Yükleniyor . . .

MERKÜR TERAZİ BURCUNDA (2018)

Makale 06/01/2022

MERKÜR TERAZİ BURCUNDA (2018)

Hak edenler kazanmaya başlıyor.

Sık sık kaleme aldığım iletişim, zekâ, sosyallik gezegeni Merkür, yine yerinde durmuyor ve 22 Eylül itibari ile Terazi burcuna geçiyor. Yine mi Merkür, dediğinizi duyar gibiyim. Ancak bu sefer denge burcu olarak adlandırdığımız Terazi burcunda olacağını göz önünde bulundurmanızı isterim. Geçtiğimiz günlerde Başak burcuna geçişi ile aslında hepimiz derin bir nefes almış ve onarmamız gereken noktalara el atmıştık. Şimdi ise sonuca ulaştırma zamanı geldi.

Merkür, dile gelirse…

İletişimi, konuşmaları ve sosyal ilişkileri yönlendiren Merkür, öncü bir burçta liderliği üstlenirken, bu sefer karar alırken daha seçici davranmamızı sağlayacak. Haksızlıkları bir bir ortaya çıkarmakla kalmayacak, aman tadımız kaçmasın diyerek sineye çektiğimiz olayları da ortaya saçacak. Amacı kimseyi zor durumda bırakmak değil, aksine bizden kaçtığını düşündüğümüz huzuru geri sağlamak. Eşitlik, adalet temaları hayatımızın her alanına yayarken, düştüğümüzde elimizden tutanı da bir kez daha hatırlayacağız. Cömertliğin ve sosyalliğin ön plana çıktığı bu döngü; dertli, aklı karışık, mutsuz, yeni ayrılmış, yüreği ikiye bölünmüş kim varsa herkesin yüreğine su serpecek. Yeter ki hayatı ertelemeyin! İlişkilerin onarılmaya gittiği, uzlaşma ortamı hayatın her alanında ön plana çıktığı günler başlıyor bugünden itibaren.

Gökyüzü “kargaşadan doğan düzen” diyor.

İlişkiler, evlilikler, ortaklıklar uzun bir süredir derin artçı depremlerden geçiyor, gökyüzünün sorgulatan etkisini bu süreçte az da olsa geride bırakacağız. Hayatımızı düzene sokmak isterken bir sıra aksilikler de yaşandı. Şimdi tüm bunları bir kenara bırakıp, yeniden başlama zamanı. Problemli evlilikler, tek taraflı aşklar bu süreçte nihai karara ulaşacak. Eğer uzun zamandır ne yapacağınız konusunda kararsızsanız bu süreçte de sizin için karar almak çok kolay olmayacak. Ancak n geç 10 Ekim’ e kadar da karar alabileceğinizi bilmelisiniz. Planlarınızı bu yönde yapabilir, en azından kendi hayatınız için gardınızı alabilirsiniz.

Var olanı koruyor, yeni kazanımlar için yola çıkıyoruz.

Bu başlığı okuduktan sonra eminim birçok kişi neyim var da koruyayım dedi. Ancak düşünüp baktığınız zaman maddi, manevi kazançlarınızı bir kenara yazdığınızda düşündüğünüz kadar hiç ya da az olmadığını görebilirsiniz. İşinize bu süreçte dört elle sarılabilir, yaşam alanınızın düzenini korumak adına radikal adımlar atabilirsiniz. Özellikle sizi manevi olarak yıprattığını düşündüğünüz kişiler ile siz isteyin ya da istemeyin yollarınızın ayrıldığını fark edebilirsiniz.

MERKÜR TERAZİ’DE IN:

Kararsızlık.

MERKÜR TERAZİ’DE OUT:

Pişmanlık.

Astrolog Zeynep Turan

11.09.2018

Yazının her türlü hakkı saklıdır.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…