Yükleniyor . . .

MÜCADELE GEZEGENİ MARS; İKİZLER BURCUNDA! (4 MART 2021)

MÜCADELE GEZEGENİ MARS; İKİZLER BURCUNDA!

Dönüşümün eşiğinde oturuyoruz. Gezegenlerin eş zamanlı bir şekilde hava burcunda hareket edeceği günler yaklaşırken domino etkisiyle başlayacak süreç aslında hepimizin geleceğini etkileyecek.

Mars’ın İkizler seyri kimleri yakından ilgilendiriyor? Bu araştırma yazımı ülkelerin ve liderlerin haritaları üzerinden detaylı çalışarak adım adım kaleme aldım. Aynı zamanda da sizlere Mars- İkizler seyrini kurumların ve kişilerin haritaları üzerinden adım adım anlatmaya çalışacağım.

Neler Oluyor?

4 Mart’tan 23 Nisan’a kadar Mars’ın İkizler seyri hepimizi gözle görülür değişime sürükleyecek. “Dünya nereye eviriliyor?” dediğimiz günlerden geçerken ülkemizin iç olaylarının içinde kaybolduğunu fark edeceğiz. Savaş gezegeni Mars’ın İkizler burcuna geçişiyle kafamızı kaldırıp dünya nasıl dönüyor diye bakmak zorunda kalacağız.  Dünya üzerindeki bütün önemli siyasi kişilikleri Mars’ın İkizler seyri ile birlikte bireysel ve keskin çıkışlarda bulunacak. Bu da özellikle İran ve Türkiye gündeminde geniş yer bulacak. Marsın ikizler seyri hepimizi yakından ilgilendirecek.

Türkiye’de İç Gündem Ne Olacak?

Malum, savaş gezegeni olarak tanımlıyoruz Mars’ı! Her ne kadar şu aralar Mars’ta yaşamı araştırıyor olsak da Mars’ın İkizler takımyıldızındaki seyrine destek veren diğer gezegenleri de hatırlayalım;

 • Jüpiter, Satürn ve en ön önemlisiyse Ay düğümleri de İkizler aksında hareket ediyor olması 26 Mart ’tan itibaren siyaseti hava elentinde güç birliği yapan gezegenler sayesinde bir anda dünyanın ısınacağının haberciliğini yapıyor.

“Bizi neden yakından ilgilendiriyor?” noktasına gelecek olursak;

 • Ülkemizin astroloji haritasında Ay burcu İkizlerdir! Ülke haritalarında Ay burcu, ülkenin iç ilişkilerini, kararlarını ve tepkilerini temsil eder. 31 Mart 2019’da Mars İkizler burcunda seyretmişti ve Türkiye o günlerde büyük kırılmalardan geçmişti. Buradan referans alarak bu seferki seyrini incelersek, 4 Mart’tan itibaren ülkemizin gündeminin hız kazanacağı anlamına geliyor.

Mars’ın 23 Nisan’a kadar İkizler burcundaki yolculuğu en çok ülkemizin Ay burcunu yakından ilgilendirecek. Mars- İkizler ülkemizin duygularını, korkularını, kaygılarını, masaya yatırırken somut adımları da beraberinde aldıracak. Şimdi gelin ülkemizin önde gelen liderlerine ve partilerinin kuruluşlarına göre Mars’ları nerede beraber görelim; 

 • 14 Ağustos 2001 yılında kurulan AKP’nin Ay burcu ve Satürn’ü üzerinde konumlanacak olan Mars, ayrıca Ak partinin natal hartasındaki Yay burcu ile de karşıtlık yapacak. Bu da Cumhur İttifakını gündeme taşırken, AKP ve MHP arasında fikir ayrılıkları olabileceğini işaret ediyor.
 • Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın da Mars’ı tıpkı Ak parti gibi Yay burcunda. Bu da demektir ki bu süreçte herkesi şaşırtacak kararlar alabilir. Mars’ın İkizler burcundaki seyri sürecinde partisine uyarılarda bulunacağını da işaret ediyor.
 • 9 Eylül 1992 yılında yeniden açılan CHP’nin Mars’ı İkizler burcunda! Bu, CHP de yeni istifaların gündeme gelebileceğini vurguluyor. Ayrıca partinin içinde büyük değişikler gündeme geleceğinin de habercisi… Çünkü 1992 yılında 2. Kez parti kurulurken Satürn’de Kova burcunda. Bir bakıma CHP’nin de kendi içinde ve dışında tarihi günlerden geçeceğini gözlemleyebiliriz.  
 • 15 Ekim 2012’ de kurulan HDP’nin de Mars’ı Yay burcunda! Bu, HDP’ye hukuksal yaptırımlar uygulanabileceğini işaret ediyor.
 • 23 Mayıs 1955 doğumlu ve İkizler burcu olan Mansur Yavaş’ı bu seyir daha yakından ilgilendiriyor. Neden mi? Çünkü, partisinden uzak tavrı yeni fikir ayrılıkları oluştuğunun da gözlemlememizi sağlayacak.

Türkiye’de Dış Gündem Ne Olacak?

Türkiye’nin iç politikası hızlanırken dış politikası da aynı doğrultuda hızlanacak. Bu süreçte konuşulacaklar ise;

 • Mars’ı İkizler olan lider Boris Johnson ve politikaları olabilir.
 • Aynı zamanda gökyüzü; 4 Mart itibariyle Türkiye - İngiltere serbest ticaretinin önünün açıldığı sırada, Kıbrıs’taki askeri üslerini gündeme getirebileceğini işaret ediyor.
 • İthalat ve ihracat dengeleri değişirken; dış politika Finansal Times’a da konu olan Türkiye’nin Afrika kıtasına yaptığı yatırımların konuşulması bir yana detaylı bir şekilde masaya da yatırılacak. Gökyüzü, farklı kinayelerin de ortaya atılabileceğini işaret ediyor.

Ciddi Adımların Ülkesi: Türkiye

Ülkemizin bölgesel bir güç olma yolunda hızla yol alması Pakistan ile aramızda nükleer konuda bilgi alışverişinin olduğunu ile doğru orantılı olacak. Pakistan ile arası kötü olan Hindistan, Türkiye’ye olan tavrını Ege, Akdeniz ve Yunanistan üzerinden gösterecek. Dış politikada ciddi adımların ülkesi olan Türkiye’nin sınırlarının gündeme geleceğinden daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Bu sefer başka bir sınır komşusu olan İran’ın yaptıkları gündemimize yansıyabilir. Bir gecede Türkiye ve İran’ın ilişkileri ana gündemimiz haline gelebilir.

“İnceldiği Yerden Kopsun!” Diyen İran’ın Misillemesi Dünyanın Yeni Derdi Olabilir.

12 Kasım 1948 doğumlu İran lideri Hasan Ruhani’nin Mars’ı Yay burcunda. Ruhani; İsrail ve ABD’nin tüm uyarılarına rağmen Uranyumu zenginleştirmeye devam ederek nükleer silaha yaklaştığını tüm dünyaya duyuracak. Mars - İkizler döngüsü aslında bir bakıma Mars’ı Yay burcunda doğanları  meydan okuma hissi ile hareket ettirecek. İran’a baskı kurmak isteyen ABD ekseninde olan ülkeleri ise; en çok petrol giriş ve çıkışı olan limanları içinde barındıran Hürmüz Boğazı üzerinden tehdit edeceğini “2021 Var Olmak” kitabımda da bahsettim.

 • 3 Ocak 2020 yılında Mars, Akrep burcunda iken gerçekleştirilen Kasım Süleymani cinayetinin intikamı mı? Yoksa İran, eteklerindeki taşları mı döküyor? Diyeceğiz.
 • Dünya’nın 4 Mart’tan sonra silahlanma üzerinden başlatacağı aksiyonu 30 Ekim 2021’den sonra daha somut okuyabileceğiz. O günlerde Mars regresyonları daha keskin olurken Mars’ın İkizler halinin dünyanın baş döndürücü hızını arttırdığını hissedeceğiz. Bunun yanı sıra Dünya liderlerinin de ardı ardına hamle yapacağına şahitlik edeceğiz.

Deniz Altı Yapılar Ağırlık Verecek.

Denizlerimizde tehdit unsurları artığında hep birlikte kanaat getireceğimiz olayları izleyeceğiz. Türkiye bu olayların yakın takipçisi ve içinde olan ülke olarak; deniz gücü envanterini genişletmeye devam edecek. Bu konuda Almanya, İspanya gibi ülkeler ile olan ilişkilerimiz Avrupalı devletler tarafından konuşulabilir. Peki, bu süreçte ülkemizi neler bekliyor olacak;

 • Ülkemizin askeri limanlarında denizaltılarımızı görebiliriz,
 • İnsansız hava araçlarının insansız deniz araçlarına doğru nasıl ilerlediğine şahitlik edebiliriz.
 • Ege Deniz’i üzerinde bulunan küçük adacıkların nasıl büyük kozlar haline geldiğine ve kullanıldığına da Mars’ın İkizler burcundaki seyri ile şahitlik edeceğiz.

Dünya Arenasında Taşlar Yer Değiştiriyor

Dünya ekonomileri pandemi ile birlikte beklemediği bir sürece girerek zarar gördü. 2020 yılında büyük zararlar eden ekonomilerin ardından ülkelerin siyasal yapıları değişecek ve dünya da kartlar yeniden dağılıyor olacak. Belki bunu bugün okuduğunuzda size bir şey ifade etmeyecek, ama yarın haberlerde ve sosyal medyada ülkemizi ilgilendiren konular kapıya gelip dayandığında bu cümlelerimi aranızda hatırlayanlar olacak. Öyle ki ABD, Rusya’yı Çin gibi bir tehdit varken doğrudan karşısına almak istemeyecek. Fakat ilerleyen süreçte Suriye’nin Kuzeydoğusu ve Libya üzerinden iki liderin birbirini kışkırtan açıklamalarını duyabiliriz.

 • 4 Temmuz 1776 yılında kurulan Amerika’nın da Mars’ı İkizler burcunda.  Bu da ABD’de sivil itaatsizliğe şahit olacağımızı işaret ediyor. Savaş gezegeni dünyada 800 üssü olan Amerika’nın üslerini gündeme taşırken birçok ülkenin bu konuda küçülmeye gittiğini duyacağız.
 • 25 Aralık 1991 yılında Sovyetler Birliği’nin dağılması ile şekillenen Rusya’da Mars’ı Yay olan bir ülke. Bu da demektir ki Mars karşıtlığında Rusya’nın sınır komşuları gündeme gelebilir.  Hava sahalarıyla ilgili alacağı kararlar ile uluslararası arenada stratejik bakış açıları değiştirecek olan Rusya’nın, 23 Nisan’a kadar bu tür gelişmelerini medya organlarından takip edebiliriz.
 • Eğer dikkatli bir astroloji okuruysanız bir ülkenin kuruluş haritasıyla liderinin haritası arasındaki kozmik bağı görebilirsiniz. 7 Ekim 1952 doğumlu Putin’in Natal haritasında Mars’ı Yay burcunda. Bu da 4 Mart’tan itibaren kendi ülkesinin meydanlarında protestolara maruz kalacağını işaret ediyor. Zıpkın gibi görünen Terazi burcu Rus lider aynı zamanda ilk defa sağlık konularıyla da gündeme gelebilir.

Bana Komşunu Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim

Yunanistan istikşafi görüşmelerine rağmen hukuksuz bir şekilde silahsız kalması gereken adalarda yığınak yapmasıyla gündemimize gelmişti. Bu tür gelişmeler Ege ve Akdeniz’de tansiyonu düşürmek yerine yükseltecek. Dedeağaç bölgesine ABD helikopterlerinin yığınağının yapılması, Fransa, Suudi Arabistan ve Yunanistan arasında gerçekleştirilen ‘’Dostluk Formunda’’ yapılan açıklamalarla beraber yaşanacak gerginliklerin izlerini taşıyor. Bu izleri takip ederek ‘’Artık savaş; siyaset ve politika ile yapılıyor’’ diyeceğiz. 

Mars’ın İkizler burcundaki döngüsü en çok bizi ilgilendiriyor derken, yeni dünyanın gündemi olan sanal paraların yükseklerden yerlere çakılabileceğinin de habercisi… Her ne kadar bir çok ülke aralıksız para basmaya devam ederken sanal paralar kendine göre bir ivme yakaladığını düşünse de altının yeniden tırmanışa geçeceğine hep birlikte şahit olacağız.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

22.02.2021

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...