Yükleniyor . . .

MERKÜR YENİDEN KOVA BURCUNDA

Makale 09/02/2022

MERKÜR YENİDEN KOVA BURCUNDA (2022)

Gözünüz aydın. Merkür, son 21 günde yaşattığı gerginlikleri deyim yerindeyse toparlamak için yeniden aynı yollardan geçecek. İletişim gezegeni Merkür, 15 Şubat’ta geri gittiği burçta düz seyrine geçip, Kova burcunda hareket etmeye başlayacak. 10 Mart’a kadar devam edecek Merkür’ün hava burcundaki hareketi, geçmiş konuları bu sefer çöze çöze gündeme getirecek.

Bilginin Hızına Yetişmeye Çalışacağız 

Gündelik hayatımızda karşımıza gelecek konuların başında sağlık gelirken, glikoz, karbonhidrat, DNA, genler ve kromozomlar ile ilgili yapılan açıklamaları bilim insanı misali takip edeceğiz. Covid hastalığına yakalananların, zaman içerisinde yapılan araştırmalarla birlikte, gen popülasyonunun hangi noktaya geldiğini de yine uluslararası raporlarla açıklanan konulardan olabilir.

Pandeminin Çocuklara Olan Etkileri Dağılıyor

Pandeminin çocuklarımıza etkilerini gündeme getiren iletişim gezegeninden başkası olmayacak. Çocukların öğrenme bozukluğu var mı, hiperaktifler mi yoksa sıkıldılar mı? Bir pedagog gibi bu soruların peşine düşecek, çocuklarımızın yaşadıkları evreleri gözlemleyeceğiz. Konuşma bozuklukları, kendini ifade edememe ve öfke gibi çocukların yaşadığı duygusal inişler ve çıkışların pandeminin getirisi olduğunu, kalıcı olmadığını birçok uzmandan dinleyeceğiz.

Merkür, Kova’da ikinci yönetici konumundadır. Bu da bilimdeki dâhileri öne çıkaracağını işaret ediyor. En önemlisi göz ile ilgili konular gündemimizden düşmeyebilir. Bir örnek vermek gerekirse; gelecekte renk körlüğü diye bir şey kalmayabilir.

Merkür, Yapay Zekanın Hızını Tetikleyecek

Merkür, gündelik hayatta nerelerin sağlam, nerelerin çürük olduğunu görmemizi sağlayacak. Önümüzdeki günlerde birçok ülkede kamu kurumlarının web sitelerine siber saldırılara dair haberler gündeme gelebilir. Ülkemizde de bu durumda konuşulan yapı “E-Devlet” olabilir.

Bir gecede trend olan konular ve bize olan etkilerini de konuşmadan edemeyeceğiz Merkür’ün Kova seyrinde.

Merkür Kova Seyrinde Neler Konuşulacak?

 • Gündemimiz hiç olmadığı kadar teknoloji ile dolu olacak.
 • Ülkemizin gençleri (Z Kuşağı)
 • Üniversiteler ve yeni açılacak bölümler
 • Özel okulların ekonomik durumları
 • Yapay Zekâ
 • VR Gözlükler

Merkür Kova Seyrinde Hangi Konulara Dikkat Etmemiz Gerekir?

 • Teknolojiye
 • Zamanın hızına
 • Ani Tepkilere
 • Dağınık ve hızlı konuşmaya
 • WhatsApp gruplarındaki yazışmalara

Eğer Merkür’ünüz Kovadaysa; yeni fikirlere bu döngüde daha açık olacaksınız. Ani kararlar gündeminizde olurken, kendinizi bir anda iş kurarken bulabilirsiniz.

Eğer burcunuz Kova ise; son 1 buçuk yıldır aldığınız kararları, son 40 günde yaşadıklarınızla karşılaştırdığınızda bir yerlerde bir şeyleri yanlış yaptığınızı fark edeceksiniz. Hayatınızla ilgili yeni düzenlemeler yapmak isteyeceksiniz.

Eğer Ay burcunuz Kova ise; Çok hızlı kararlar alacaksınız. Eğer 2006 yılından bu yana aynı sektörde çalışıyorsanız, kariyer yaşantınızda yeni teklifler ve yeni başlangıçlarla karşılaşabilirsiniz.  

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

01.02.2022

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…