Yükleniyor . . .

MERKÜR YENİDEN KOVA BURCUNDA (10 MART 2020)

MERKÜR YENİDEN KOVA BURCUNDA

10 Mart’ta Merkür yeniden Kova burcunda konumlanıyor. İletişim gezegeni Merkür’ün Kova burcundaki düz seyri ‘artık çözüm bulma vakti’ diyecek.  2020 yılı daha en başından şifreleri çok sert bir şekilde çözeceğinin sinyallerini vermeye başlamıştı. Dünyayı, dolayısıyla yaşantılarımızı zorlayan günler daha temkinli, rasyonel ve öngörülü adımlar atmamız için büyük deneyimleri de beraberinde getirdi. Merkür, Kova burcundayken kendine yeni bir yol haritası çizmek isteyenleri destekleyecek.

Merkür’ün hızına yetişmek zor…

Gökyüzünün heybetini yeryüzünde hissetmeye devam edeceğiz. İletişim gezegenin hızına yetişmek kolay olmayacak. Merkür’ün Kova burcundaki seyrinde daha yapıcı bir tutum sergilememiz gerektiğini kavrayabiliriz. Analitik düşünmenin önemini bir kez daha anlarken pratik çözümler üretmek kurtarıcı olacak. Kişisel hayatlarımızda sorun kalsın istemeyeceğiz. Önyargılı, keskin düşünenleri abluka altına alan gök kubbe empatinin, sağduyulu olmanın önemine vurgu yapacak.

Geçmişin baskısından, cesur olanlar kurtulacak.

Merkür değişimin, gelişmenin, dönüşümün er ya da geç, kaçınılmaz gerekli olduğunu hissettirecek. Bu süreçte kendi kabuğuna çekilenler, değişime sırt çevirenler Merkür’ün olumlu etkilerine de kapılarını kapatabilirler. Olaylara daha farklı bir bakış açısıyla yaklaşıp, öngörülü adımlar atmanın olumlu sonuçları da beraberinde getirdiğini hızlı bir şekilde fark edeceğiz.  Merkür, aklı temsil eden Kova burcunda hareket ederken, iletişim sorunlarına atıfta bulunacak. Kariyer hayatımızdan, sosyal ilişkilerimize kadar yaşadığımız anlaşmazlıkların, yanlış anlaşılmaların çözülmeye çok yakın olduğunu fark edeceğiz. Kaçtığımız gerçekliklerle yüzleşme cesareti göstermemiz ruhsal olarak bizi rahatlatırken, geçmişin baskısını kalbimizden söküp atabileceğiz.

Bildiklerimizi sorgulayacağız.

Doğrularımızın o kadar da doğru olmadığını anlarken; bilgi kirliliğinin ardındaki saf gerçekliğe olan merakımız da artacak. Bu sayede fikirlerimizde daha ılımlı, yapıcı, orta yolu bulan bir tavır takınabiliriz. Alternatif fikirlerle, seçeneklerimizin genişlediğini fark edeceğiz. İşte tam da bu noktada belirttiğim gibi değişime sırtını dönmeyenler hayatlarında büyük bir rahatlama hissetmeye başlayacaklar. Zamanın olumlu getirilerine odaklanmayan, teknolojik gelişmeleri entegre olamayan kurum ve kuruluşlar çeşitli aksaklıklarla uğraşmak zorunda kalabilirler.

Merkür-Kova etkileşimi hayata geçirmek istediğimiz fikirlerimiz konusunda bizi cesaretlendirecek. Bu süreçte birikim yapmanın önemini kavrayacağız. Yatırımlarımızı, kazançlarımızı daha da sahipleneceğiz. Sadece maddi konular değil manevi konularda gündemimizin ayrılmaz parçası olacak. Sorunlu giden, bir türlü düzelmeyen ilişkilerimizi geride bırakabiliriz. Sevdiklerimize zaman ayırmak, maneviyata yönelmek, hayatımıza odaklanmak bizi daha güçlü kılacak.  

 

Bu döngüde neler ön planda olacak?

  • Ertelediğimiz hedeflerimize, hayallerimize dönüş yapmak isteyeceğiz
  • Sorgulamalardan, içimizi kemiren şüphelerden arınmaya çalışacağız.
  • Yeni kararlar alırken, tecrübeli, aklıselim kişilerin desteğinden kaçınmayabiliriz.
  • Hak, adalet gibi kavramlara daha da önem vereceğiz.
  • Kendi hayatımızı merkeze alırken, yardımsever ve anlayışlı bir ruha bürünmenin kıymetini anlayacağız.

 

Astrolog Zeynep Turan

28.02.2020

Yazının her hakkı saklıdır.

Kaynak gösterilerek dahi çoğaltılamaz.

Günün Ruh Hali
Ay Terazi burcunda. Lüks tüketime yönelim artabilir. Uzun süredir bakımını ihmal edenler, güzellik salonlarına koşacaklar. İlişkilerinde belirsizlik yaşayanlar, net kararlar alabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...