Yükleniyor . . .

MERKÜR TOPRAK BURCUNDA (29 ARALIK 2019)

2019 Merkür Oğlak Burcunda

Merkür , 2020 seyrine Oğlak burcunda başlıyor.

İletişim gezegeni Merkür 29 Aralık’tan 16 Ocak’a kadar Oğlak burcunda hareket edecek. Tabi bu süreçte karşıt burcunda yaşanacak Ay tutulmasına da destek olacak. 2020 yılının ilk günlerinde yeni bir dönemi de başlatacak. ‘’2020 Şifreleri Çözüyor’’ kitabımda her gezegen seyrini detaylı olarak ele aldım ve yorumladım. Yılın ilk günleri itibariyle de güçlü etkilerle yıla başlıyoruz. Evet, 2020 yılı bambaşka, yepyeni bir dönem! Yay burcundaki zararlı konumunun ardından iletişim gezegeni nihayet kendi doğasına uygun bir burçta hareket etmeye başlayacak. Bu durumu her ne kadar olumlu olarak ele alsak da unutmayın gökyüzünde hareketli pek çok gezegen var.

Şimdi detaylara geçelim;

İlişkilere 2020 güncellemesi;

Satürn tarafından yönetilen ve yılın son günlerinde yanına bir de şans gezegeni Jüpiter’i alan Oğlak burcu, Merkür’ü de kendi tarafına çekti. Ciddi konuşmalar hayatın her alanında yer alırken, bu dönemde söylenen hiçbir şeyin altı boş olmayacak. Sosyal ilişkilerimizi adeta bir bulmaca çözer gibi stratejik bir şekilde yöneteceğiz. Bize hiçbir katkısı olmayan insanları ve ilişkileri hayatımızdan yavaş yavaş çıkarmanın yollarına bakacağız. Buna yalnızca Merkür mü sebep olacak derseniz, hayır. Gökyüzünde 500 yılda bir gerçekleşen bir kavuşumla da karşı karşıyayız. Tabii ki hepimiz yeni bir yıl ile yenilenmek isteyeceğiz. Ancak bu süreçte asıl önemli olan bunu nasıl yapacağımız. Çünkü kime dokunsak aynı durumdan bin ah işiteceğiz. Aklımız karışacak, duygularımız bulanacak. Kimi zaman ne yöne gideceğimizi, neyin doğru neyin yanlış olacağını karıştıracağız. Yılın ilk günlerinden bu tarz duygular içine girmek sizi lütfen zorlamasın. Birçok kez bahsettiğim gibi bu yılın temelinde ‘uyanış’ var. Herhangi bir şeye üzülsek dahi kısa sürede atlatabileceğiz. Çünkü hayatın gerçeklerini kabullenmek çok daha kolay olacak.

Hayaller ne olacak?

Oğlak burcundaki Merkür hedefleri destekliyor. Çünkü iletişimimizi, zekamızı disipline etmeyi planlıyor.  Yani kısacası yola çıkıp vazgeçmek yok diyor. Ağırlıklı olarak değişimin gerçekleşeceği 2020 yılının bu ilk ayında iş değişiklikleri, işten istifalar, kendi işini kurma fikri aratabilir. Bunları sık sık duyabilirsiniz. Sizi şaşırtmasın, bunları söyleyen siz de olabilirsiniz. Her şey yolunda dediğiniz işinizden bir anda ayrılabilir kendinize farklı bir yön çizmek isteyebilirsiniz. Eğer alım-satım işleriniz varsa bu süreci değerlendirebilirsiniz. Oğlak burcunun disipline eden, eğiten, öğreten tarafı farklı çıkış yolları, alternatifler üretmenize yardımcı olabilir.

Merkür Oğlak’ta; herkes sus pus!

Zekâ gezegeni Oğlak burcunda konumlanırken ifademize çeki düzen verir, kelimelerimizi düşünerek seçeriz. Karşılaştığımız sorunlarda hemen reaksiyon göstermek yerine düşünerek hareket etmeyi tercih ederiz. İç dünyamızda olan bitenden pek kimsenin haberi olmaz. Bu döngüde daha kaygılı ve melankolik bir ruh halinde olabiliriz. Eğer bu dönemde canınız kimseyle görüşmek istemiyorsa, kendinizi değil Merkür’ü suçlayın. Tabi kendinizi çok kaptırıp işi yakın çevrenizle duvar örmeye kadar götürmeyin!

Astrolog Zeynep Turan

19.12.2019

Yazının her türlü hakkı saklıdır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, Terazi burcunda arkadan iş çevirenlerin veya çapkınların işlerini artık daha da zorlaştırdığı dönemi başlatıyor. Seyahat planı olmayanları dahi harekete geçirecek günler başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...