Yükleniyor . . .

MERKÜR OĞLAK BURCUNDA

2016 yılı son virajını alıyor!

Merkür Oğlak dönemine hazır mısınız?

İletişim gezegeni Merkür bugün itibariyle Oğlak burcunda hareket etmeye başlıyor ve Merkür 2017 yılına sayılı günler kala yeni bir dönem başlatıyor. Evet, bu bir dönem! Çünkü bir burçta yaklaşık 1 ay vakit geçiren Merkür, Oğlak burcunda daha çok zaman geçirecek. Bu süreyi uzatan ise Merkür geri hareketi olacak. Ayrıca Yay burcundaki zararlı konumunun ardından iletişim gezegeni nihayet kendi doğasına uygun bir burçta hareket etmeye başlayacak.

Dikkat: 2017 yılına Merkür retrosu ile başlıyoruz!

Bilirsiniz; yeni bir yıla nasıl girersek, bütün bir yıl öyle geçer diye bir batıl inanç vardır. 2017 yılına Merkür geri hareketi ile gireceğimizi göz önüne bulundurursak, bütün bir yıl değil ama yeni yılın ilk günlerindeki ruh halimiz ve hayatımızdaki gelişmeler üzerinde Merkür aktif bir rol üstlenecek. 2016 yılının son 2017 yılının ise ilk Merkür geri hareketi için farklı bir yazı kaleme alacağım. Gelin önce 19 Aralığa kadar yani geri hareketine başlamadan önce Oğlak burcundaki Merkür’ün neler yapacağına  bakalım;

3 maddede Merkür Oğlak burcunda;

İlişkilere yeni yıl güncellemesi!

Satürn tarafından yönetilen bir burcun ruhuna bürünen bir Merkür düşünün. Ciddi konuşmalar hayatın her alanında yer alırken, bu dönemde söylenen hiçbir şeyin altı boş olmayacaktır. Olsa bile bunu çok çabuk fark edebileceğiz. Sosyal ilişkilerimizi adeta bir bulmaca çözer gibi stratejik bir şekilde yöneteceğiz. Bize hiçbir katkısı olmayan insanları ve ilişkileri hayatımızdan yavaş yavaş çıkarmanın yollarına bakacağız. Çünkü hayatımızdaki bazı insanlara artık veda etme vaktinin geldiğini Merkür bize gösterecektir.

Hayal ettiğiniz evi bulacaksınız ama…

Oğlak burcundaki Merkür gayrimenkul, ev alım-satım ve taşınma konularına destek veriyor olacak. Fakat şunu da belirtmekte fayda var. Biz gezegen geri hareketine başlamadan önce, etkilerini yavaş yavaş hissettirmeye başladığı gölgeli konuma girer. Merkür her ne kadar 19 Aralık’ta geri hareketine başlıyor olsa etkilerini on gün önceden hissettirmeye başlayacaktır. Bu yüzden özellikle Aralık ayının ikinci haftası taşınmayı planlıyorsanız, tam her şey hazır derken, planlarınızı bozacak değişiklikler gündeme gelebilir. Evinizde yapacağınız değişikliklerden beklediğiniz sonuçları alamayabilirsiniz. Emlakçılarla sorun yaşayabilir, maddi konularla uzlaşmakta zorlanabilirsiniz. Evinizi satmayı planlıyorsanız, güvenmeden evraklarını teslim etmeyin. Maddi konularda karşı taraftan tam anlamıyla güvence almadan, karar almayın.

Merkür Oğlak’ta; herkes sus pus!

Hele Merkür Oğlak’ta iken bu konuda başarılı olanlarında kelimeler boğazında düğümlenmiş görürseniz şaşırmayın. Zeka gezegeni Oğlak burcunda konumlanırken ifademize çeki düzen verir, kelimelerimizi düşünerek seçeriz. Karşılaştığımız sorunlarda hemen reaksiyon göstermek yerine düşünerek hareket etmeyi tercih ederiz. İç dünyamızda olan bitenden pek kimsenin haberi olmaz. Bu döngüde daha kaygılı ve melankolik bir ruh halinde olabiliriz. Eğer bu dönemde canınız kimseyle görüşmek istemiyorsa, kendinizi değil Merkür’ü suçlayın. Tabi kendinizi çok kaptırıp işi yakın çevrenizle duvar örmeye kadar götürmeyin!

Önümüzdeki hafta; iletişim oldukça yoğun akıyor! 2015 yılının sonlarından bu yana askıda kalan önemli görüşmeler yapılabilir. Uzun zamandır görüşmediğiniz insanlarla iletişim kurabilirsiniz. Telefonunuzu yanınızdan ayırmayın. Çünkü o çok istediğiniz işten geri dönüş alabilirsiniz… Bu hafta astrogündemi mutlaka takip edin.

MERKÜR OĞLAK’TA IN:

“Biraz düşünmeye ihtiyacım var!”

MERKÜR OĞLAKTA OUT:

“Derdin neyse söyle buluruz bir çare!”

Astrolog Zeynep Turan

03.12.2016

Yazının Her Hakkı Saklıdır

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...