Yükleniyor . . .

NİSAN AYI, AY BOŞLUKTA TAKVİMİ

Nisan Ayı, Ay Boşlukta Takvimi

Mart ayı için Ay Boşluk’ ta saatlerini  belirtmiştik. Peki, nisan ayı içinde hangi saatlerde Ay Boşluk’ ta?

İnsanoğlu doğayı anlayabilmek için yüzyıllarca araştırma yapmak bir yana dursun, yaşamı devam ettirebilmek için elinden geleni yapmış ve hala da yapıyor.  İnsanoğlunun akıl yetisi ve gözlem yeteneği hem doğayı anlamayı hem de doğadan rol çalmayı başardı.  İnsanlık tarihi boyunca Ay’ın hareketlerini gözlemlerken gel-gitlerin insanların üzerinde ne denli etkili olduğunu gördü. Tabi burç takım yıldızlarıyla ilişkilerini keşfedenler ayın karakterini de yorumlamayı başardı. İnsanlığın ilk tarihinden itibaren baktığınızda birçok özel kutlama ve dini günler ayın ritmiyle ilişkilidir. Bu nedenledir ki bu ay dini günlere denk gelen ayın fazlarını da daha farklı bir gözle bakacağınızı düşünüyorum.

Nisan Ayı dünyada dini günler;

10 Nisan Hamursuz Bayramı: Pesah, Fısıh veya Hamursuz Bayramı bir Yahudi bayramı ve festivalidir.

23 Nisan Mi’râc Kandili : 23 Nisan gecesini 24 Nisan’ a bağlayan gün Mi'râc Kandili’dir.  Dinimizde Hz. Muhammedin’in göğe yükselmesi hadisesi.

Ay Boşluk’ ta iken neler yapmalıyız, neler yapmamalıyız?

 • Konsantrasyon bozukluğunun, dikkat dağınıklığının yüksek olduğu saatlerdir. Eğer o saatlerde toplantıya girecek veya yolculuk yapacaksanız biraz daha dikkatli olmalısınız.
 • Estetik operasyonlar ya da radikal kişisel değişimler için uygun saatler değildir. Bir anlık kararlar kestirdiğiniz saçlarınızdan pişman olabilir, estetik kaygı taşıyan operasyonlardan istediğiniz sonuçları alamayabilirsiniz.
 • Bu süreçte başlayacağınız yeni bir işin olumlu sonuçlanmama ihtimali çok yüksektir. Hatalı kararlar alınabilir ya da geçiştirebilirsiniz.
 • Kişisel bakımınızla ilgilenebilir, vücudunuzda yer alan olumsuz duygulardan su ile arınabilirsiniz.
 • Düzenleme ile ilgili bu zamana kadar ertelediğiniz rutin işlerinizi yapabilirsiniz. Örneğin; evinizde ya da iş yerinizde dolabınızı, çekmecelerinizi toparlamak, evde birikmiş ev işlerinizi yapmak, maillerinizi silmek ya da dosyalamak….
 • Sizi yargılama ya da üzerinizde söz söyleme hakkına sahip olabilecek hiç kimseyle tartışmaya girmeyin. Hâkim, avukat, öğretmen, polis, asker…vb
 • Evinizde onarmanız gereken herhangi bir şey varsa, ertelemeniz de fayda olacaktır, istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz.
 • Kurmak istediğiniz olumlu diyaloglar planladığınız gibi ilerlemeyip aksine tam ters yönde bir bitiş gösterebilir. Oldukça önemli iletişimleri erteleyin, e-posta göndermeyi, arama yapmayı erteleyin.
 • Ayın boşlukta olduğu saatlerde vaatlerde bulunmayın, söz vermeyin.
 • Ay boşlukta olduğu için süreklilik sağlaması gereken kararlar almaktan uzak durmak gerekir, somut kararlar için uygun saatler değildir.
 • Ay’ın boşlukta olduğu saatlerde dış dünyadaki sorumluklardan sıyrılmaya çalışıp, maneviyata dönmekte fayda vardır.
 • Hayatınızı değiştirecek kararlardan uzak durmalısınız; yeni bir ev satın almak, kontrat imzalamak, kredi çekmek, istifa etmek, ortaklık kurmak, internetten siparişle bir şeyler satın almak, herhangi bir konuyla ilgili risk almak gibi her açıdan güven duygusunun üst seviyede olması gereken durumları Ay boşlukta saatlerinde gerçekleştirmekten sakının.
 • Ay boşlukta saatlerinde kişisel gelişiminize yönelik eylemlerde bulunabilir, kendi iç dünyanızın planını yapıp, ruhsal derinliğinize inebilirsiniz.
 • Tüm bunların yanında bu süreçte dinlenmeyi, eğlenmeyi tercih edebilirsiniz.

Nisan ayına dair merak ettiğiniz her şeyi Nisan Ayı Yeryüzüne Ne Taşıyor? yazımda bulabilirsiniz.

Ay’ın Boşlukta Olduğu Saatler

Çift Ruhlu Gün: Günün aktif saatlerinde Ay’ın burç değiştirip, başka bir burçta hareket etmeye başladığı günler.

Huysuz Gün: Ay’ın 6 saatten fazla boşlukta olduğu günler.

Günlerin Anlamları

Tarih

Saat

Tarih

Saat

 

02 Nisan

17:43

02 Nisan

21:28

 

04 Nisan

23:46

05 Nisan

01:14

 

07 Nisan

03:17

07 Şubat

07:20

Çift Ruhlu Gün

09 Nisan

11:22

09 Nisan

15:35

Dolunay

11 Nisan

21:19

12 Nisan

01:42

Çift Ruhlu Gün

14 Nisan

07:18

14 Nisan

13:27

 

16 Nisan

21:27

17 Nisan

02:05

Çift Ruhlu Gün

19 Nisan

12:57

19 Nisan

13:52

Çift Ruhlu Gün

21 Nisan

21:23

21 Nisan

22:43

 

24 Nisan

00:35

24 Nisan

03:33

Yeniay

26 Nisan

00:54

26 Nisan

04:57

 

28 Nisan

04:19

28 Nisan

04:40

 

30 Nisan

00:29

30 Nisan

04:49

 

Günün Ruh Hali
Ay Oğlak burcunda. Kurallarımıza ve değerlerimize sıkı sıkıya bağlandığımız bir gün. Çocukların okullarını değiştiren kişilerin sayısı artacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...