Yükleniyor . . .

OCAK AYI AY BOŞLUKTA TAKVİMİ

Ocak Ayı Ay Boşlukta Takvimi

AY

Yönettiği burç: Yengeç

Cinsiyeti: Dişil

Temel Fonksiyonu

Dünyanın uydusu Ay’ın, diğer gezegenlere nazaran bize daha yakın olması hayatımızdaki etkisini de daha açık biçimde hissetmemize neden olur. Ay sadece duygularla ilgili değil, yaşamımızdaki pek çok şeyle yakından ilgisi vardır. Med-cezir olayına sebep olan ayın hareketleri, vücudunun %70 su olan insanı da aynı şekilde etkilemektedir.  Dişil üretkenliği temsil eden Ay aynı zamanda değişimi, beslenmeyi, sübjektifliği, duygusal iletişimi, bilinçaltını, içgüdüsel duyguları, sıvıları, denizleri, temel arzuları içinde barındırır. Duygusal ihtiyaçlarımızla bağlantılı olarak istem dışı yaptığımız hareketlerin kaynağı olan Ay için, ruhumuzun aynası desek yanlış olmaz.

Ay on iki evi gezerken, hayatımızda ve kişiliğimizde değişimlere neden olur...

Ay haritanızda 1. evde ise 

Hassas, besleyici ve değişken mizaçtadır, duygularla hareket etmeye meyillidir. Duygusal olarak açıktır. Duygularını saklayamaz, ruh hali yüzüne yansır. Geleceğe yönelik trendlerle ilgili güçlü sezgilere sahiptir. Olaylara objektif yaklaşmakta zorlanır.

Ay haritanızda 2. Evde ise  

Maddi kazanımlar elde etme konusunda güdüsel bir şekilde çelişir. Duygusal güvencesini maddi güvenceler ile sağlamaya çalışır. Mali koşullarda iniş çıkışlar yaşama ihtimali güçlü, kazancın sabit olması ise zordur. Sahip olduklarına karşı duygusal bir bağ hisseder.

Ay haritanızda 3. Evde ise

Hayatında değişimler erken yaşlardan itibaren gündemindedir. Günlük değişimler duygusal travma yaratabilir. Sık sık seyahat eder. Sezgisel iç görüsü güçlüdür. Yazma ve konuşma yeteneği geniştir. Duyguları, sözlerine ve yazısına güçlü bir şekilde yansır. Kendini iyi ifade eder. Özgürce ve samimiyetle yapılan fikir tartışmalarına önem verir.

Ay haritanızda 4. Evde ise

Yuvası, duygusal sağlığı açısından yaşamsal bir şekilde önem taşır. Vaktinin çoğunu orada geçireceği, güvenli ve huzurlu bir yuva kurma ihtiyacındadır. Aile geçmişi ve doğduğu yer, duygusal anlamda önemlidir. Evinde ailesiyle ilgili olaylara, ebeveyn tavrıyla yaklaşabilir.

Ay haritanızda 5. Evde ise 

Doğuştan romantiktir. Genç yaşlardan itibaren sürekli olarak ideal aşkı arar. Çekicidir, hayal gücü kuvvetli ve güdüsel bir biçimde yaratıcıdır. Sanatsal konular hayatında önemli bir rol oynar. Sinema, dans, müzik ve şiir konularında yeteneklidir. Sosyal hayatta aktiftir ve kendini eğlendirmeyi iyi bilir.

Ay haritanızda 6. Evde ise

Başkalarının ihtiyaçlarına karşı duyarlı ve onlara yardımcı olmaya isteklidir. Çalışma kapasitesi yüksektir. Yaptığı işe saygı duyacak birinin yanında çalışmak çok hoşuna gider. İş ortamını aile ortamı gibi görebilir. Çalışanlarla duygusal bağlar kurabilir.

Ay haritanızda 7. Evde ise  

Başkalarının varlığına önem veren, tek başına kalmak istemeyen insanlardır. Duygusal huzur, kişisel ilişkilerin gidişatına bağlıdır. Birçok ilişki kurma şansı elde edebilir fakat iş bağlanmaya gelince kararsız bir tutum sergileyebilir. Hareketli, değişken, seyahat etmekten hoşlanan kişilerdir.

Ay haritanızda 8. Evde ise  

Partner ya da anne tarafından yahut kadınlardan mali anlamda yardım elde edebilir. Başkalarına mali varlıklarını yönetme konusunda yardımcı olabilir. Ay açısı sert ise ilişkilerde zorlanma anlamına da gelebilir. Karamsar düşünceler ve endişeler aklı kurcalar ve rahat hissetmeyi engelleyebilir.

Ay haritanızda 9. Evde ise  

Ruhsal veya dinsel anlamda çok güçlü eğilimleri vardır. Hayatta bir görüş açısı olmalı veya bir şeye inanmalıdır. Hayat görüşleri annesi veya etkin kadın figürleri tarafından etkilenebilir. Bilgi toplamaya ve bilgelik elde etmeye karşı büyük istek duyar.

Ay haritanızda 10. Evde ise 

Hayatta itibar ve başarı kazanmak, onun ilgisini çeker, mesleki açıdan hırslıdır. İyi bir itibar kazanmanın ve onu korumanın ne kadar önemli olduğunun farkındadır. Toplum ihtiyaçlarını karşılayabilecek, özellikle kadınlarla ilgili mesleklere uygundur.

Ay haritanızda 11. Evde ise

Arkadaş grupları veya sosyal organizasyonlar içerisinde olmaya ihtiyaç duyar. Sosyal anlamda aktiftir, özellikle kadınlarla pek çok kontak kurar. Arkadaşlarının ihtiyaçlarına karşı çok hassastır. Gruplarda ve organizasyonlarda, sempatiyi üzerinde toplayabilir.

Ay haritanızda 12. Evde ise  

Sebebi belli olmayan endişeler ve kuruntular, kendisine olan güvenini kısıtlar. Çekingendir ve özel hayatına çok önem verir. Duygularını açıkça ifade etmeyebilir ya da gerçek duygularını ihmal edebilir. Yoğun duygusal durumlardan hoşlanmayabilir. Anne ile ilişkiler, erken yaşlardan itibaren duygusal anlamda yıpratıcı olabilir.

Ay’ın Boşluk’ ta Olduğu Saatler

Günlerin Anlamları

Tarih

Saat

Tarih

Saat

Çift Ruhlu Gün

02 Ocak

10:59

02 Ocak

12:58

Huysuz Gün

04 Ocak

04:33

04 Ocak

19:20

Çift Ruhlu Gün

06 Ocak

21:42

06 Ocak

23:19

Huysuz Gün

08 Ocak

05:23

09 Ocak

01:07

 

11 Ocak

00:39

11 Ocak

01:49

 

12 Ocak

14:35

13 Ocak

03:08

Huysuz Gün

14 Ocak

18:18

15 Ocak

06:43

 

16 Ocak

09:10

16 Ocak

14:17

 

20 Ocak

00:24

20 Ocak

01:10

Çift Ruhlu Gün

22 Ocak

04:25

22 Ocak

13:46

Çift Ruhlu Gün

24 Ocak

20:34

25 Ocak

01:44

 

27 Ocak

10:18

27 Ocak

11:37

Huysuz Gün

29 Ocak

08:53

29 Ocak

19:11

 

31 Ocak

20:36

01 Şubat

00:47

 

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, Terazi burcunda arkadan iş çevirenlerin veya çapkınların işlerini artık daha da zorlaştırdığı dönemi başlatıyor. Seyahat planı olmayanları dahi harekete geçirecek günler başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...