Yükleniyor . . .

NAR

Büyük hesaplaşmaları 2017 yılında bırakırken hem dünyanın değişmeye başlayacağı hem de kişisel dönüşümümüzü yaşayacağımız bir yıla girmeye hazırlanıyoruz.

Gelin hep beraber bereketin ve çokluğun simgesi ‘nar’ ile yeni yılımızı şimdiden kutlayalım.

Hepimiz yeni yıldan umutluyuz. Her şeyden önce kendimize inanıyor ve umudumuza, emeklerimize en önemlisi bereketimize inanarak yeni umutlara yelken açıyoruz.

Satürn’ün ve Güneş’in aynı burca geçeceği 20-21 Aralık’ı tarihlerini asla boş geçmiyoruz. Bu nadir görünen bir gökyüzü olayı, bu sebeple dikkatinizi kendinize toplamanız için uğraşıyorum.
Ve en önemlisi bugünlerde sizinle daha çok bilgi paylaşacağım ve sizi yalnız bırakmayacağım.

Bunun nar ile ne alakası var derseniz;

 • Bolluğun ve bereketin simgesidir.
 • Yahudi inancına göre doğruluğu simgeler.
 • Nar, bolluk, bereket; birin bin olmasıdır.
 • Nar, doğum ve çoğalmadır.
 • Nar, Osmanlı’da sevilen kıza gönderildiğinde; evlenme teklifi anlamına gelir.
 • Nar, yaşamın sembolüdür.
 • Nar, Farsçada ateş anlamına gelir.

Anadolu’da nar kırma; evin içinde nar patlatılır, kırılır, nar parçalanır, taneleri eve dağılır; böylelikle eve bereket getireceğine inanılır. Nesiller boyu gelen bu geleneği tekrar etmeye ne dersiniz?

Narın bereketi simgelediği toplumlarca kabul görmüş ve bu bereketi yaymak için nar çeşitli alanlarda kullanılmış. Şimdi bizlerde bolluğu, bereketi, isteklerimizi kendimize çekmek için bu geleneği sürdürüyoruz.

Nar nasıl kırılır?

 • Öncelikle akşam eve giderken nar alıyoruz. 
 • En uzun gecenin yaşanacağı 21 Aralık’a girdiğimiz saatlerde narımızı temiz, şeffaf bir poşete koyuyoruz. Böylece narımızı kırdığımız zaman hem ziyan etmiş olmuyor hem de çok daha hijyenik bir ortam yaratmış oluyoruz. 
 • Bereketi üzerimize çekmek için evimizin eşiğinde narı kırıyoruz. Dilerseniz iş yerinizde de yapabilirsiniz.
 • Dilediğiniz saatte, dilediğiniz yerde narınızı kırabilirsiniz. Ben evimin eşiğinde kırmayı tercih ediyorum. Siz isterseniz evinizin eşiğinde, isterseniz mutfağınızda kırın... Nerede, nasıl istiyorsanız.
 • Önemli olan güzel niyetleriniz.
 • Amacımız dua etmek, zihnimizde yeni yerler açmak

2018 yılında gönlünüzden geçen tüm güzellikler, huzur, bereket ve en önemlisi sağlık sizi bulsun.

Sevgiler

Astrolog Zeynep Turan

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, Terazi burcunda arkadan iş çevirenlerin veya çapkınların işlerini artık daha da zorlaştırdığı dönemi başlatıyor. Seyahat planı olmayanları dahi harekete geçirecek günler başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...