Yükleniyor . . .

OCAK AYINA DAİR BİLMENİZ GEREKENLER

2017 Ocak ayında neler oluyor?

Hepimizin kabul etmesi gereken bir gerçek var ki 2017 yılı, kendi içinde mücadele etmesi gereken dertleriyle geldi. Çünkü dünya için yeni bir dönemin başlangıcını yapan bir yılı arkamızda bıraktık. Bu derdi başından aşkın yıl, kendini henüz bırakın günü ilk saatlerinden kendini göstermeye başladı. Ocak ayında gökyüzünde meydana gelen hareketlilik gündemin yoğun ve şiddetli olacağını işaret ediyor. Büyük sözler etmenin yanında çözüm odaklı olmak gereken bir dönemi vurguluyor. Bu ay iletişim anlamında bazı geri dönüşler yaşamamız da mümkün. Ne yapmak gerektiği konusunda yol almamız da…Değişim ise kaçınılmaz olacak. Bu yüzden verdiğimiz kararlarda acele, telaşlı ve düşüncesizce davranmamalıyız. Herkesin kendi adına deneyimleri ve kararları olacak. Biz bu sürece aslında tam 6 ay önce başladık. Sancılı, ağrılı ve aşamalı geçtiği kesin. Biraz daha dişimizi sıkmaya ve sabırlı olmaya ihtiyacımız olacak. Ocak ayı bize bazı yolları tercih ederken kolay olanı değil zor olanı da denemelisin mesajını veriyor. Yani kendimizi ve koşullarımızı her türlü şartta göre ayarlamalıyız. Unutmayın, tüm planlarımız ve düşüncelerimizin bir günde değişebileceği bir döngüdeyiz.

Alternatiflerini oluştur!

Ocak ayına girerken Ay Kova burcunda seyir ediyor ve ertesi günler kendini Balık burcuna teslim ediyor. Kendimizi olabildiğince özgür, sıradan hatta özgün hissederken bir anda modumuz değişebilir. Daha derinden, daha korumacı, daha çok güven arayan ve temkinli davranmak isteyebiliriz. Düşüncelere dalıp dalıp uzaklara gitmemize neden olabilir. Geçmişi de sorgularken kendimizi gelecek kaygısı ile bulabiliriz. Merkür 2016 yılının son ayında geri hareketine başlamıştı ve bir süre sonra ateş burç etkisinde kaldı. 8 Ocak itibariyle iletişimin şahı Merkür düz seyrine giriyor. Kopuk, zor, anlamsız, küslük yaşadığımız ilişkiler belli bir düzene girebilir. Bu süre zarfında kariyer ve iletişim anlamında beklediğiniz birtakım süreçlerde rahatlama oluşacaktır. Özellikle finans anlamında atılımlar ve yeni sözleşmeler, yeni sözler verilebilir. Ortak çalışmalar da yeniden değerlendirmeye alınabilir.

Ayın 3’inde devreye Venüs giriyor. Balık burcunu kendi hanesinde misafir ediyor. Bu süre zarfında su ve değişken burçlarda ruhsal rahatlama, karar aşamalarında netlik, ne istediğini bilen tavırlar söz konusu olabilir. Siyasi arena da empati oluşması, ortak konular hakkında fikir birlikleri ve iyi niyet gözlemlenebilir. Ancak işin içine Merkür Oğlak etkisi giriyor ve para konulu işlerde mücadele ve hırs bir o kadar kendini göstermeye devam edebilir. Bir yandan özel hayatlarımıza şekil vermek, elimizdeki parayı tutmak, ortak işler konusunda detaycı olmak gibi durumları da toparlamaya uygun olacaktır.

12 Ocak’ta yaşanan Dolunay ile birlikte nerdeyse yılın ilk dört ayının gündemini çizen gelişmeler oluşabilir. İletişimde, siyasette, ekonomi de ciddi kararlar almayı vurguluyor. Aynı zamanda gündemine gençleri, kadınları, geleceği temsil eden tüm olguları ve anayasayı da dahil edecektir. Bazı siyasi olguların ya da politik argümanların ardında yatan gerçekler ortaya döküle bilinir. Gizli yazışmalar, sınırları aşan her türlü ihlal durumunu ortaya dökebilecek etkileri vurguluyor.

Güneş'in egosu zor sınavlara tabi tutulurken, bizlere de sorumluluk yükleyecek!

20 Ocak itibariyle Güneş kendini özgür bir kimliğe yöneltiyor. Asi, itiraz eden, kabına sığmakta zorluk çeken, düşündüğünü tak diye ifade eden bir yapıya bürünecektir. Bu etki ile dünya gündeminde yerini sıra dışı durumlara çekmeye müsait olacaktır. Aynı zamanda bilim, bilim insanı, yeni keşifler ya da mucit ayarında çalışmalarda konuşulur. Dünya bir yandan en iyi yazar, en iyi film, en iyi festival ya da etkinlik gibi konuları konuşurken bir yandan diğer uçunda bambaşka sivil mücadeleleri izliyor olabilir. “Bana dokunmayan bin yıl yaşasın” durumunu bence bir süreliğine valizlere koyun. Çünkü bu mevsim hem kendi doğası hem de yarattığı gökyüzü etkisi ile pek yumuşak geçecek gibi durmuyor. Bu yüzden elimizden geleni yapmak, mücadele etmek, çevremizi, arkadaş ilişkilerimizi düzenlemek, koşulların gidişatına sahip çıkmak ön plana çıkabilir. Herkesin adına düşen sorumluluklar olacak. Aynı zamanda hem toplumsal hem de sosyal güdülerimiz de farklılık ve yaratıcılık ile ortaya çıkacak. Bu dönem elinizden geldiği kadar kendimizi yeteneklerimize ve kapasitemize yönelmeliyiz.

Ocak ayına ağırlıgını koyam su grubundaki hakimiyet insanları derin düşüncelere iterken bir yandan Uranüs’ün gücü ile yaratıcılığa dönüştürebilir. Hayallerimizi zorlayabiliriz. Varsa aklınızda bir fikir ya da oluşum bunu gerçekleştirmek için yeteri kadar cesarete sahip olacaksınız. Ancak konu sadece hayalperest kalmanızdan öteye gitmeyecekse büyük hayal kırıklıkları da yaşatabilir. Bu süreçte ruhsal anlamda güvende olmakta isteyebiliriz. Eğer kendinizi oluşabilecek sıkıntılardan bu vesile ile koruyabilirseniz, ne ala! Kazanan siz olursunuz. Ayın 12’sinden 25’ine kadar oluşabilecek ruhsal ve bedensel yorgunluklara dikkat etmeniz gerekebilir. Kendinize ve yaşamınıza alternatifler oluşturmak için bazı arayışları vurgulayacaktır.

İçi içine sığmayan bir Yeniay!

Ve ayın 28’inde meydana gelen Kova burcundaki Yeniay, gücünü güneşten alacaktır. Mars’ın Koç burcuna geçişiyle birlikte yılın ilk bonusu sabit ve öncü burçlar yakalayabilir. Yeni bir adım, yeni bir hedef ve yeni amaçlar yönünden oldukça olumlu bir süreç başlayabilir. Uzak yollara yolculuklar, eğitim ve bilgi amaçlı seyahatler, çevreniz konusunda seçimler, tüm evrensel haklar, toplumsal yapıcılık ve yeni arayışlar için değişimin kilidi elinizde olacak. Bu günler; toplumsal olayları, insanların kendilerini ifade ediş şeklindeki çıkışları, inançların ve inandıklarımızı sorgulandığı bir dönemi de işaret edebilir. Yani anlayacağınız kişisel olarak olumlu gelişmeler için fırsatlar var ancak toplumsal olarak dahil olduğumuz konulara da dikkat etmek gerektiğini vurguluyor. Teknoloji ilerliye dursun zihniyet ve bakış açımızı sorgulamaya devam edebiliriz. 

Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

27-12-2016

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...