Yükleniyor . . .

MERKÜR KOVA BURCUNDA GERİ GİDİYOR (2022)

MERKÜR KOVA BURCUNDA GERİ GİDİYOR (2022)

2022 yılının ilk Merkür Retro’su 16 Ocak’ta gerçekleşecek. Hava burcunda geri gidecek olan Merkür, bu yılın ilk Retrosu olarak karşımıza çıkıyor. Astrolojide iletişimle ilgili her konuyu temsil eden Merkür, 3 Şubat’a kadar Retro halinde kalacak. Bu süreçte gündemimiz hiç olmadığı kadar iletişim ve teknolojik cihazlarla dolu olacak. Şimdi lafı daha fazla uzatmadan Merkür’ün kendisine bırakalım…

Ben Merkür;

14 Ocak 2022’de hava grubunun sabit burcu olan Kova burcunda yavaşlamaya başlayacağım. Yavaşlamaya başladığımda arkamda Satürn olacak. Dolayısıyla da geçtiğimiz yıllarda yarım kalan ne varsa daha da büyüteceğim. Daha da gözler önüne sereceğim. Belki de en yüksek noktaya getireceğim. Belki de her şeyi yüksek oktavda yaşatacağım. Merkür’üm ben, İletişimi, aklı ve bilginin doğrulunu yönetirim. Durduramayacağınız bir güce sahibim. İnsanoğlunun aslında kendi arasında kurduğu iletişim becerilerini, kendini ifade etme şeklini yüzündeki samimiyetini, vücut dilindeki tepkiselliğini ortaya dökerim.

2022 yılının sıfırdan başlaması için önce her şeyi ortaya dökmek adına elimden geleni yapacağım.

13 Ocak’ta saat 14 sularında yavaşlamaya başladığımda anın yükseleni İkizler olacak. Ne tesadüftür ki ay da ikizlerde olacak. Gökyüzü tamamen havaya teslim olması aslında diğer gezegenlerin ve anın yükseleninin ufukta bana eşlik etmesi ile birlikte elinizde bilmediğiniz ne var ne yoksa hepsini ortaya dökmeyi planlıyorum.

30 Eylül’den bu yana;

  • Kendi çıkarları uğruna yapılan taktikleri, güdülen planları, hedefleri ve iyi niyeti olmayan ve birilerinin üstüne basarak 30 Eylül’den bu yana birbirini harcayanların kimler olduğunu ortaya dökmek istiyorum.

“Çünkü ben Merkür’üm. İletişimden başka hiçbir şeyi ifade etmem. İnsanoğlu için iletişimin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya koymak istiyorum. Aslında gerçek yüzü ortaya dökmek istiyorum. Kimlerin yüzünde hangi maske var, onu anlatmak istiyorum.”

Dikkat!

Ben tam 21 gün boyunca gökyüzünde geri giderken sadece öğreten gezegen Satürn ile ilişki kurmayacağım. 23 Ocak’tan itibaren bir yandan geri gidip bir yandan da Güneş’in kalbinden geçeceğim. Gökyüzünde yaşamı ve öğretiyi temsil eden 2 gezegene, çarpa çarpa geri giderek hareket etmem tamamen aile içerisindeki para dengelerini de ortaya dökeceğimi vurgular.

  • Öyle ki eğer aile içinde, aile şirketlerinde bir para konusu dilleniyorsa ve bugüne kadar kendi malınızı ve mülkünüzü gizleyenlerdenseniz,   işte gelin bakalım! Kolaysa burada benim yeteneğimin önüne geçmeye çalışın.

Algıları Yönetmeye Geliyorum!

İletişimi yönetirim. Gizlenenleri ortaya çıkarırım. Bu geri gidişimde gençleri daha çok dile getireceğim. Z kuşağının pratik zekasını ortaya çıkaracağım. Teknolojideki gündemi ortaya dökeceğim. En önemlisiyse son yıllardaki internet bankacılığının ne noktaya geldiğini, nereleri hedef aldığını ve alacağını insanoğluna analiz ettireceğim.

Başlıca Hedef Alacağım Yerler;

  • İnternet bankacılığı
  • Yazışmalar ve mailler
  • Blockchain tabanı
  • Sanal paralar

En kafa karıştıracağım günü soranları duyar gibiyim, merak edenler için cevaplayayım; 25 Ocak 2022 olacak. 25 ile 26 Ocak gecesi ise burç değiştireceğim. Geri gitmekten bitap düşüp, Oğlak burcuna geçiş yapacağım. Arkamdaki burca geçmem 26 Ocak 2022 gününe denk gelecek. Burada geri gittiğim günlerde kripto paralar dünyasında büyük krizlere de yol açabileceğim. Çünkü unutmayın ki ben Merkür’üm. Dolayısıyla toprak burcuna geçmem insanoğlunun en kıymet verdiği değeri tekrar gündeme taşıyacağımın bir göstergesidir.

  • Parayı, ekonomiyi ve yeni doğmakta olan parasal platformları ön plana çıkaracağım.

En zararlı günüm, ise 29 Ocak olacak! 29 Ocak’ta yeraltı gezegeni Plüton’un kalbinden geçeceğim. İtiraf etmem lazım ki bu kavuşum aslında benim de rahatsız olduğum, korktuğum bir kavuşum… Haliyle hukuksal konuları olanları, mahkemeleri, adliye koridorlarını ve birçok kamu kuruluşlarını gündeme gelebilir. Ani kararlar ve düzenlemeler de bunun sonucunda gelişebilir. İşin aslı 29 Ocak’ta Venüs, kendi Retro’sunu bitirirken, benim Plüton’un kalbinden geçmemi manidar görün. Bugünü ise kesinlikle ajandalarınıza yazın. 29 Ocak aslında hepimiz için ütopik bir gün olabilir.

MERKÜR RETRO’SU BURÇLARI NASIL ETKİLEYECEK?

Koç: Tavırlarınız ve çıkışlarınız ile dikkat çekeceksiniz. İletişim gezegeni Merkür, hava burcunda geri giderken, sosyal medya ve teknolojik cihazlarla geçirdiğiniz vakit, artış gösterebilir.

Boğa: Maddi konular Retro süresince gündeminizde olacak. Bir süredir devam eden birikimleriniz, plansız, ani bir şekilde değerlendirmek isteyebilirsiniz. Aile içerisinde sizden gizlenen konular olduğunu öğrenebilirsiniz.

İkizler: Farklı yönlerinizi keşfedecek ve çevrenize yansıtmayı başaracaksınız. Çalışma temponuz artarken, kendi ritminizi bulacaksınız. Yönetici gezegeniniz Merkür, hava burcunda geri giderken, hayatınızdaki belirsizlikleri de masaya yatıracaksınız.

Yengeç: Bir yandan eksiklerinizi tamamlamak isterken, bir yandan da geleceğe yönelik planlar yapacaksınız. Haberleşme gezegeni Merkür, çevrenizdeki kişilere karşı olan güveninizi sorgulatabilir. Ani kararlardan uzak durmalısınız.

Aslan: Hızlı geçen günlerin etkisi altındasınız. Karşıt burcunda gerçekleşecek olan Merkür Retro’su, alınganlığınızı tetikleyebilir. Çeşitli yüzleşmeler karşınıza gelebilir. Yine de karşılaşacağınız olaylarda iki defa düşünmenizde fayda var.

Başak: Yönetici gezegenin Merkür, hava burcunda geri giderken, kariyerinizde farklı bir arayış içerisine girebileceğinizi işaret ediyor. Çekingenliğinizi üzerinde atacaksınız. Cesaretiniz ile çevrenizdeki kişileri etkilemeyi başarabilirsiniz.

Terazi: Bir süredir yerinde sayıyormuş gibi hissettiren konular için çözüm arıyorsunuz. Retro radikal kararları da beraberinde getirecek. Artan sosyal medya kullanımınızı frenlemek için sosyal medya hesaplarınızı geçici olarak askıya almak isteyebilirsiniz.

Akrep: Rahatsızlık duyduğunuz konuları dile getireceksiniz. İletişim gezegeni Merkür, hava burcunda geri giderken, sizi sürekli olarak düşünmeye itecek. Çevrenizdeki kişilere sık sık sorumluluklarını hatırlatmanız gerekebilir.

Yay: Yakınlarınızla olan diyaloglarınızı iyileştirmek için atacağınız adımlar olabilir. Zorlandığınızı hissettiğiniz noktalarda inceldiği yerden kopsun diyecek ve geçmişin hatırına daha fazla tahammül etmek istemeyeceksiniz. Taşınma konusu gündeminize gelebilir.

Oğlak: Gereksiz münakaşalardan uzak durmak isteyeceksiniz. Sizi tartışmanın içerisine çekmek isteseler de tolerans göstermeyeceksiniz. Yoğun tempolu geçen günler sağlığınızı ihmal etmiş olabileceğinizi işaret ediyor.

Kova: Teknolojik cihazlarla sınavlara tabii olabileceğiniz bir döngüdesiniz. Verilerini yedeklemeyi unutmayın. Burcunuzda meydana gelecek olan Merkür Retro’su ufak tefek aksilikleri karşınıza getirebilir. Farklı alternatifleri gündeminizden eksik etmeyin.

Balık: Geçmiş konular karşınıza gelebilir. Bir türlü işin içinden çıkamadığınız konular, sizi Retro sürecinde bir sarmalın içerisine sokabilir. Yılın ilk retrosu çevrenizdeki kıskanç kişilerle olan ilişkilerinizde güven testi yaşayabileceğinizi işaret ediyor.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

03.01.2022

Günün Ruh Hali
Ay, ateş burcunda büyüyen fazda. Etrafımızdaki dağınıklıkları toparlamak istesek de bu pek mümkün olmayacak. Duygusal iniş çıkış yaşayanlar, ruhsal sıkıntıları olduğuna kanaat getirerek, destek almaya karar verecek.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...