Yükleniyor . . .

NİSAN AYINDA NELER OLUYOR? (2021)

Dünya Uyanmak İçin Gün Sayıyor.

Aşılanmak için kuyruğa giren dünya yeni buluşlarını insanlığa açıkladığı bir aydan geçecek. Derdimizin son bir buçuk yıldır ortak olduğu bu günlerin sonuna gelirken, solüsyonların ardından hapa ulaşacağız. Aynı zamanda bugüne kadar yapılan Covid-19 test modellerine yenileri eklenirken, bir yandan son 1,5 yıldır dünyanın hangi sektörlere kaydığı göreceğiz. Bizim için büyük günler başlıyor. Nisan ayında gök kubbe toprak hava elementinde teslim olacak. En önemli transit ise 23 Nisan’a kadar Mars - İkizler seyri olacak. 

“Dünyada gelişebilecek küresel krizleri 2020 Şifreleri Çözüyor kitabımda kaleme alırken, sokağa çıkma yasaklarından, yağmalamalardan, savunmasız ilerleyecek ekonomik gelişmelerden bahsetmiştim. Kapitalist sistemin çöküşü ve sektörlerin ne yöne gideceğini bilememesinin adıydı şifreler çözülüyor.”

Sağlık Atılımları Seviye Atlayacak

Birçok ülkenin alt yapısında bir sağlık krizi çıktığında ne kadar yetersiz olduğunu gördük ve deneyimledik. Şimdi ise var olma mücadelesi veren insanlığın yeni projelere geçtiğine tanıklık edeceğiz. Yeni hastanelerden öte hastane şehirleri ve kompleksleri kurulacak. Ayrıca birçok ülke sağlıkla ilgili fonlanırken, ilaç sektörleri ekranlarda daha çok yer alacak. 2023 yılına kadar çoğu platformda ilaçların da aşının da reklamlarını bir bir izleyebiliriz.

2021’in Nisan ayında dünyanın kısıtlamadan yeni kurallara doğru geçiş sürecini göreceğiz.  Afrika’dan Finlandiya’ya İran’dan Rusya’ya kadar dünyanın 7 farklı köşesinde başlayacak bu değişim insanlığın yeni koordinatlarını yazma yolunda ilerleyecek. Bir yandan Hes kodu bir yandan aşı derken dev bir veriye dönüşeceğiz. 

İnsanlık Özgürlüğü Camlarda Beklerken Kontrol Edilen Dünya İle Tanışacak  

Her şey bir yana silah ticareti ve kolluk kuvvetlerinin gidişatının yükü Kova döngüsünde arttıkça artacak. Ülkeler silahlanmaya her zamankinden daha çok kafa yorarken yeni kurulan üsler ve taşınan üsler yeni jeopolitik tartışmaları tetikleyecek.

Nisan ayı tuhaf bir karmaşayı da beraberinde getiriyor. Ülkemizin sanat camiasında herkes birbirini yargılarken, dünyada bazı yapım şirketlerinin ve Hollywood oyuncularının açıklamaları yine “bu ne demek istedi şimdi?” dedirtecek.

 • Türkiye açısından önemli gövde gösterilerine şahitlik edeceğiz. Nisan ayında gündemimizi doldurabilecek olan en sürpriz gelişme ise yeni bir tatbikat veya harekat olabilir. Ancak Nisan ayının gündemi bu seferki tatbikat ve harekatların hem karada hem de denizlerde olabileceğini işaret ediyor.

Saygıyı Makamda Görenlerin Sınavı Başlıyor.

Özellikle siyasete yakın olan sanatçıların tutumları 2021 yılının Nisan ayının magazin gündemini dolduracak. Gökyüzü bu ünlü isimlerin Z kuşağının dilinden çok çektirebilir. Öyle diziler vardı ki dünyaya olacakları önceden gösteren, mesaj içerikli kutucuklar gibi olacakları bilen…15 Şubat 1954 doğumlu, The Simpsons’ın yaratıcısı Matt Groening her ne kadar gündemde olmasa da bu ayın başka bir köşesinde kurguları üzerinden konuşulanlar arasında olabilir.

Her Z Kuşağı Dijital Müteahhit Olarak Doğar

 • Genç kuşağın bu kargaşa içinde kimlerin peşine takıldığını, eğitimin aldığı tahribatı nasıl üstesinden gelebileceklerini hep birlikte göreceğiz.
 • Sıkışan yaşamların içinde daralan eğittim sistemi birçok ülkede ve ABD’de uzaktan eğitimin kalıcı hale gelmesini tartışıyor olacak. Bu hamle ABD ya da Kanada gibi eğitim sektöründen beslenen yapıları baltalar mı, göreceğiz.
 • 12 Nisan’dan sonra ateşe teslim olan gökyüzü, eğitim alanına çözüm bulmakta zorlanan öğretmenleri, ebeveynleri, gençleri, çocukları, kamu alanlarını, sorumluları farklı bir açıdan gündeme getirebilir.
 • Dünya nüfusunun çeyreğini oluşturan gençlik, 2021’in hedefi haline gelecek.
 • Kolektif bilincin aktif olduğu döngüden geçerken genç nüfusu yeni akımlara alıştıran, sınırları aşan yapılar ortaya çıkacak.
 • Tabularımız çok açık konuşulmaya başlanacak.
 • Yapılan online yapılan sınavların cevaplarının bir şekilde sızdırıldığını konuşan ülkelere şahit olabiliriz.
 • Gençlerin bir yandan eğlenmek isterken bir yandan da birbirlerini istemeden de olsa deşifre ettiklerine tanıklık edeceğiz. Deşifre etmenin artık standart bir huy haline geldiği dünyaya doğru yürüyoruz.
 • Bu döngüde “Var olma” mücadelesini en çok da eğitmenler bu döngüde verirken yeni eğitim sistemlerinin nereye doğru evirildiğine ve bu sisteme bir türlü yetişemediklerine dair sitemlerini duyacağız. Sorunlar daha yüksek sesle dile getirilecek.  
 • Gelecek hızla insanlığı içine alırken, Hibrit eğitimin ve özel okulların yeni satış modellerine girdiğini göreceğiz.
 • Her siyasetçinin gençlerle atışmalarına bu sefer sosyal medya üzerinden şahitlik edeceğiz.
 • Z kuşağının tepkilerini büyük bir şekilde görürken bu konuda analiz yapan uzmanlar da ortaya çıkacak.

Yapay Zekâ Sahneye Çıkıyor

 • Birçok sosyal medya uygulaması ve web site sırtını yapay zekaya yasladığı gibi, insanoğlunun siber dünyadaki etkinliği de azalacak. Bilişim dünyasının yeni parametreleri kandırılamayacak.
 • Dünya genelinde milyarlara ulaşan bazı sosyal medya uygulamalarının içinde bir yandan da insan ticareti yapıldığı gözler önüne serilecek. Ön planında bizim gördüğümüz gibi t-shirt ya da kazak satanlara değil, insanların sıkıştığında, hangi uç noktaları zorlayabileceğine ve neleri satabileceğine tanıklık edeceğiz. Ne kadar kaleme almak istemesem de yeni dünya düzeni dizayn edilirken sıkışan toplumların insani değerlerden de uzaklaştığı bu aydan itibaren gözler önüne serilecek.
 • Dünya bir Müge Anlı programına dönerken bu konuların hepsi sosyal medya platformlarında tartışılacak. Çay sohbetleri evlerde değil Instagram fotoğraflarının altında yapılacak.
 • Son bir buçuk yıldır mavi gezegenimizi eve kapatan virüsün deformasyonuyla beraber hangi toplum olursa olsun kültürel değerlerinden nasıl uzaklaştığını bu aydan itibaren daha net göreceğiz.  
 • Kurumsallıktan uzak ve kazanç gütme amaçlı bütün illegal yollara başvuran sosyal medya girişimcileri, büyük şirketlerin yeni faturalandırma sistemleri ve KVKK kurallarının güncellenmiş halleriyle karşı karşıya kalabilirler.
 • Uluslararası ulaşım alanında yaşanan kazalara tıpkı Süveyş Kanalı’nda yaşanan sözde kazalar gibi daha birçoğu eklenebilir. 2021 Var Olmak kitabımda İran – Hazar Denizi bölümünü okuyanlar bu maddeyi daha iyi anlayacaklar.
 • Hammadde arayışlarının, ihalelerinin ve işletmelerinin daha fazla arttığını gözler önüne serecek gelişmelere gebe bir gündem bizleri bekliyor. Aynı zamanda hammadde lojistiğinin de A’dan Z’ye değiştiğini göreceğiz.

2021 yılında ateş ve hava elementine teslim olan gezegenlerin enerjisi gençlerin çekilmek istenen yönlerin konuşulacağına vurgu yapıyor.  Ülkemizde de 1 milyondan fazla kullanıcısı olan ve bir günde başı derde giren uygulama, yine bir günde ara yüzünü değiştirecek. Tıpkı 14 Mayıs 1984 doğumlu Facebook kurucusu Mark Zuckerberg gibi!

İnsanlar Konuşa Konuşa

Amerika, sinekten yağ çıkarmaya 2021 yılında da devam ederken, bu tarz uygulamaların yaygınlaşması zararlı maddelerin kullanımını eş zamanlı olarak gençler arasında artırabilir. 23 Nisan’da toprak burcunda gerçekleşecek olan Venüs – Uranüs kavuşumu Z kuşağının problemlerini gözler önüne serebilir. Gençler sorunlarını dile getirmek adına kolektif bir bilinç oluşturabilirler. Kişilerarası ilişkiler konusunda yeni bir dönem başlıyor.

28 Nisan’da diktatörlüğü, casusluğu temsil eden yer altı gezegeni Plüton’un geri hareketi devletlerin dayatmalarını da beraberinde getirecek. Her şirket kamera kaydı tutmak zorunda bırakılacak.

Denizler Taşmaz İnsanlar Taşar!

 • Jüpiter Kova seyrinin verdiği cesaretle özellikle gençleri temel alan uyuşturucu kaçakçılığı 2021 yılında dünyanın yeniden sorunu haline gelecek.
 • Neptün, bu tehlikeyi limanlar üzerine yoğunlaştırabilir. Ayrıca Neptün denilince akla gelen su, deniz, ilişkisi okyanuslara kapılan gemileri, batan tekneleri, patlamaları işaret edebilir.
 • Ülkemizin açısından da yine bir gece vakti limanlarda neler olduğuna kafa yormaya çalışacağız. Operasyonlar arasında gümrük işletmelerinden liman işletmelerine kadar uzanan bir liste oluşabilir. 
 • Mersin Limanı’nın kaderi de yeniden tayin edilecek.
 • Ülkemizi her köşeden ablukaya almaya çalışan komşularımıza gözdağını önce biz verecek, ilk hamleyi de biz yapacağız. Bu esnada Yunanistan’la çıkmaz sokaklara yeniden girebiliriz.
 • 23-27 Nisan haftasından önce Venüs-Uranüs kavuşumu gerçekleşecek ve daha sonra ülkemizin burcunda bir Dolunay meydana gelecek. Türkiye’nin natal haritasında etkili gökyüzü olayları yaşanırken, dünyanın birçok denizinde yeni dünya düzeninin sınırları çizilmeye başlanacağını işaret ediyor.
 • Akdeniz’de öngörülemez sıkıntıların ana hatları çizilecek. Ancak Nisan ayında adrenalin dolu günler aylara açılırken, denizlerdeki varlığımızdan tarihte vazgeçmediğimiz gibi 2021 yılında Kova çağına adım attığımız bu günlerde de vazgeçmeyeceğiz. 2021 kitabımın maviliğini bu maddeden alıyorum. Bilmeyenlere de bu satır arasında bahsetmek istedim.
 • Özellikle ülkemizin iç ve dış piyasada gerilen gündemi artabilir. Ancak deniz ticaretinin önemi her zamankinden daha çok ağırlık kazanacak.
 • Limanlarımızdaki ticaretin yoğunluğunun artması, limanlar üzerinde iş yapan birçok şirketin karşı karşıya gelmesine sebep olabilir. Burada yaşanabilecek olaylar ise haber bültenlerinde çokça yer bulacak.

Öne Çıkanlar!

 • Denizler,
 • Limanlar, gemiler,
 • Gümrükler ve gümrük işletmeleri
 • Uluslararası lojistik holdingleri
 • Genç nüfus
 • Eğitim ve sınav sistemleri
 • Üniversiteler

Kimler Dikkat Çekecek!

24 Nisan tarihinde toprak burcunda yaşanacak olan Merkür – Uranüs kavuşumu global düzeydeki şirket ilişkileri mercek altına alırken, adından söz ettirecek olan kişiler siyasi alanda da isim yapmış kişiler olacaklar. Örneğin;

 • 9 Mayıs 1963 doğumlu Satürn’ü Kova olan eski Ankara Büyükelçisi ve Beşiktaş Futbol Kulübü sevdalısı Richard Moore’u bu ay bilmeyenler de duyacak ve konuşacak. Geçtiğimiz yaz İngiltere gizli servisi MI6’nin başına geçen Moore Nisan ayından itibaren kendine gündemde daha fazla yer bulacak.
 • ABD Savunma Bakanlığı’nın kalesi Pentagon’u konuşacağız. Tam kaosu, saldırıyı ise 2031 yılında yaşayabilir.

Not: Nisan ayının detaylı temasını “2021 Var Olmak” kitabından okuyabilirsiniz.

Astrolog Zeynep Turan

24-03-2021

Yazının Tüm Hakları Saklıdır.

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...