Yükleniyor . . .

MUTLU EVLİLİK İÇİN İPUÇLARI

MUTLU EVLİLİK İÇİN İPUÇLARI

Evlilik; biz olabilme halidir. Ancak bu biz olabilme hali, dile geldiği gibi kolay değildir. Bir ömür aynı yastığa baş koymak için girdiğimiz yolda, her şey istediğimiz gibi gitmeyebiliyor. Hatta incir çekirdeğini doldurmayacak meseleler yüzünden ayrılık noktasına bile gelebiliyor birçok insan. Mutluluğu devam ettirmek için hepimiz ayrı ayrı, farklı yöntemler deniyoruz. Ancak bazı konular evliliğin temelini oluşturuyor. İşte mutlu evliliğin olmazsa olmazları…

 

Güvenmek. Mutluluğunuz için sevdiğiniz kişiye güvenmeniz çok önemli. Elbette ki ‘Ne olur ne olmaz’ diyerek körü körüne güven duymak istemiyor olabilirsiniz. Fakat güvensizliğiniz sürekli sorun haline gelirse, mutsuzluk da kaçınılmaz olabilir.

Dinlemek ve konuşmak. Her evlilikte birtakım sorunlar kaçınılmaz olabilir. Burada önemli olan karşınıza çıkan problemlere nasıl yaklaştığınız. İyi bir konuşmacı olmak kolaydır ama asıl mesele iyi bir dinleyici olabilmektedir. Yaşadığınız sorunların üstesinden gelmeye çalışırken, tüm sorumluluğu eşinize yüklememeli, birlikte, yara almadan nasıl çözüm yolu bulabiliriz diye düşünmelisiniz.   

Yıkıcı değil yapıcı olmak. Yaşadığınız sıkıntıları daha da telafi edilemez hale getirmemelisiniz. Elbette ki telafi edilemez sorunlar da olabilir. Fakat en küçük bir stres halinde bile yıkıcı davranmanız evliliğinizi zedeleyebilir. Ki evlilik güçlü bir duruş ister.

Saygı duymak. Eşinizin geleceğe yönelik hayallerine, sizden farklı olan fikirlerine, geçmişte yaşadıklarına saygı duyma olgunluğunu gösterebilmeniz ilişkinizi sakin ve sorunsuz yaşamanızı sağlayacaktır.

Sevgiyi göstermek. Sevgili olduğunuz zamanları hatırlayın. Sevdiğinizi göstermenin farklı yollarını arıyordunuz. Daha nasıl anlatırım diye düşünüp duruyordunuz.  Evliyken de sevdiğinizi göstermekten, güzel sözler söylemekten çekinmeyin. Bunun çekinilecek bir şey olmadığını unutmayın.

Dürüst olmak. Yaptığınız ya da yapmak istediklerinizden dolayı yalana sığınmayın. Tüm samimiyet ve dürüstlüğünüzle, eşinize onun anlayabileceği şekilde anlatın.

Ben dili değil biz dili kullanmak. Suçlarken ‘sen’ dili, sadece kendiniz için ‘ben’ dili kullanmamalısınız. Evlilik iki ayrı ve başka hayatın bir araya gelmesidir. Her iki tarafın da özgürlüğünü kısıtlamayacak, ilişkinin sağlıklı ve uzun bir şekilde devam etmesi için ‘biz’ dilini kullanmak önemlidir. Bu karşı tarafın da fikirlerine değer verdiğinizi gösterir.

Teşekkür etmek ve özür dilemek. Eşinize, onun emeklerine teşekkür etmek, suçlu olduğunuz zamanlarda özür dileyebilmek büyüklük olduğu kadar, ilişkinize verdiğiniz değeri de gösterir.

Sizin için en önemli kısmın  #twitburcokuyorum etiketi ile paylaşabilirsiniz. 

 

Zeynep Turan

23.07.2013

Yazının her hakkı saklıdır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, öncü burçta hareket ediyor. Sosyal medyadaki yanlış anlaşılmalar küslükleri, sessiz tiripleşmeleri beraberinde getirebilir. Ailelerin en yaşlı üyeleri bu döngüde daha çok konuşulacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...