Yükleniyor . . .

OĞLAK BURCUNDA VENÜS GERİLEMESİ (21 ARALIK 2013)

Venüs mü geriliyor, ilişkilerimiz mi?

Sevgi ve güzelliğin yıldızı Venüs, bu sefer doğasına aykırı bir şekilde ilişkilere çomak sokmak için iş başında. Flörtçü Venüs, Kasım’dan bu yana Oğlak burcundaki konumuyla zaten pek de kendini gösteremiyordu. “Bağlanma sorunum var benim” diyenlere Oğlak o kadar güzel öğretmen oldu ki, kalpleri disipline giren burçlar uzun zamandır heyecan ve spontane kavramlarını unuttu. Daha ciddi, daha akılcı, heyecanı az ama ayakları yere sağlam basan aşklara yelken açmış bile olabilirsiniz. Ya da önceleri pek de ciddiye almadığınız ilişkilerin gidişatı değişmiş olabilir. Mart başına kadar durum böyle sürüp gidecek. Hayatımızda çıkışlar olduğu gibi inişler de olmuyor mu? Tabii ki oluyor. Retrolar (gerilemeler) da astrolojinin “inişler” diye tabir ettiği olayları. Gerilemeler hayatımızdaki duraklama dönemleridir adeta. Her şeyin ters gittiği, planların bozulduğu, stres seviyesinin fazlalaştığı bir dönem…

Bizi mutluluğa götüren, aşkı öğreten, bütünün parçası yapan Venüs, Oğlak burcunda gerilemeye başladığında; kişisel bakımımız, derli toplu halimiz, uzlaşmacı yanımız da geriliyor. Örneğin, sabah işe giderken saatlerce hazırlanıyorsanız, 31 Ocak’a kadar bu durum size angarya gibi gelecek. Ya da sevgilinizle buluşurken, daha az özen göstererek karşısına çıkacaksınız. Kendimizi, dış görünümümüzü önemsemediğimiz gibi, ilişkilerde duygusal tarafımız da törpüleniyor. Aşka, aşık insanlar için bu durum daha da zor tabii… İlişkilerdeki tutku seviyesi azalıyor, duyguları göstermek zorlaşıyor, romantik yönlerimizi kullanmaktan vazgeçiyoruz. Küçük aşk oyunlarını Şubat ayına saklayın…

Uzun soluklu ilişkilerde “acaba ilişkim beni mutlu ediyor mu?”, “bu insan benim için yeterli mi? şüphesi baş gösterirken, daha iyisine ulaşma hırsına da kapılabiliriz. Yalnızlığı kendine ilke edinmiş olanlarda ise Venüs Retrosu “arayış” isteği yaratacak. Kısacası sevgiyi gösterme biçimimiz oldukça kısıtlı, sevgi isteği ise içten içe bizi bitiriyor!

Mars’ın da Terazi burcunda olduğunu unutmamak gerek. Venüs’ün Oğlak burcundaki retrosu ve Mars’ın konumu bizi savurgan olmaya, paramızı har vurup harman savurmaya da itiyor. Kişisel bakımıza, dış görüntümüze pek önem vermiyor olsak da keyif yapmaya para harcayabiliriz. Bu dönemde ya savurganız, ya da vurdumduymaz. Hislerimiz kuvvetli olduğu kadar pimpirikliyiz. İkili ilişkilerde ters giden şeyler varsa bunların neler olduğunu daha rahat görebiliriz. “Tartışmalarımız oldukça arttı” derseniz, “ilişkide sorgulamanız gereken şeyler mutlaka vardır ve bu dönemi çatışma olarak değil de, fikir ayrılıklarının ortaya çıkıp, ne kadar ciddi sorunlarınız olduğunu görmeniz açısından kullanmalısınız.” derim…

Özellikle uzak durmanız gereken şeyleri merak ediyorsanız şöyle özetleyelim;

  • Evlilik kararı alıyorsanız mutlaka haritanızda Venüs’ün kaçıncı evinizde olduğunu iyice inceleyip, irdeleyin. (Tabii müstakbel eşinizin de haritasına bakmayı unutmayın)
  • Kredi çekmeyin, maddi konularda riskli işlere kalkışmayın. (Eğer kalkıştıysanız, paranızı dikkatli harcayın)
  • Geleneksel ve tutucu fikirler ön planda. Karşınızdaki özgür fikirlerle çatışmaktan kaçının (ne kadar kaçınacağınızla ilgili tavsiyede bulunamayacağım)
  • Evli çiftler, geçmişteki olayları çok fazla irdelemeyin (irdeliyorsanız da konuyu o an kapatmayı bilin, ertesi güne bırakmayın)
  • Yeni bir ilişkiye başlamak yerine, flört aşamasında kalmaya çalışın (kalamıyorsanız da hemen gelecek beklentisine girmeyin)
  • Dış görünüşünüzle ilgili radikal kararlar almayın (ama Venüs bu dönemde farklı kararlar almanız için elinden geleni yapacaktır. Minik girişimlerle kendinizi oyalamaya çalışın)
  • Evinizde, iş yerinizde kısacası yaşam alanınızda herhangi bir dekoratif düzenleme yapmayın. (eğer yapıyorsanız da küçükten büyüğe doğru gidin, örneğin odanızı değiştirin ama evi taşımayın)

Kimler daha çok etkilenir?

Venüs tarafından yönetilen Boğa ve Terazi burçları diğerlerine oranla Venüs retrosundan daha çok etkileniyor. Ayrıca haritasında aşk ve finans evleri Boğa ve Terazi burcuna denk gelenler, diğerlerine oranla daha çok etkilenmeye meyilliler. Bu Koç burcu yükseleni olanları da etkiliyor. Çünkü bu öncü burcun ortaklık, ilişki evine Terazi burcu karşılık gelirken; Boğa’da para evine karşılık geliyor. Aynı durum Akrep burcu yükseleni olanlar içinde geçerli. Çünkü toprak grubunun sabit burcunda ortaklık ve ilişkileri temsil eden eve karşılık Boğa burcu geliyor. Eğlence ve ev yaşamını temsil eden beşinci evine Terazi ve Boğa karşılık gelen Oğlak ve İkizler yükseleni olanlar da bu süreçte Merkür’ün konumundan etkilenecek gibi gözüküyor. Venüs’ü Terazi veya Boğa’da olanlar da hassas bir noktadalar.

Bu arada ülkemiz açısından oluşabilecek durumları sadece Venüs gerilemesine bağlamamalıyız, Satürn-Venüs kavuşumu da üzerimizde oldukça söz sahibi. Birkaç ay boyunca dünyada ve ülkemizde sevilen, taraf olmayan, herkes tarafından bilinen yüzlerin sağlık sorunları (kayıpları) ile karşılaşabilir, bu tarz durumların hiç olmadık insanları bir araya getirdiğine şahit olabiliriz. Siyasette ise hoşgörü maalesef en alt seviyelerde kendine yer bulacak. Kimsenin kimseyi ciddiye almadığı, fikirlerine değer vermediği ve şiddetle karşı çıktığı bir süreç…

Bu dönemde Oğlak burçlarının popülaritesi artıyor ve toplum içinde isimleri daha çok öne çıkıyor. Örneğin, Oğlak burcunda olan sanatçı, sporcu ve siyasetçileri gündemde fazlaca görebiliriz. Tasarımcılar, mimarlar, moda firmaları da diğer sektörlerden bir adım öne çıkıyor.

Ayrıca sıcaklıklar aniden yükseleceği gibi, yine aynı hızla düşecektir. “Hastalık havası” derler ya, işte öyle bir dönem. Hava durumuna bakmadan dışarı çıkmayın derim…

Venüs on iki evi gezerken etkileri neler? Nasıl bir karaktere bürünüyoruz?

Venüs haritanızda 1. Evde ise

Diğer insanlar üzerinde iyi bir etki bırakır. Görünüşüyle çok yakından ilgilenir. Etrafını güzelleştirme çabası içerisine girebilir. Tasarım ve sanat yeteneği vardır. Fiziksel olarak çekicidir. Yumuşak ve hassas bir görünüme de sahiptir.

Venüs haritanızda 2. Evde ise

Güzel imkânlara sahip olma, rahat ve lüks bir ortamda yaşama arzusu içerisindedir. Zevk ve keyif için harcamalar yapabilir. Yatırımlar, kazanımlar anlamında olumlu bir etkiye sahiptir. Daha sonra değeri artacak sanat eserleri koleksiyonu yapabilir. Yemeye içmeye düşkündür. Moda endüstrisi, sanat, güzellik, eğlence sektörü ile ilgili alanlarda kabiliyetlidir.

Venüs haritanızda 3. Evde ise

Yakın çevrede iyi dostlara sahiptir. Sanat, müzik, tiyatro, edebiyat, yazmaya dair yeteneği vardır. Düşüncelerini şık bir şekilde ifade eder. Kardeşlerinden ve yakınlarından destek ve sevgi görür. Renk, kıyafet, mobilya ve dekorasyon seçimi konusunda oldukça zevklidir.

Venüs haritanızda 4. Evde ise

Evi ve eşyaları rahat olmalıdır. Hoş, şık ve zarif ortamları sever. Evini güzelleştirme arzusu içerisindedir. Ebeveynleri ile iyi ilişkileri vardır. Şanslı bir çocukluk dönemine sahiptir. Ev ve aile yaşantısında huzura ihtiyaç duyar. Evde iyi vakit geçirmekten çok hoşlanır. Mutluluğu ileri yaşlarında bulmaya da eğilimlidir.

Venüs haritanızda 5. Evde ise

Eğlenceden, hoşça vakit geçirmekten zevk alır. Karşı cinse ve her türlü keyifli aktiviteye ilgi duyar, yeme içmeye düşkündür. Tembel ve kendini düşünen biri olma riskine sahiptir. Güçlü bir romantiktir. Etrafına neşe saçar. Oyunculuk, dans, müzik veya yazı gibi dallarda yeteneklidir.

Venüs haritanızda 6. Evde ise

Aşırı yemek yeme alışkanlığı olabilir. Fazla şeker tüketiminden kaynaklı ve böbreklerle ilgili sorunlar görülebilir. Sevginin bir tür hizmet olduğunu düşünür. Sanat, el sanatları, danışmanlık, güzellik, bakım sektörü alanlarında kariyer yapmayı hedefleyebilir. Yaratıcı işlerde başarılıdır ve işinde huzurlu olmaya önem verir. Hayvan sevgisine sahiptir.

Venüs haritanızda 7. Evde ise

Karşı cinsten kişilerle bir arada olmaktan haz duyar. Başkalarıyla birlikte çalışmayı çok sever. Anlaşmazlıkları çözümleme gayreti içerisindedir. Kendi yolunda ilerlemektense uyum sağlamayı tercih edebilir. Kibar, çekici ve yaratıcıdır. Düşmanlarıyla bile barış içerisinde olabilir. Aşkta ve evlilikte şanslıdır. Halk ile ilgilenilen işler, satış, sanat ve danışmanlık sektörlerinde başarılıdır.

Venüs haritanızda 8. Evde ise

Yaşamını tamamen değiştirebilecek, dünyanın gizli boyutlarını keşfetme arzusu içerisindedir. Yoğun duygulara sahiptir. Kıskanç ve tutkuludur. Sahip olduklarını, parasını diğer insanlarla paylaşarak tek başına edineceği faydadan fazlasına ulaşabilmeyi hedefler. Böbrek ve yumurtalık bölgesi hassastır.

Venüs haritanızda 9. Evde ise

Deneyim yaşatacak aktivitelerden, seyahatlerden, eğitimlerden keyif alır. Dünyaya sevgiyle bakar, güzellik ona göre temel kavramdır. Feminist düşüncelere sahiptir. Fikir ve kavramları bir uyum içinde bağdaştırabilme yeteneğine sahiptir. Farklı kültürlerden kişilerle ilişkileri çok iyidir. Değişik kültürlerin sanat ve müziğini takip eder.

Venüs haritanızda 10. Evde ise

Anneyle sıcak bir ilişkisi vardır. Eğlence ve sanat sektöründe başarılı olabilir. Danışmanlık ve diplomaside de başarılıdır. Üstlerle iyi ilişkilere sahiptir. Önemli kişisel birlikteliklerin getirdiği başarı ve sosyal avantajlara inanır. İşveren veya amir olmayı arzular. Kadınlar yaşamında çok etkilidir.

Venüs haritanızda 11. Evde ise

Sosyaldir, yalnız kalmaktan hoşlanmaz. Grup içinde kendini iyi hisseder. Mükemmel bir takım oyuncusudur. Grubunun çıkarlarını kendi çıkarlarının önünde görür. Ciddi ve eğlenmeyi bilmeyen kişileri her zaman sıkıcı bulur. Sosyal konularda oldukça şanslıdır. Yaratıcı, sanatçı kişilerle bir arada olmayı çok sever.

Venüs haritanızda 12. Evde ise

Çekingendir, sevgisini belli etme konusunda tutucu bir tavır gösterebilir. İlk hareketi başkasından bekler. İnsanlara güvendiği takdirde onları sever, onlarla arkadaşlık kurar. Sevdiği insanlara karşı çok verici davranır. Sessizliği ve yalnızlığı sever, duygusal pillerini şarj etmek için arada bir yalnız kalmaya ihtiyaç duyar. Gizli aşk ilişkilerine, platonik aşklara ve skandallara karışabilir.

Astrolog Zeynep Turan 

Yazının Tüm Hakları Saklıdır 

18.12.2013 Tarihinde Kaleme Alınmıştır!

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, öncü burçta hareket ediyor. Sosyal medyadaki yanlış anlaşılmalar küslükleri, sessiz tiripleşmeleri beraberinde getirebilir. Ailelerin en yaşlı üyeleri bu döngüde daha çok konuşulacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...