Yükleniyor . . .

OĞLAK BURCUNDA YENİAY (1 OCAK 2014)

Felekler içinde feleğiz, alemler içinde alem...

2014 yılının ilk Yeniay’ında gökyüzü gündemi bir hayli kalabalık... Güç savaşları mı dersiniz, eski defterler mi dersiniz... “Oturup bir seçim yapma fırsatı bulabilecek miyim?” derseniz o da ayrı bir konu…

Hadi biraz gökyüzünün konumunu ele alalım; Güneş Oğlak burcunda, Güneş-Ay kavuşumundan başlayarak elde var bir diyoruz. Merkür ve Pluton’da adeta kol kola (stelyum halinde), bu da elde var 2. Jüpiter de Yengeç’te geri geri koşuyor (retro) bu da 3.  Bu arada Oğlak burcunun yöneticisi Satürn ise heybetli bir şekilde arkada saf tutuyor. Diyeceksiniz ki sözün özüne gel Twitburc’cuğum…

Türkçe meali şu, geçmişte sabır gösterdiğim tüm konular teker teker karşımda duruyor diyenlerdenseniz ki bolca olmalı bu, ikinci sınavı da kazanırsanız; yani soğukkanlılığınızı korursanız, mükâfatınızı alacaksınız. “Koca bir yılı kaosla kapattık, yeni bir yılda da midede basınç oluştu” diyor olabilirsiniz. Bu sefer daha farklı bir tutum sergilemeliyim, dedirten Mars’a ise hiç aldanmayın, tavsiye etmem. Çünkü konum itibari ile bize destek yerine, köstek olduğu bir konumda.

1 Ocak günü saat 13.00’de 11° de, Oğlak Yengeç aksı üstünde Yeniay gerçekleşiyor. Umutların, cesaretin teşvikçisi Yeniay “2014’e hoş geldin!” diyerek bizi karşılıyor, tam da yeni yıla yakışır bir şekilde. E, yeni yıla nasıl girersek öyle gider. Bu Yeniay belki diğerleri gibi değil fakat biz yine de moralimizi bozmayalım ve güzel dileklerle bu seneyi karşılayalım.

Hassas ve duygusal Ay, duygularını saklayan ve hislere karşı soğuk bir duruş sergileyen Oğlak burcunda pek de rahat etmez. Sonuçta ortada Oğlak-Yengeç aksı var; Yeniay’ın yapıcı etkisi bile böyle bir durumda “sen en iyisi yenilik yapma, fazla adım atma” der… 

Hani hep deriz Yeniaylar önemlidir, başlangıçlar için bize yardım eder, olumlu etkilere sahiptir diye. Ama bu sefer işimiz zor gibi. Yanı başımızda aşk gezegeni Venüs, Oğlak burcunda gerilerken, karşısında da şans gezegeni Jüpiter Yengeç burcunda geri gidiyor. Kavgacı Mars’ın da, nazik Terazi burcunda hareket ettiğini unutmayalım. Gökyüzünde “nefretle aşk bir aradadır” sözüne vurgu yapan açılar mevcut. Zıtlıkların içinde kalmışız adeta!  Yeni bir aşk istiyorsanız, bu isteğinizi Şubat ayına saklamanızda fayda var. Ocak ayı daha çok eski aşkların tekrar gündeme geleceği ama yine de bu duyguları içimizde tutacağımız bir dönemi işaret ediyor.

Karşımızdaki Yeniay’ın verimli mi, verimsiz mi olduğuna siz karar vereceksiniz. Hangi Yeniay’a böyle iniş çıkışlı yorum yapılır; Pluton’la omuz omuza gerçekleşen Yeniay’a tabii ki! Solunda Pluton, sağında Merkür. Üstüne Venüs ve Jüpiter gerilemesi! Ortam bir hayli sıcak… Güneş, Ay, Merkür, Venüs (R) ve Pluton Oğlak burcunda olduğu için başrolü de Oğlak burcu hak ediyor…

Oğlak burcunda bu kadar baskın gezegenler varken, Yeniay’ın enerjisini siz düşünün artık. Ne kadar baskın ve yapıcı olabilir ki? Yılın ilk günlerini olumsuz geçirmeyi kimse istemez, sonuçta hepimizin bilinçaltında “yeni yıla nasıl girerseniz, öyle geçer” sözü var. Öncelikle, örümcek ağı gibi bizi saran bu duygulardan ve kaygılardan arınmanızı öneririm. Eğer kaygılarınızın esiri olursanız, handikapların bol olduğu karışık bir hafta sizi bekliyor diyebilirim.  

Sahnede dönüştürücü gezegenler var ve hiçbir gezegenin kendini iyi hissettiği konumda olduğunu söyleyemeyiz. Ortalığı karıştıran açılardan ilki; Mars’ın Terazi burcunda oluşu… Kesinlikle doğasına aykırı bir yerde ve kendini hiç ama hiç iyi hissetmiyor. Gündemde saman alevi gibi, hızlı başlayıp çabuk sönen olaylar “nasıl yani” den ziyade, “bak sen!” dedirtecek türden. Bir de karşıt evdeki Jüpiter gerilemesi (Yengeç) var ki, bizi tekrarlara sürüklüyor. Bu ara sürekli Deja vu yaşıyor olabilir, “evet, bu daha önce de başıma gelmişti” diyebilirsiniz. Adeta kısır bir döngü, bizi içine hapseden…

Yeniay’ın Oğlak burcunda oluşu nedeniyle yılın ilk günlerine para, kariyer, sorumluluklar, toprak, arsa gibi maddesel konular hâkimken, özel hayatımız ikinci planda kalıyor. “Yeniay da var, o zaman para kazanma vakti geldi” diye düşünebilirsiniz fakat kötü haber yukarıda bahsettiğim retroların, Yeniay sürecini etkileyecek ve yapmak istediğimiz atılımlarda önümüze bazı engeller getirecek olması. Ortaklıklar, birlikte yürütülen projeler sekteye uğrayabilir hatta kopma noktasına bile gelebilir.

İşte burada durumu kurtarmak bize düşüyor. Öyle kendimizi salmak olur mu hiç? Asla!

İşte size Yeniay reçetesi:

Öncelikle, egomuzun etkisinde kalmaya oldukça meyilli olduğumuzu söyleyerek söze başlayabiliriz. Bu sebeple başarılı olmak için yapmamız gereken; bencil davranmamak ama bencil davranmamak da elde değil. Şeytani düşünceler, “bunu da yapayım görsün” demeler, karmaşık ve kinci tavırlar aslında sizin suçunuz değil ama bunları yenemezseniz işte o zaman suçlusu siz olursunuz.

Alt yapısını sevginin oluşturduğu her şey bizi başarıya götürecektir. Kinden ve hırstan arınmak önemli!

Etme bulma dünyası sözünü unuttuysanız, bu sözü Oğlak burcundaki Yeniay size tekrar hatırlatacaktır. İyilik yapın, iyilik bulun…

Yılın ilk günleri kolay olmayacak, en azından yaşadıklarınız size şunu söyletebilir: “Hani nerede yeni yıl heyecanı, her şey aynı!” Fakat gelin siz yeni yılı heba etmeyin. Olayların içinden geçmek yerine, sessizce yanından kıvrılıp geçmeye çalışın. Bu Yeniay’ı olumluya çevirmek için yapmanız gereken şey; içinizdeki “ben”lerden kurtulup, “biz” olmaya yönelme! (Başarırsanız, kendiniz ödüllendirmeyi de unutmayın)

2013’ten kolay kopamıyor, 2014’e güle oynaya girmiyoruz. Yaşımızın kaç olduğu önemli değil; ruhumuzun büyüdüğü ve tecrübelerimizin arttığı bir dönemden geçiyoruz. Aslına bakarsanız önümüzde 2 seçenek var; algıladığımız her şeyi, hızlıca geride bırakmaya tercih etmek de bizim elimizde, bu olayların içine bodoslama düşmek de elimizde. Şimdi içinizden hepiniz şunu söyleyecek, “bu karmaşayla nasıl baş edeceğiz?” Aynı şey benim için de geçerli. Öğrenmek ve büyümek için yaşıyoruz, olgunlaşmak pişmek için yaşıyoruz.

Yılın ilk gününden kısır bir döngüde olduğunu düşünenlere küçük bir tavsiyem var; her gecenin bir sabahı var, biraz daha hoşgörülü olun. Nasıl olur demeyin, çünkü hoşgörülü davrandığınız aslında kendiniz olacaksınız… İyi bir yıl için, iyi bir giriş yapmanızı temenni ediyorum; yıl içinde bol bol tavsiyede bulunacağım. İnşallah 2014 tecrübelerimiz güzel olur. Sevgiler...

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır 

18.12.2013

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...