Yükleniyor . . .

MUTLAK MUTLULUK MÜMKÜN MÜ?

MUTLAK MUTLULUK MÜMKÜN MÜ?

İnsanlar mutlu olma yeteneğine sahiptir. Ancak kimsenin her gününün, her anının mutlu geçmesi imkânsızdır. Her ne kadar popüler kültür “mutluluk” pazarlasa da mutlak bir mutluluk hissi mümkün değil. O sebepten evli olmakta, ilişki halinde olmakta kendi başına her zaman mutluluk getirmeyebilir. İlişkinizin temelini beklentilerinizin üzerine kurduğunuzu unutmayın. Her ne kadar başka konulara dayandırsanız da eğer sevginizin temeli değişken ise ilişkinizi de zaman içinde değişime maruz kalacaktır.

Mutsuz mu olacağız?

Hiçbir canlı mutsuz olmak için yaşamıyor aksine mutlu olmak için binlerce mücadele veriyor. Kendisi için en doğruyu bulmak istiyor ve kalbine en yakın ruh eşini arıyor. Ve siz bulduğunuzu düşünüyor, kaygılarınızla ve birkaç karışıklık yüzünden, gözü yaşlı kendinize hep mi mutsuz olacağım sorusunu soruyorsunuz.  Hayır, mutsuz olmayacaksınız ve bu yaşadıklarınızı hatta kendinize sorduğunuz soruları bile unutacaksınız. Yapmanız gereken, yaşam içinde mutsuzluğu kabulleneceğiz dönemlerinde olduğu… Bu dönemlerde kendinizi ve duygularınızı deneyimlerken, kendinizle daha çok konuşabilirsiniz. Kabullendiğinizde mutsuzluğun korkunç bir duygu olmadığını, kendi iklimlerinizi tanımladığı gözlemleyeceksiniz. Eşinizle birbirinizi anlamak için zamana ihtiyaç duyarken, bu süreçte sınırları zorlayan duygulardan geçebilirsiniz. Zor zamanları aşmanın sırrı, birbirinize olan sevginiz ve inancınız olacak. Birlikte olduğunuz kişiyi gerçekten hayatınızın neresine koyuyorsunuz?  Bu dönemde konumlandırdığınız yer gelecekte ya değişirse? Asıl konu, değişim süreçlerinde, beklentilerinde anlamak ve yorulmamak. O, sizin gerçekten hayat arkadaşınızsa, hayat uzun bir yolculuk ve başınıza her şey gelebilir… Önemli olan “Biz” olabilmeniz. Dediğim gibi mutlak bir mutluluk yok ama mutluluk var. Ve mutluluğu üretmek sizin elinizde…

Metot:

 • İçinizde kalan, eşinizle paylaşamadığınız duyguları onunla paylaşın. Hayallerinizi, bir bilinmeze yüklenmeyin, kendi gerçekliğinizi yaşayın.
 • Aşkın sonsuza kadar süreceğini düşünürken, sevgi ile yer değiştirmesinden korkmayın.
 • Hataları ve sorunları görmezden gelmeyin. Her şeyi konuşabilirsiniz yeter ki konuya dair üslup geliştirin.
 • İş bölümü yapın. Yapamadığınız dönemlerde ise sorgulayıcı konuşmalar yapmayın.
 • Çocuklarla ilgili beraber karar alın, sorumlulukları paylaşın. Başarılarınız gibi kaygılarınızı bırakın bilsinler, bu bile bir sorumluluk yükleme şeklidir.
 • Birlikte olduğunuz kişiye garanti gözüyle bakın ama ayaklarınızı üstünde durmak kaidesi ile. Kendi sorumluklarınızı kendiniz alın.
 • Herkes için tek bir mutluluk reçetesi yoktur. Kendinize has çözümler üretmeyi deneyin.
 • Eşinizi çok iyi tanıdığınızı düşünerek hareket etmeyin, eğer keşfedilecek, gelişecek bir şey yoksa birlikteliğiniz cazibesini yitirecektir.
 • Kadınlar her zaman çaresiz ve naif, erkekler de her zaman cesur ve güçlü değildir. Esnek olmak, samimiyeti getirir.
 • Kendinizi ve eşinizi kimseyle kıyaslamayın.
 • Geçmişi kabul edin. Konuşmamaya özen gösterin.
 • Yaşamınızın sorumluluğunu alın.
 • Hem kendi hayatınıza hem de çevrenize karşı duyarlı olun.
 • Karşılıksız iyilik yapmayı deneyin.
 • Yaşadığınız olaylardan ders çıkarın.
 • Hayatınızda neye bağlandıysanız, sevin.
 • Eşinizin pozitif yanlarını görünce onu onaylayın, sevildiğini ve anlaşıldığını hissedecektir.

NOT: Bu maddelerden hangilerini yapmak size zor geliyor? Yorum olarak bırakmanızı bekliyorum. 

 Astrolog Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

Günün Ruh Hali
Ay Terazi burcunda. Lüks tüketime yönelim artabilir. Uzun süredir bakımını ihmal edenler, güzellik salonlarına koşacaklar. İlişkilerinde belirsizlik yaşayanlar, net kararlar alabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...