Yükleniyor . . .

NİSAN AYINDA NELER OLUYOR?

Nisan Ayında Neler Oluyor?

Kasıp kavuran bir dönemin ardından Güneş yüzünü öncü bir etkiye yöneltiyor. Nisan’ın gelişi ile birlikte gökyüzü bir uyanış dönemini temsil edecek. Ancak şunu da eklemeliyim; rehavet ve belirsizlikler bize kendimizi olduğumuzdan daha durgun ve güvensiz hissettiriyor olabilir. Gökyüzünde ise bu durumu destekleyen birçok etken var. “Ne Mart’tı ama” demek için biraz erken olabilir. Çünkü Nisan ayı da açıkçası gökyüzü hareketlerine göre değerlendirdiğimde çok da bahar havasında geçmeyeceğini gösteriyor. Sorumluluklarımız ağır, kararlarımız net, ne istediğimizden emin olmak için bolca koşturmak durumunda kalacağımızı vurguluyor. Gönüller şaha kalmış verilecek kararların akıbetini merak ederken, bir atın toprakta bıraktığı toz bulutu gibi geçmişte bıraktıklarımız, bugünün pişmanlıkları olarak önümüze gelebilir. 

Venüs, 15 Nisan'a kadar önce Koç, sonra Balık burcunda Retro’ya devam ederken ortaklıklar, para, maliye, finans, yatırım ve ikili ilişkiler konusunda büyük kararlar almamak gerektiğine işaret ediyor. Sağlam ve kararlı olmak için adım atabiliriz ancak bu dönem karşımıza birçok soru ve cevabını bekleyen sorun da çıkabilir. Bu yüzden karışık olan zihinler bir kat daha kısıtlanmış hissi oluşturabilir. Venüs’ün geri hareketi sırasında hem maddi hem de ilişkiler konusunda detaylar büyüyebilir. Yaşadığımız belirsizlikler ise psikolojik etkilere neden olabilir. Bağımlılıklarımızı ya da alışkanlıklarımızı abartabiliriz.

Kaderle randevumuz var!

Gökyüzü, gezegenlerin konumlarını birbirine kombine ederken karmik bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor.  Kim kime itaat edecek, kim kime şans verecek, sahiplenecek, güvenecek ya da ihanet etmeyecek gibi tutumları sorgulatabilir. Bir yandan Venüs Retro’su devam ederken, öğretici gezegen Satürn devreye giriyor. 6 Nisan’da başlayan Satürn Retro’su, ateş grubunda (Yay) geri hareketine devam ederken yargı, hukuk, asker, sınırlar, komşu ülkeler gibi konuları da yeniden gündemimize getirecektir. 2010 yılından beri Ortadoğu topraklarında meydana gelen siyasi ve politik, kültürel değişime farklı bir perspektif kazandırabilir. Bu süreç var olan sıcak savaşın kazanan ya da kaybedenin de durumlarını eşitleyebilir. Herkesin kendi adına ders çıkartması gereken bir sürecin başlatacağını vurguluyor. Yani kazanan da kaybeden de sorgulanıyor!  Aynı dönem meydana gelen Mars, Plüton 120’lığı güç ve egoyu tetiklerken toplumu da ilgilendiren mücadeleci tarafları işaret edebilir. Özellikle spor, grup içinde hareket edilen tüm oluşumları da temsil edecektir. Bu konularda geçmişe dönük bazı konuların yeniden açılması da mümkün olabilir. Özellikle spor camiasında yer alan büyük takımlar ve yöneticileri hakkında sansasyonel bazı geçmişten kalan durumlar gündeme gelebilir.

Dünya dönüyor her şey değişiyor!

Retrolar rüzgârı gibi akan Nisan ayı geçmişte yaşanan olayları tekrar sınamak için önümüze getirirken sorumlulukları farkına vardırıyor. Bu açıdan bakıldığında Nisan ayı eksikleri tamamlamak ve ileriye yönelmek için olumlu da gelişebilir. Dönüşmeyi ve değişimi tüm bu kavramlar içine alırken bazı dayatmalar ya da tercihlerde önümüze getirebilir. Dünyanın nerdeyse dört bir kıtasında hem sistem hem de yönetim temelli oluşumları yakın takibine alacaktır. Toprak, ateş ve öncü temelli bir gökyüzü bu ayın ağırlığını temsil ederken her şeyin yerli yerine oturması biraz zaman alabilir. Bu durum; secim, referandum, yerel ya da merkezi yönetimleri de içine dahil eden bir dönüşüm sürecini işaret edecektir.

16-27 Nisan tarihlerine dikkat!

Zihni, zekayı ve iletişimi yöneten Merkür, sabit burç Boğa burcunda Retro yaparken bu oluşum sırasında yalnız değil. Güneşin bulunduğu konum, karmayı temsil eden Plüton ile 90’lık oluşturuyor. Bu döngünün pek de kolay geçmeyeceğini işaret ediyor. Merkür Retro’su sırasında iletişim, teknoloji, ruhsal dinginlik, uluslararası ilişkiler, anlaşmalar gibi konular gecikmeye kucak açar. Eski defterler ise açılmaya yüz tutarken bazı belgeler ve teknoloji temelli kayıtlar (video ya da ses gibi) şantaj olarak kişilerin, kurumların ve liderlerin önüne konula bilinir. Ancak Plüton bağlantılı bu geri hareket bazı konuların topluma da yansıyacağını işaret ediyor. Özellikle de birileri tarafından servis edilmesi de söz konusu. Yani anlayacağınız iletişim temelli dengeler gökyüzünün konusunu oluşturabilir. Ticari müzakerelerde yeniden masaya oturmak gerekebilir. Telaşlı bir tempoda boğulmamıza neden olan Merkür’ün geri hareketi büyük skandallara zemin hazırlarken kritik e-posta mesajlarına ve yayın içerikli konulara dikkat etmek gerektiğini işaret edebilir. 27 Marttan itibaren gölge kıvamında geri hareketin izlerini taşıyan gökyüzü, 9 Nisan’da düğmesine basacağımız her konu için temkinli zamanların başladığını gösteriyor. 3 Mayıs’a kadar da tereddüt, güvensizlik, karışıklık ve yetersizlik olarak gündelik hayatlarımıza teneffüs edebilir.

Başarıya doğru giden yollarda engeller var.

Merkür Retro’sunun hemen ardından meydana gelen Terazi burcundaki Dolunay, 11 Nisan’da etkisini göstermeye başlıyor. Yaklaşık üç hafta boyunca Dolunay başarı ve mutluluğa giden yollarda tuzaklar olabileceğini vurguluyor. Empati kurmanın bu süreçte ne kadar önemli olduğunu ayrı ayrı tecrübe edebiliriz. Ay, Venüs’ün değerlisi Terazi burcunda hareketine devam ederken adım atılacak her konuda estetik ve zarafet arayacaktır. Ancak bu döngü yaşam koşullarımıza konfor ihtiyacını sağlarken bir yandan güvende olmamız konusunda uyarılarda bulunacaktır. Grup çalışmaları, ortak işler yapmak için ideal dönemler olsa bile Jüpiter’in Terazi burcunda geri hareketini unutmamak gerekecek. Özellikle başarı ve onur, servet getirecek işlerde güvendiğimiz insanlar ile iş yapmak isteyebiliriz. Sanat, mimarlık, bilim çalışmaları, yazar, sanatçılar, felsefe, din gibi konular popüler alanlara taşıyabilir.  Bu süreçte herkes rengini belli ederken, bu alanlardaki önemli isimler konuşmaları ya da söylemleri ile topluma yön verebilirler. Dünyanın herhangi yerinde eski bir müzisyenin ya da oyuncunun belediye başkan adayı olduğunu ya da önemli bir mevkide yer aldığını duyabiliriz. Bu tarz yaklaşımlar sosyal medya ’da kendi fenomenlerini arttıracaktır.

Gök kubbe kasıp kavuruyor!

Referanduma hazırlanan Türkiye, bu döngüde değişime hazırlanırken insanların kendi sınırlarını belirlemek isteyeceğini vurguluyor. Bu açıdan toplumda kaosa ve gerginliğe neden olan etkiler bırakabilir. Güneş, Uranüs kavuşumu Koç burcunda meydana gelirken; yönetim, sistem, normlar, otorite karşısında fikirlerin yüksek sesle dile getirilebileceğini işaret ediyor. Zekayı, teknolojiyi, bilimi ve toplumu yöneten Uranüs bu etkide geri hareketine devam ederken bu alanlarda yapılan çalışmaların öncü kabul edilebileceğini gösteriyor. Bu alanlarda hizmet veren devlet kurumları ve özelleştirilen şirketler nebzinde farklı yapılanmalara gidile bilinir. Venüs’ün düz seyrine girmesiyle birlikte gökyüzü ilişkilerde sütliman bir hava oluşmasına ön ayak olacaktır. Bu dönem sosyal endişelerde yerine sakinliğe bırakabilir.

20 Nisan bu ayın diğer Retro’su Plüton, yine bir öncü burç etkisinde başlıyor. Hareketine 28 Eylül’e kadar devam edecektir. Gezegenlerin oyuna gelmediği bu gökyüzü hareketleri yeryüzüne derin korkularımızı yansıtmayı çalışabilir. Maddi kaygılar, sağlık, ölüm, özgürlük, sürgün, ihanet, manipülasyon, deprem, psişik düşünceleri toplumsal konuların içine almaya hazırlanabilir. Bu dönem ülke çıkarı için geçmişte gizli alınan kararları gün yüzüne çıkartabilir. Dünya’da ise ırkçı söylemler artabilir. Yine 2008 yılından bu yana topluma travma yaratan olayların gelişmelerini, davaları ve hukuksal boyutunu haberlere taşıyabilir. Plüton gerilemesi sırasında sorunun kökünü kazmak ve ortadan kaldırmak için bir iç soruşturma başlayacağını işaret ediyor.  Jüpiter’in gerileme sırasında devreye girmesi. Aşırılık, inanç, ideoloji ile ilişkili var olan koşulları zorlayacağını gösteriyor. Güç ve nüfus sahibi olmak için bazı bedellerin ödenmesi gerektiğini ayrıca vurguluyor.

26 Nisan’da meydana gelen Boğa burcundaki Yeniay ise; toprak, güç, liderlik, iktidar, güvenlik, finans, gıda ve estetik gibi kavramları içine alacaktır. Karşılıklı kişiliğin öne çıktığı durumlar, maddi değerlerin korunması altın, dolar gibi kurların takibi, finans sisteminde yapılan düzenlemeler ve tarım gibi konularda dünya gündeminde eş zamanlı oluşumlar ya da uluslararası toplantılar gündeme gelebilir. Doğanın dengesi bu süreçte yeniden tartışma konusu olabilir. Kuraklık, açlık sınırı, işsizlik oranı gibi toplumu ilgilendiren konular ve veriler şaşırtıcı sonuçlar doğurabilir. Bu süreçte Merkür’ün halen geri hareketine devam ettiğini unutmamak gerekir. Topluma mal olmuş müzisyen, sanatçı, oyuncu, yazar olan kişilerin sık sık kamu spotlarında mesaj verdikleriniz görebiliriz. Ya da uluslararası kampanyalarda rol aldıklarını bizzat takip edebiliriz.

Kimler konuşulur?

Liderler: Recep Tayip Erdoğan, Aziz Yıldırım, Şenol Güneş. Beşşar Esad, Angela Merkel, Barzani, Papa Francıscus

Ülkeler; İsrail, İngiltere, Rusya, Türkiye

Kurumlar; IMF, ABNATO

 

Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

24 O3 2017

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, öncü burçta hareket ediyor. Sosyal medyadaki yanlış anlaşılmalar küslükleri, sessiz tiripleşmeleri beraberinde getirebilir. Ailelerin en yaşlı üyeleri bu döngüde daha çok konuşulacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...