Yükleniyor . . .

MERKÜR RETRO'SUNUN OYUNLARINA GELMEYİN!

Makale 06/01/2022

MERKÜR RETRO'SUNUN OYUNLARINA GELMEYİN!

Merkür gerilemesinin size,  astrolojinin en korkutucu yüzü gibi geldiğini düşündüğüm için bu yazıyı sizlerle paylaşıyorum. Merkür, iletişimde ve günlük ilişkilerde biraz kendine çekilme ve molalara dönüştürür hayatımızı…  Öyle ki sormak istediğimiz soruların yanıtını, keskin bir şekilde görmemizi sağlar. Bulduğumuz yanıtlarsa bizlere hayatımızın karma karışık olduğunu hissettirir. Hâlbuki Merkür’ün geri seyri başladığında, karşımıza çıkan sorunlara sırtımızı dönmek yerine, meydan okuduğumuzda aslında bu hissin Merkür’ün bizimle oynadığı küçük bir oyun olduğunu anlayacağız.

Gökyüzünde Sohbetler Bitmez!

Merkür Retro’su sadece anlaşmaları, imzaları mı ya da iletişim cihazlarını mı sınıyor? Hayır, hiç sanmıyorum… Çünkü her şeyden önce Merkür Retro’su, bizim sabrımızı sınıyor. Her şeyin bir sırası olduğu gibi, zaman sonra da onlar sınanıyor. Peki, sabrımız sınanırken cengâver olmak yerine niye korkularımıza ve hayıflanmaya sarılıyoruz?  Siz cevabı bulamadıysanız hemen söyleyeyim (malum, Merkür çalışıyor):

Hemen hemen hepimizin haritasında Merkür’ün arkasından gelen Venüs, daha çok sevdiklerimiz ile sorun yaşayacağımızı işaret eder. Yani bu Retro dönemi, eğer haftalar öncesinde planladığınız uçağı kaçırdıysanız veya çok önemli bir buluşmaya giderken arabanız bozulduysa emin olun bu işin içinde sevdiklerinizin size yüklediği sorumluluklar da var. Hal böyle olunca öfkelenmemek de ciddi bir sabır işi… Hali ile sevdiklerinizin sizi ihmal etiklerini bu dönemde daha çok hisseder, aldığınız sorumlulukların fazlalığı ile sıkıntı yaşadığınızı daha net görürüsünüz. Hele ki Merkür’ün gerilemeye başladığı bir burçsanız, vay halinize… Çünkü Merkür kimde geriliyorsa o forma bürünüp, sizin tepkilerinizi de o denli keskin yapar. Yani Merkür kimde gerilerse üslubumuz o burca kayar. Eğer örnek isterseniz şu dönemde hali hazırda devam eden Merkür Retro’su 5 Ocak’ta Kova burcunda başladı. Bu yüzden bir kurumsal kararlı, bir de inatçıydık. Üstün olduğunu belirtmeyi seven Kova burcu Merkür Retro’su ile can bulup hayatımıza karışmışken, 8 Ocak tarihinde bir anda Oğlak burcunda devam etmeye başladı. Fazla gerilemenin Oğlak burcunun da başını ağrıttığını eminim burç sahipleri biliyordur. Bu da,  Oğlak burcundaki diğer misafirleri de sıktı. Kimdi onlar? En başta Güneş ve yerinden kolay kalkmayan Plüton... Hal böyle olunca kendine çeki düzen vermeye çalışan ev hanesi, ağır hareket eden iletişim gezegeni Plüton’u misafiri ederek, hiç olmayacak, yıkıcı ve ürkütücü yeraltı konularla aralarında sohbeti koyulaştırdı. Gök kubbede, Oğlak burcundaki toplanma, yükseleni Yengeç burcu olan ülkemizi yine dünya gündemine taşıdı.  Kadırgalı edebi ile bizi “Ne bakıyorsun?” ruhuna sokarken, aslında Plüton’un şeytanın aklına gelmeyecek örgüt yapılarını, tekrar gündeme taşımasına sebep oldu. 

Kurtuluş Kolay; Sabır ve Akıl!

2016’nın ne kadar hararetli bir yıl olduğunu daha yılın başında size anlatmıştım. Eğer şansın sizden uzakta olduğunu düşünüyorsanız, yılın ilk Merkür gerilemesinde yaşadıklarınızı kulağınıza küpe edin derim. Hiçbir şeyi geçiştirmeyin. Sizi rahatsız eden her şeyi anlamaya ve çözmeye çalışın.  Her şeyden önce madem Merkür size dağınıklığı gösterdi, siz de düzenleyin. Düzenleyin ki, Mart ve Ağustos aylarındaki tutulmalarda bugünkü sorunlar karşınıza devleşip, çözülmez bir hal alarak gelmesin.

Unutmayın hedeflerinizi bir tek siz belirleyip değiştirebilirsiniz, kendi hayatınız ile ilgili bir tek siz karar verebilirsiniz. Bir tek siz biliyorsunuz neyi sevip, neyi sevmediğinizi… Gerçekte, kendi hayati kararlarınızı gözden geçirmenize sebep olan günlerden geçerken, Merkür Retro’sundan engel değil, destek de görebilirsiniz. Çünkü hayatın zorlu anlarında karar vermek çok daha kolaydır. Örneğin; konuşmadığınız, görüşmediğiniz, hatta biraz iddialı olacak ama arkasından konuştuğunuz insanları hayatınızdan çıkarın. Hayatınızdan kendinize yakıştırmadığınız, güvenmediğiniz ve aklınızda soru işareti bırakan insanları yakınınızda tutmayın. Hayatınız bir tane ve en önemlisi 2016’dan beklentinizin yüksek ise zihninizdeki soruları bir tek sizin cevaplayabileceğini unutmayın. Mutlu olmak için gerekenin; ısrar ve istikrar olduğunu aklınızdan çıkarmayın ve sakın mücadele etmekten korkmayın! Çünkü hayrın içinde şer, şerrin içinde hep bir hayır vardır.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakları Saklıdır.

14.01.2016

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…