Yükleniyor . . .

OCAK AYINDA NELER OLACAK?

2018 OCAK AYINDA NELER OLACAK?

Perde aralanacak sahneye kimler çıkacak

2018 yılın ilk ayından itibaren aslında ne kadar iddialı olduğu gösterecek.  Avrupa’dan Asya’ya her köşeyi sarıp sarmalayacak Ocak ayı! Gökyüzü oldukça haraketli öncü ve ateş elementleri ile kuşatılmış durumda. Tutulmadan, Yeniay’a, Satürn’ün ilk boy göstermesine kadar yok yok.  Ülkemiz yakından ilgilendiren ve 7. evinde etkili olacak Satürn, aslında dünyaya 900 günlük serüvenin başladığını bu aydan itibaren gösterecek. Plan içinde plan akarken, gökyüzünün seyrinde daha çok ülke liderleri, dinler ve mezhepler yer alacak. Ocak ayında aynı zamanda; borsadan altına kadar ciddi para piyasalarını konuşuyor olacağız.  Ortadoğu’dan gündeme dâhil olacak farklı ülkelere ve liderlerine kadar bitmeyen bir süreç var.  Ateşten gömlek giyen gökyüzü diğer yandan iklimin bir takım zorluklarını hissettirmeye başlayacak.  Dolunay, Yeniay, Uranüs’ün ateş burcunda son demlerini yaşatma azmi aslında dünya değiştiğinin ilk fragmanını izletiyor.  Felekler içinde felekler dönerken dünyaca ünlü kişilerin yaşamlarını ve ilişkilerinde aslında ne kadar gurur kırıcı pozisyonlara düştüklerini göreceğiz. Ocak ayı Ay Tutulmasıyla birlikte gündemi sıcak tutmaya ayın ilk gününden itibaren başlatacak. Dinlerarası diyalog 20.yüzyılın konusuydu. Dinlerarası kavga 21.yüzyılın sınavı olmaya hazırlanırken üst akılı, melekleri ve şeytanları da somutlaştırmak istiyor. Dünya yeni kötüsün ve yeni kurtarıcısının ismini bu ay öğrenecek.

Herkesin bir yol göstericisi vardır işte onu bulacağız.

Bir nefes alalım, bir etrafımıza bakalım, daha koca bir yılı henüz geride bıraktık, onu bir sindirelim, yok. Gümbür gümbür dış ve iç siyaseti ile harmanlanan etkiler yanı başımızda birçok tanıklıklara vesile olacak. Bunun yanı sıra kim kime gerçekten arka çıkıyor?  ABD, Türkiye arasında uzanan ilişkilerin ne denli renginin bir anda değişeceğini göreceğiz. Getirilen sınırlamalara bir yenisi daha eklenecek mi? ABD yaşayan Türkileri neler bekliyor? Tüm soruların cevaplarını 2018 Ocak ayında alabiliriz. 2016 yılından sonra yurt dışında yatırım yapanları yakından ilgilendirecek bazı gelişmeler söz konusu olacak.  Kısacası parası olanın derdi bu ay çok olacak!

Tutulma ayı olarak nitelendirdiğin 2018’in Ocak ayında önceliği oluşturan siyasi liderler olacak. Güneş, Oğlak burcunda hareket ederken, ayın ikinci günü Yengeç burcunda bir Dolunay meydana geliyor.  Meydan okumalar, üstü üste gelen açıklamalar nabzı hiç düşürtmüyor. Hali hazırda Satürn’de artık devrede dünyada eş zamanlı terör liderlerinin yaşamlarını gündeme getirebilir. Bazı bitişler yeni oluşumları mı tetikliyor? diyerek düşüncelere dalabiliriz. 1999-2001 yılında Türkiye’de yaşanan gündemin bir benzerinin altını çizen bir gökyüzü var.  Oklar yeniden terör örgütlerine doğru işaret edecek.

Yengeç Dolunayı, Türkiye’yi yakından ilgilendiriyor.

2 Ocak’ta gerçekleşecek olan yılın ilk Dolunayı, ülkemizin yükselen burcunda etkili olurken, diplomatik ilişkiler ve uluslararası ticaret gündemde olacak:

Siyasettiler,

Eğitim,

Yeni yasa tasarıları,

Kadın liderler, yöneticiler

Kadın hakları ve çocuklar gündemde yer alacak.

Karara alınması zaruri hatta acil ihtiyaç oluşturan konular toplumsal konuları da içine kapsayacak. Elbette Satürn, toprak burcundaki ilk hareketliliğinde havada kalan konuları artık karara bağlanması gerektiğine işaret edecek.

Açık düşmanlıklar!

Öncü ve ateş elementinin ağırlığı IŞID, PKK gibi terör örgütlerini gündemine getiriyor.

Türkiye’nin 3. evinin üzerinde meydana gelecek olan Ay Tutulması, iletişim temelli yapıları da gündemine alıyor; kanal ve medya patronlarını, gazete sahiplerini, gazetecileri yakından ilgilendiren gelişmelere vurgu yapabilir. Yine gazeteciler, köşe yazarları ve davaları devam eden gazetecilerin haberleri gündemde yer alabilir.

Neptün’ün devreye girmesi gizlilik evinde etkili olurken Ay Tutulması siyasetçilerin hayatlarına müdahaleci yaklaşımlar oluşturabilir; özel yaşamları, mal varlıkları,  gizli kalan ilişkileri deyim yerindeyse tozu dumana katabilir.  Ay Düğümleri ile ilişkisi ise; yeni oluşumları, parti girişimleri işarete edecek.

Gün yüzüne çıkan siyasi ilişkiler!

Türkiye-Rusya ilişkisi yeni bir sürece girebilir.  Girmekle kalmayacağı gibi son dakika gelişmeler ve imzalanan anlaşmalar gündeme damgasını vuracak. Alınan tutuma göre Putin Ocak ayında bizi rahatsız edecek ve kimlerle el sıkışacağı daha önemli olacak.

Canlı yayınlarda ortak bildiri veya benzeri yayınlar yapılırken siyasetçiler tuhaf hareketler sergileyebilir.  Basının gündeminde uzun bir süre konuşulacak bu görüntüler ne olabilir? El sıkışmayan görüntüler artık out oluyor. Yerini sahneyi terk edenler alabilir. Ocak ayında seyirde kalın; çünkü seyredecekleriniz hem tuhaf hem gaflarla dolu olabilir.

17 Ocakta Oğlak burcunda meydana gelen Yeniay gökyüzünün ateşini fitilerken önümüzdeki 7 yıl için; akıllı insanların kazançlı çıkacağını işaret ediyor.  Dünyayı belirsizliğe sürükleyen insanların tutumlarını Ocak ayında tartışıyor olacağız. Şimdi dönem aklı ile yön bulan insanların çıkışlarını ile şekil alacak. Bu yönün rengini belirleyen 2 Ocak Dolunayı, imzayı attıran ise 17 Ocak’ta yaşanacak Yeniay olacak.  Bir yandan Tutulma dönemi yaklaşırken sızıntı haberler ile göz önünde olan kişilerin skandallarını ifşa edecek. Türkiye ise birçok konuda taviz vermeyecek!

Çok hamlelerin yapılacağını vurgulayan 2018 Ocak ayı, aslında yılın rengini yavaş yavaş ortaya çıkartıyor olacak. İşin kolayına kaçanı affetmeyen gökyüzü kişisel hayatlarda da etkili olurken birikimleri, yatırımları koşullara göre devreye sokmanızı sağlayacak. İhracatın kapıları açılırken; üreten, çalışan, emekçi olan kesime kazandıracak.  “Ağzına vur lokmasını al”  günleri bitiyor!

Zeynep Turan

15-12-2017

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, öncü burçta hareket ediyor. Sosyal medyadaki yanlış anlaşılmalar küslükleri, sessiz tiripleşmeleri beraberinde getirebilir. Ailelerin en yaşlı üyeleri bu döngüde daha çok konuşulacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...