Yükleniyor . . .

OCAK AYI YERYÜZÜNE NELER TAŞIYOR ? (2020)

OCAK AYI YERYÜZÜNE NELER TAŞIYOR ? (2020)

Gök kubbenin nam salmış gezegenleri ile 2020 yılının ilk ayı hepimize kocaman bir selam vermeye hazırlanıyor. 2019 yılının son günlerinde yaşadığımız Güneş tutulması etkisiyle yeni yıla başladık.

Bireysel hayatlarda adaletin ön plana çıkacağı bu ay, kaosla ortaya çıkan gerçekler de ufkumuzda yeni bir kapı aralayacak. Bu defa 10 Ocak’ta gerçekleşecek Ay tutulması da destek olacak. Kuralların yeniden yazılmaya çalışılacağı ocak ayında gündemden düşmeyecek kelimelerin arasında haksızlık, adaletsizlik ve etik dışı davranışlar olacak. Zihninizde bu kelimeleri kısıtlamayın. Bu büyük 3 tanım hayatımızın her alanında karşımıza çıkacak. Eğer etrafınızda bu şekilde davranmayı kendisine prensip eden kişiler varsa haber verin 2020 yılı onlar için zor başladı. Birliktelikler, evlilikler, arkadaşlıklar, iş ilişkileri su üstüne çıkarken, bir taraftan da yola sokulmaya çalışılan hayatlar ocak ayının gündeminde fazlaca yer alacak.  Hayatlar olağan akışında devam ederken yaşanan kafa karışıklıkları elbette kaosa da neden olacak.

Geçtiğimiz yılların ilk ayını kaleme alırken gökyüzünde şenlik var demiştim. Bu yılda gökyüzünde bir şenlik var ancak kaosa çok daha yakın bir şenlik. Yıllardır kavuşmayan transitler iletişim kurarken yeryüzüne bu kavuşumun etkileri yansıyacak. Ocak ayı eş zamanlı olarak birbirinden farklı gökyüzü olaylarını yaşatırken hepimizi etkisi altına alacak. Gökyüzü daha önce yaşamadığımız duygularla sarıp sarmalanacak. Kimi zaman öfkemizi kontrol edemezken kimi zaman da sevgimizde sınırsız olacağız. Anlayacağınız işler baya karışacak.

Olmazlara inat etmekten vazgeçecek miyiz?

Uyanışı temsil eden 2020 yılı açık ve net olun mesajı da veriyor. Üstü kapalı konuşmalar, imalar, haksızlık karşısında sessiz kalmalar artık bitiyor. Yalnızca bu ay için değil bu yazdıklarım, yılın genelinde artık bu tarz durumlar zamanla kaybolup gidecek. Herkes hayata dair son kozlarını oynamak isteyecek. Çünkü kazanmak her zaman olduğundan çok daha değerli olacak.

Seviyorsak ne yapalım diyenler…

Seviyorsak, sevgimizi söylemekten, göstermekten çekinmeyeceğiz. Kırgınlığımızı kendimize saklamak yerine dile getirmeyi tercih edeceğiz. Çünkü artık yavaş yavaş fark ediyoruz ki hiç kimse söylemeden bir şeyi hissetmiyor, anlamıyor. Dile gelmekten başka çaremiz yok! Psikolojik savaşların yaşanacağı bu ay ikili ilişkiler, evlilikler ya beraber kazanacağız ya da beraber kaybedeceğiz mantığına bürünebilir. Gezegenlerin seyri bir adım ileri gitmemiz için bizi sürekli sırtımızdan itecek. Aman diyeyim, bastığınız yere dikkat! Bu süreçte yerle bir olanları da göreceğiz.

Kendimizi çok çok daha güçlü hissedeceğiz.

Zor bir yılı arkamızda bırakırken elbette yorulduk, kimi zaman da gücümüzü kaybettik. Ancak 2020 yılının ilk ayı güçsüzlere bu yılda yer yok diyor. Bu yüzden bizler de elimizden geleni yapmak için çabalayacağız. Kışın soğuğunu kendi gücümüzle içimizde hissetmeyeceğiz. Yeni bir iş mi istiyoruz harekete geçeceğiz, kalbimizin sahibini mi arıyoruz tereddütte düşüren herkesi hayatımızdan çıkaracağız. Bizleri şüpheye düşüren duygular yaşatanlarla yollarımızı ayıracağız. Eğer öğrenciysek eğitimimize daha da önem vereceğiz. Eğer evliysek ailenin yegâne servet olduğunu anlayacağız. Emin olmadığımız hiçbir düşünceyi, duyguyu, kişiyi hayatımızda barındırmayacağız.

2020!

Sevgili Twitburc okurlarım 2020 yılı kolay bir yıl olmayacak. Ancak herkes için değil…

  • Emeğe değer veren,
  • Düşene yardım eden,
  • Yalnızca kendisine haksızlık yapıldığı zaman değil tüm haksızlıklara sesini çıkaran,
  • Kendisi kadar başkalarının da haklarını gözeten,

Yaptıklarının ve yapmadıklarının bilincinde olan herkes için kazancı bol bir yıl olacak. Ve bu etki kendisiniz yılın ilk ayından itibaren hissettirecek.

Astrolog Zeynep Turan

17.12.2019

Yazının her türlü hakkı saklıdır.

Günün Ruh Hali
Ay toprağın değişkeninde. Neden-sonuç ilişkisi kurmak isteyeceğimiz bir gün! Evde hummalı bir temizlik yapmak isteyeceğiz. Saman altından su yürütenler hayal kırıklığına uğrayabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...