Yükleniyor . . .

OLUMLU DÜŞÜNME YÖNTEMLERİ

OLUMLU DÜŞÜNME YÖNTEMLERİ

Olumlu düşünceler olumlu duygulara ve davranışlara dönüşür. Yani aslında hissettiklerimiz ve tepkilerimiz düşüncelerimizin yansımasıdır. Uyumlu bir bütünlük ve denge sağlamak için düşünce, duygu ve davranışlarımızın birbiriyle uyumlu olması gerekir. Ancak yaşam içerisindeki olumsuz durumlar bu uyumu bozabilir.

Olumlu düşünceleri kolaylaştırmak için neler yapmalıyız?

*Olumsuz düşünceleri bulup değiştirmek: Olumsuz düşünceler, olumlu düşüncelerin önündeki en büyük engellerdir. Negatif düşünce ve duyguları ne kadar bastırmaya çalışırsanız, açığa çıkması da o kadar şiddetli olur. Olumsuz fikirleri bastırmak yerine, çözümlemek ve bir kenara bırakmak gerek.

*Sorumluluk alma: Yaptığınız seçimlerin, aldığınız kararların sonuçları olumlu da olumsuz da olsa sorumluluğunu almaktan kaçınmayın. Sorumluluğu kabullenmek hayat karşısında ne kadar olgunlaştığınızı gösterir. Hatalarınızı öğrenerek tecrübe kazanmanıza ve başkalarına karşı önyargısız davranmanızı sağlar.

*Motive edecek bilgilere yönelmek: Her gün size ilham verecek, içinizdeki gücü açığa çıkaracak yazılar okuyun. Tek bir cümle bile yeterlidir bazen. Mesela telefonunuzun ekran görüntüsünde bu söz olsun. Ya da yatağınızın başucuna asın. Böylece sabah uyandığınızda ya da uyumadan önce kendinizi daha mutlu hissedeceksiniz.

*Olumlu kişilerle vakit geçirmek: Sürekli bir şeylerden şikâyet eden birine ne kadar tahammül edebilirsiniz? Bu soruya verilecek cevap elbette ki değişir. Ancak itiraf etmek gerekir ki sürekli olumsuzlukla gelen kişilerden bir noktadan sonra uzaklaşırız. Bu anlamda pozitif düşünen kişilerle bir araya gelmek gerekir.  Etrafınızda pozitif düşünen insanlar çok olduğunda olumsuz düşünmeniz zor hale gelecektir. 

*Kelimelerin gücünü keşfetmek: Ağzımızdan çıkan her söz bizden yansımalardır. Bazı kelimeler ve cümleleri öylesine içselleştiririz ki üzerine düşünmeyiz. Ancak sözlerin gücünü yabana atmamalıyız. Her zaman, asla gibi keskin kelimeleri kullanırken dikkat edin. Zorlukla karşılaştığınızda, kötü şeyler yaşadığınızda ‘Yine başıma bu işler geldi, zaten tüm felaketler beni buluyor.’ gibi cümleler kurmak yerine ‘Hata yaptığım şeyler olsa da önemli tecrübeler kazanıyorum.  Hayatımda zorluklar olsa da çözüm odaklı davranıyorum’ türünden cümleler kurun.

*Hedef belirlemek: Hayatımızda kendimize hedefler koyduğumuzda ona ulaşmanın da yollarını ararız. Zorluk ve engellerle karşılaştığınızda, amacınıza ulaştığınızda yaşayacağınız mutluluğu düşünün. Bu düşünce sizi güçlü kılacaktır.

*Kendine iyi bakmak: Kendinizle bir bütün olarak ilgilenmelisiniz. Sağlıklı bir beden, zihin ve ruh algılarınızı açtığı gibi kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Böylece olumlu  düşüncelere daha çok odaklanırsınız.

*Her güne teşekkür listesi: Yaşadığımız, nefes aldığımız her an sonsuz olanakları saklar içinde. Hayatta olduğumuz her an bize verilmiş bir şanstır. Bu yüzden zamanın kıymetini bilerek hareket etmeliyiz.  Her akşam o gün yaşadığımız olumlu duyguları not alıp minnet duymalıyız.

Astrolog Zeynep Turan

05.11.2018

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, öncü burçta hareket ediyor. Sosyal medyadaki yanlış anlaşılmalar küslükleri, sessiz tiripleşmeleri beraberinde getirebilir. Ailelerin en yaşlı üyeleri bu döngüde daha çok konuşulacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...