Yükleniyor . . .

MERKÜR RETROSU BAŞAK BURCUNDA!

‘Ben Merkür 21 günlük tempoya hazır mısınız?’

Merkür namı dillere düşmüş iletişim gezegeni, kendi kalesinden bize gol atmaya hazırlanıyor. Nasıl ve neden diye akıllara hemen gelen iki soru üzerinden cevap vereyim; Retro hazırlığında kendileri! 12 Ağustos’tan itibaren Merkür, kendini en güçlü pozisyonda temsil ettiği değişken burç Başak’ta geri hareketine başlıyor. 21 gün boyunca bu tempoya hazır olmanızı tavsiye ederim.

Merkür, bu eksende detaycı mı detaycı bir havaya bürünürken, bir yandan oldukça da planlı olmak ister. Yaz bitmeye hazırlanırken, sonbahar esintisine hazırlanan Güneş ile Merkür akıllardaki planları bozmaya başlayabilir. Özellikle 20 Ağustos’tan itibaren aklımızda, gönlümüzde yer alan programları köküne kibrit suyu misali karıştırmaya hazırlanabilir. Bu yüzden kendimizle çelişebiliriz. Kendinize bu evrede çok yüklenebiliriz. Çalışmak, plan yapmak, organize olmak, davet vermek, yarım kalan işleri toparlamak, yeni hedeflere odaklanmak biraz güç olabilir. Üzerimizde bir rahatlık, bir ağırlık, bir yandan da huzursuzluk hâkim olabilir. Neden çünkü yazdan kalan işlerimiz olacak, yeni bir döngüye hazırlanıyoruz yaşamla uyumsuzluk canımızı sıkabilir… Bu yüzden bu evreyi gelin siz yoluna koymak istediğiniz konular üzerinden değerlendirmeye bakın.

Adım Adım Merkür Retro’su ile başa çıkmanın yolları!

Evet, başa çıkmak diyorum çünkü değişken ve detaycı burçta devam eden bur süreç hızlı olmaya çalışırken yavaş hareket etmemize, hızlı düşünürken karşımızdakini anlayamamaya, yeni hedefler koymuşken geçmişle hesaplaşmaya kadar gündelik ve çalışma hayatımızda oyun bozanlık yapmayı vurgulayacaktır. Bu yüzden bam telleri atmadan önce karışımıza dikilebilecek problemleri ve tedbirleri görmemiz hepimizin hayrına olacak.

-Bu yazıyı okumaya başladığınız günden itibaren yarım kalan işlerinizi not edin.

-Eğer iş başvurusu yapmak istiyorsanız, bugünden itibaren cv’nizi güncelleyin.

-Ama beklemek için asla ama asla acele etmeyin.

- Küçük çapta operasyonlar, estetik gibi konularda Ağustos ayını es geçin!

-Sağlık kontrollerinizi ihmal etmeyin.

-Elektronik eşya, ev eşyalarını, arabanız, akıllı telefon ya da tablet yeni versiyonu cazip gelebilir, elbette normal ama satın almayın.

-Bozuldu mu? Hemen yaslara bürünmeyin. Bir yenisini almak için acele etmeyin.

-İletişimde anlaşmazlıklar mı var? Karşınızdaki kişiyi dinlemeyi becerin. O mu sizi dinlemiyor o zaman araya küçük mesafeler koyun.

-Abartı mı? Yooo asla demeyin. Kafanızda her şeyi büyütmeyin, söze dökülmeden önce fikirlerinizi iyice ölçün.

-İşte, sokakta, evde kim ile daha çok muhatap iseniz yarım bırakılan işlere öfke duymayın.

-Aksine bu dönemi araştırma, değerlendirme, öğrenme ve geliştirme olarak deneyimleyin.

-Düzensizliğe tahammülü olmayanlar; kendi düzeninizi kendiniz oluşturun!

-Aksayan devlet dairesindeki işlerinize tahammülünüz yüksek olsun. Kronik bir durum yok, geçecek merak etmeyin.

-Arkadaşlarınız ile sosyal medyada laf yetiştirmeyi başka bir bahara erteleyin!

-Evlilik hazırlığı içinde olan değişken burçlar alışverişi abartmayın!

-İlişkisinde kararsızlık hakim olacak, estirip gürlemeden önce durumu bir anlayın, yoklayın!

Tutulma döneminde Retro, üstüne nasıl gider?

Çok da bal kaymak durumu diyemeyeceğim ancak bu süreçte çözülmeyenin önünüze geldiği, bilinmeyenin keşfedildiği, anlam veremediğimizin anlamlandırıldığı bir dönemi vurgulayacak. Bu açıdan bir o kadar kıymetli zamanlar olduğunu belirtmek isterim.  Öncelikle bu dönemin Tutulma aksında olduğunu bir kez daha hatırlatmak isterim. Sabit etkideki burçları yakından ilgilendiren bu döngü, Merkür’ün Başak burcundaki Retro’su ile birlikte değişken burçları da top model yapacaktır.

Dünya dönüyor, Merkür geri gidiyor!

Sahneler hoyratça kullanırken, medya ise bilindiğinden daha büyük değişimlere seyirci kalabilir. Bu evrede ülke liderleri, ülkelerin yönetim şekli, hizmet alanları, sağlık başta olmak üzere bilimsel çalışmalar üzerinde farklı etkilerini görebiliriz. Söyle ki; geçmişe dönük çalışmalar yeniden değer kazanabilir ya da yapılan bir mühim hata ortaya çıkabilir. Sonuçta işin içinde bir yandan da Tutulma dönemi var. İtibar acısından da önemli bir süreç. Bu evrede kapalı kapılar ardında yapılan konuşmalar, anlaşmalar, suiistimale uğrayabilecek kararlar ortaya çıkabilir. Birilerinin ipliği pazara, birilerinin ise hak ettiği değerin geri iadesi söz konusu olabilir.

Toprak temelli bir elementte etkili olan Retro, aynı zamanda maden, maden yatakları, değerli taşları, buna bağlı devlet işletmelerini, kazı alanlarını, ortak mirasımızı da kapsayacaktır. Bu konularda geçmişe dönük dava süreçleri ya da benzeri olaylar gündeme gelebilir. Kültürel mirasımız üzerinden değerli eserlerin yurtdışı bağlantılı geri iade çalışmaları ya da benzeri minval olmuş dava süreçleri oluşabilir.  

İlişkilerimize derin bakış!

Yöneticisi olduğu burçta Retro yapan Merkür’ün bıraktığı izler diğerlerine pek benzemeyebilir. 21 Ağustos’ta meydana gelen Güneş Tutulması “ben hallederim” kafasından çıkmak gerektiğini işaret ediyor. Tam sözüne güvendiğiniz birini bulduğunuzu sanacaksınız, o da sizi sürekli karar değişiklikleriyle, eleştirileriyle adeta yiyip bitirecek.  Titiz, tertipli dediğiniz insanlar sorumluluk konusunda bizleri sıkıntıya düşürebilir. Çileden çıkmak istemiyorsanız bugünlerde düzenli olmak şart.  Birilerini eleştirirken kendi plansızlığımızı da dikkat almak gerekecek. Gök kubbe, işi bu evrede bitirmiyor, devrimin ve icatların gezegeni Uranüs ile iletişim kurarak; interneti, teknolojiyi, doğa bilimlerini, havacılık ve uzay bilimlerini, üniversiteleri yakından etkileyeceğini işaret ediyor.

Olmaz dediğiniz ne varsa bir bir olduran bu döngü de; özellikle asla evlenmez gözüyle baktığınız kişiler ortak hayat kurmak için ilk adımı atabilirler. Ailedeki erkek karakterleri özellikle de 1960 – 1969 yılları arasında doğanların Natal haritalarını yakından ilgilendirdiğine gözle görülür, somut günler ve değişimler beklediğini de ayrıca vurguluyor olacak.

Tabii bir de Merkür aslan burcunda düz seyrine geçene kadar ilişkilerde şüpheyi kıskançlığı aynı zamanda 18 yılık olan  her türlü yapıyı evliliği  zorlayacağını da işaret ediyor.

Size söyleyebileceğim sadece bu dönemde söylenenlere değil, hayatla baş etme şeklinize odaklanın işte o zaman kazanma şansımız artarken, Merkür’ün bize göstermek isteklerini de daha net görebiliriz.

Zeynep Turan

5-8-2017

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...