikteki sorunları dengeledikçe, çocuklardaki özgüvenin arttığını da göreceğiz.
  • Çocuklarımızın alışkanlıklarını bırakmaya ne kadar hızlı adapte olabildiklerini göreceğiz.
  • Çocuklarımızın kendilerini ifade ederken, iniş ve çıkışlar yaşadığını fark edeceğiz.

Çocuklar İçin Her Yer Oyun Alanı

Çocukların oyun alanları, kapalı olduğumuz salgın sürecinde evlerimizin salonu parklar, koltuklar da onların parkurları oldu. Bulundukları her yeri kendileri için bir oyun alanı haline getirdiler. Şimdilerde ise parkların oyun alanlarını hatta misafirlik, seyahat ve yolculuk gibi aktivitelerde de davranışlarının geliştiğini göreceğiz. Kurallar yeniden dizayn olurken, eski ev alışkanlıklarımıza dönebileceğiz.

Yeni Öğreti Alışkanlıkları Çıkacak!

21. yüzyıl Kova Çağı’na açılırken, eğitim sistemi de her alanda güncellenecek. Çocuğun parkta kullandığı alandan, yönerge aldığı okula kadar hepsi yeni modellere taşınacak. Yeni öğreti modelleri de yaygınlaşacak. Sadece sınıflarda eğitim almayacaklar. Kısıtlanan çocukların, kendilerini daha rahat ifade edecekleri ortamların sayısının arttığına da tanıklık edeceğiz. Bu süreçte;

  • Yeni oyun alanları,
  • Yeni oyun sistemleri,
  • Eğitim kampları,
  • Grup çalışmaları ve
  • Drama ve kodlamanın daha çok yaygınlaşması

Gibi konular karşımıza çıkabilir.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Her Hakkı Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

01.03.2022

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, Terazi burcunda arkadan iş çevirenlerin veya çapkınların işlerini artık daha da zorlaştırdığı dönemi başlatıyor. Seyahat planı olmayanları dahi harekete geçirecek günler başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...