Yükleniyor . . .

MERKÜR YAY BURCUNDA (2021)

Makale 07/01/2022

MERKÜR YAY BURCUNDA (2021)

İletişim ve haberleşme gezegeni Merkür 24 Kasım’da ateş burcuna geçecek. Bu tarihten itibaren monotonlaşmış kalıplar başkalaşım geçirecek. “Bu kadar da olmaz!” sözünü herkes telaffuz edecek. Kendi ellerimizle kaderimizi çizmeye başladığımız günlere doğru ilerliyoruz. Hiç şüpheniz olmasın. Ama gelin görün ki önce hesaplar tüm çıplaklığıyla önünüze konacak. Bu döngüde kimin kimi tanıdığına kafa yormak yerine, “Bana ne kadar değer veriyor, göstersin.” rolüne kafa yoracağız.

“Risksiz Olmaz” Diyeceksiniz

24 Kasım’dan itibaren Yay burcundaki yolculuğuna başlayacak olan Merkür, arada kalan kişiler için nihai kararlar verdirme amacında… Risk almadan sonuç alamayacağını düşünen kişiler, Merkür-Yay seyrinde önemli adımlar atabilir, sözleşmelere imza atabilir, el sıkışabilir. Önemli bağları yeniden sorgulama hali, bu sürecin en dikkat çeken getirilerinden birisi olsa da kimse politik davranmak istemeyecek. İçimizdeki sözleri hiçbir engele kurban vermeden söyleyeceğiz.

Küçük Adımlar Büyük Sonuçlar Getirecek

İletişim gezegeni ateşin değişkeninde seyir ederken, olası davranışların bile bir anda eyleme dönüştüğüne tanıklık edeceğiz. Mümkün olan her davranış için sınırları zorlayan kişiler çevremizde yer edinmeye devam ederken bizlerse Kova Çağı’nın acaba daha yeni mi başlıyor dedirten viral olaylarına maruz kalabiliriz. Bu global olayların, kolektif değişimlerin ve ülkedeki değişen safların içerisinde tek başına olmadığımızı anlayacağız, “Birimizin başına gelen hepimizin başına gelebilecek”. Sağduyuya vakıf olacağız.

Merkür – Yay; “Hazır Mısınız?” Diyor

Yay burcu astrolojide her ne kadar eğlenceli olarak anlatılsa da yönetici gezegeni Jüpiter keşfedildiğinde yeryüzünde adalet ve hukuk yazılıyordu. Bu da şu demektir; aklı yöneten Merkür’ün Yay burcundaki seyri, ve 4 Aralık’ta da tutulmada saf tutacak olması bekleyen birçok hukuksal konunun çözümüne ve yargının hızlanacağına, beklenmedik birçok kişinin yargılanıp, tutuklanabileceğine de tanıklık edeceğiz. Unutmayalım ki Jüpiter ilerleyen günlerde yönetici olduğu 2. Burca taşınacak. Bu da ülkemizdeki akıllara zarar denecek kadar tuhaf ticari kolları ve yolları öğreneceğiz. Ülkemizde bu döngüde gerçekleşen olayları yakın gelecekte filmlerde izleyeceğiz. Kısaca Merkür’ün Yay hali her olaya hazırlıklı olmamız konusunda bizi uyarıyor.

Merkür’ün Yay Hali Hangi Alanlara Mercek Tutuyor

  • Büyük şirketler/holdingler
  • Fabrikalar/İmalathaneler
  • Ticaret
  • Finans/Borsa
  • Gayrimenkul/mortgage
  • Eğitim kurumları/kurslar
  • Uygulama ve yazılım tasarımı

Dakikası Dakikasına Yaşayanların Yüzü Gülecek

Disiplini hayatının değişilmez bir parçası haline getirmiş kişilerden desteğini esirgemeyecek olan bu gökyüzü hareketi, üretkenliğin sınırları nasıl zorlanır sorusunun cevabı olacak. Verim kavramını yeniden anlayacağız. Özellikle de sanatçılar açısından çok verimli bir sürecin başladığının altını çizen gökyüzü, birçok sanatçının mesaisinin artacağını işaret eder. Yeni albümler, sinema filmleri ve dizileri bu süreçten itibaren bizlere sunabilirler. Hareketli olan ve üretmekten korkmayan zihinler için Merkür – Yay bir itici güç adeta.

Merkür Yay Burcundayken Burçları Nasıl Etkileyecek?

Koç: Fikirlerinizi paylaşmak için farklı sosyal ortamlara girmek isteyeceğiniz süreç Merkür – Yay burcundayken kendini hissettirecek. Eğitiminiz ile ilgili radikal kararlar alabilirsiniz diyor gök kubbe.

Boğa: Yatırım, sonuç ve kazanç üçgeninden minimum olumsuzlukla çıkmak isterken, stratejik yanınızın güçlendiğini, daha fazla konuştuğunuzu fark edeceksiniz. Kendinizi dinletebileceksiniz.

İkizler: Yaşam standartlarınızın kalitesini yükseltmek için bütün imkanları zorladığınız bir süreçte olduğunuzu yeniden hatırlarken dış görüntünüzde önemli değişiklikler yapabilirsiniz. Yeni bir teknolojik alet almanız an meselesi.

Yengeç: Merkür’ün ateş burcundaki halinde zihniniz tamamen doğrunun peşinden gitmek isteyecek, bu doğrular üzse bile… Bakış açınız tam olarak genişleyecek, olaylara kimsenin bakamadığı yönlerden bakabileceksiniz.

Aslan: zihinsel rahatlamanın yöntemini çevrenizden ne kadar duyarsanız duyun, kendi yöntemlerinizden vazgeçmeyeceksiniz. Uzun zamandır yalnız bir Aslan burcuysanız bugünlerde kalbinize hitap eden birisi ile tanışabilirsiniz.

Başak: Mental sağlığınız için kendinize farklı hobiler edinebilir, İletişim gezegeninin pozitif yanlarından faydalanabilirsiniz. Önemli dosyalarınızı yeniden kontrol etmek, düzenlemek isteyecek, gereksiz eşyalara daha fazla alan bırakmayacaksınız.

Terazi: Sevginizi en çok bugünlerde belli etmek istediğinizi kalbinizin yoğun duygular beslemesinden anlayacaksınız. Aile bireylerinizle en çok bu dönem vakit geçirebilir, daha önce vakıf olmadığınız aile sırlarını öğrenebilirsiniz.

Akrep: Sözlerinizin keskinliği aşk hayatınızı doğrudan etkileyebilir diyor gökyüzü… Dolayısıyla uzun süredir devam eden bir ilişkiniz varsa, bir takım kıskançlık süreçlerine girmiş olabilirsiniz. Sevdiğiniz kişi ile doğru iletişim kurmanız çok önemli.

Yay: İletişim gezegeni burcunuzda! Haliyle davranışlarınızdaki hareketlenmeyi yorumlamayan kalmayacak. Eleştirilere karşı olan sessiz duruşunuz, kimilerine göre yanlış anlaşılsa da doğru zamanda doğru tepkiyi veren kişi siz olacaksınız.

Oğlak: Maddi yönden önemli süreçlerden geçseniz de harcamalarınızı belli bir düzene sokabilecek, uzun zamandır aradığınız işe sonunda başlayabileceksiniz. Gökyüzü sizi destekliyor.

Kova: Sözlerinizden etkilenen kişiler çoğalıyor mu? Sizi yanlış anlayan kişilerden aşırı tepkiler mi alıyorsunuz? Bu sorularının cevaplarının evet olması tamamen Merkür’ün Yay seyri ile alakalı. Tepkilerin kontrollü olması sandığınızdan daha önemli olacak.

Balık: İletişim gezegeninin Yay burcundaki hareketi sizi sosyallik anlamında oldukça etkileyebilir. Gök kubbe, daha önce rahatlıkla bulunduğunuz ortamlarda bile gerilebileceğiniz dedikodulara maruz kalabileceğinizi işaret ediyor.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

15.11.2021

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…