Yükleniyor . . .

MERKÜR KOVA BURCUNDA ( 7 ŞUBAT – 26 ŞUBAT)

MERKÜR KOVA BURCUNDA ( 7 ŞUBAT – 26 ŞUBAT)

İletişim gezegeni Merkür 7 Şubat’ta Kova burcuna geçiyor ve o tarihten itibaren yaklaşık 20 gün boyunca bizi hareketlendirmeyi hedefliyor. İki değişken burcun yönetici gezegeni olan Merkür zekanın ve iletişimin temsilcidir. Eee bize katacakları da belli aslında. Kendine yeni bir yol çizmek isteyenler bu yazımı dikkatli okusun. Gökyüzü bu süreçte heybetini yeryüzüne yansıtmaktan hiç çekinmeyecek.

İyi olan kazansın

Dinamik gezegen Merkür’ ün hızına yetişmek çok da kolay olmayacak. Hem kendini hem de çevresindeki insanları yönetmek isteyen herkesi tozu dumana katacak olan Merkür’ ün hareketini yönetmeyi başaranlar kazanacak. Şimdi herkesin zekâsını ortaya koyarak pratik çözümler üretme zamanı. Özellikle ön yargıları olan insanları oldukça zorlayacak olan iletişim gezegeni dediğini yaptırmak da oldukça ısrarcı olacak. Değişken burçların ruhunu yansıtacak olan Merkür ile değişim ve dönüşüm kaçınılmaz olurken, kendisini kapatan hiç kimseye yardımcı olmayacak. Kendimizi çevremizde olan olaylara farklı bir bakış açısıyla bakarken bulabilir, düşünerek attığımız her adımın olumlu sonucunu çok hızlı bir şekilde aldığımıza şahit olabiliriz.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yeniliğe ve bilgiye olan ihtiyaç her zaman olduğundan daha çok arttı. Yani teknoloji bize ayak uyduracağına biz teknolojiye ayak uydurmaya başladık. Teknolojiyle beraber iletişimin kolaylaşması ancak anlaşılmanın zorlaştığı bir dönemdeyiz. İşte iletişim gezegeni, isyankâr, inatçı, sorgulayıcı Kova burcunun da özellikleriyle birleşerek yeryüzünde olan biten her şeye yeni bir boyut kazandıracak. Ayrıca unutmamak gerekir ki Kova burcunun karşıt burcu olan Aslan burcunda Ay Tutulması gerçekleşecek. Yani iki zıt burç gökyüzünde çarpışırken ya bir taraf seçeceğiz ya da iki gücün arasında sıkışıp kalacağız. Tercih sizin!

Akli melaikelerimize sahip çıkıyoruz

Aslında amacı bizi yola getirmek olan Merkür, aklı temsil eden Kova burcunda hareket ederken sınırları da zorlayacak. İletişim sorunu yaşadığımız her alana el atma hedefiyle hareket ederken, kaçtığımız yüzleşmelerle de bizi karşı karşıya getirecek. Bu döngüde aklımızın bize yetmediğini düşünebilir, etrafımızdaki insanlardan akıl almak isteyebiliriz. Özellikle ikili ilişkilerde ve iş hayatında yaşanan anlaşmazlıklar bir şekilde çözüme ulaşırken, herkes kazanan taraf olmak isteyecek. Kaybetmeyi hazmedemeyenlerin sesi de çıkacak mutlaka ama duyulmayacak.

Merkür’ ün hareketi boyunca sahip olacağımız bakış açısı oldukça geniş olmakla beraber, değişen ve gelişen olaylara karşı da ılımlı bir yaklaşım havası katacak. Örneğin, bu döngüde biten bir ilişki gerçekten bitecek. Yani aman dur barışırız, iki gün küser konuşuruz durumları olmayacak. İş yerinde sorun yaşayanlar ve işinden ayrılmak isteyip ayrılamayanlar bir anlık öfkeyle olmasa da ‘ben burada ne uzar ne kısalırım’ mantığıyla hareket edebilir ve kendi işinin temellerini atabilir.

Gök kubbe her ne kadar harp halinde olsa da yapacağı tüm düzenlemeler daha iyiye bir adım daha yaklaşmak için eğer siz de bu döngüyü değerlendirmeyi başarabilirseniz, beklediğinizden çok daha güzel ve farklı bir yıl yaşayabilirsiniz.

Merkür Kova Burcunda IN

‘Aklımı seveyim.’

Merkür Kova Burcunda OUT

‘Geleneksel bakış açısı’

İletişim gezegeni Merkür, aklı temsil eden Kova burcunda hareket ederken neleri ön plana çıkarıyor?

  • Ani kararlar yerini, deneyim sahibi kişilerin tecrübelerine bırakıyor.
  • Belirsizlikler netlik kazanmaya başlıyor ve hayata dair yeni planlar yapmak kolaylaşıyor.
  • Yaratıcılık, sanatsal beceriler ön plana çıkıyor.
  • Güven teması kişinin benliğinde ön plana çıkarak, önce kendine güvenme olgusu gündem de olacak.
  • Kişinin kendini ifade etmesi zorlaşırken, yaşanan iletişim sorunları farklı sorunların da kapılarını aralayacak.
  • Eşitlik anlayışı ön planda olurken, adalet konularında sağlanan tolerans ortadan kalkacak.

Bu arada Merkür 11 Şubat’ta Aslan burcundaki Ay Tutulmasında baş aktörlerden biri olduğunu düşünürsek ve sevgiyi temsil eden Venüs’le yapacağı 60'lığı göz önünde bulundurursak, aklımızı gönlümüze kafa tutarken bulabiliriz. Örnek vermek gerekirse bu dönemde sürüncemede kalan evlilikleri ve ilişkileri ciddi konuşmalara tabi tutabilir. Bir anda kendinizi evliliğinizin sorunlarıyla yüzleşirken bulabilir ya da üçüncü kişilerle giden ilişkilerde keskin kararlar alınabilir. Sizin anlayacağınız akıl ön plana çıkarken sevgiyi sorgulayabilir, haksızlığa uğradığını düşünenleri de büyük yüzleşmelere tabi tutabilir.  Unutmayın zihin ve iletişimi yöneten Merkür Ay Tutulmasına eşlik ederken herkesin daha keskin konuşacağına şahit olacağız.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

02.02.2017

Günün Ruh Hali
Ay Terazi burcunda. Lüks tüketime yönelim artabilir. Uzun süredir bakımını ihmal edenler, güzellik salonlarına koşacaklar. İlişkilerinde belirsizlik yaşayanlar, net kararlar alabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...