Yükleniyor . . .

MERKÜR KOÇ BURCUNA GEÇİYOR (11 NİSAN 2020)

2020 MERKÜR KOÇ BURCUNA GEÇİYOR

Akıllara Ateşler Düşüyor

Aklımıza ve iletişim gücümüze yön veren Merkür tarihler 11 Nisan’ı gösterdiğinde Koç burcuna geçecek. İçimizde biriktirdiğimiz ne varsa konuşma ihtiyacı duyabilir ve harareti yüksek diyaloglardan geçebiliriz.  Zodyak’ın ilk işareti olan Koç burcu, Merkür gibi bir gezegenle buluştuğunda ortaya önemli gelişmeler çıkarır. Bu döngüde içimizdeki liderlik duygusunun daha ağır bastığını hissedebiliriz. Ancak bu sefer durum farklı.

Çünkü akla hükmeden Merkür, Chiron ile kavuşum yapacak.

Bu durum da bizlere gerçek yaralarımızı bir kez daha hatırlatabilir. Hem bireysel hem de toplumsal olarak nerelerden geçtiğimizi fark edeceğiz. Şunu da unutmamamız gerek, Merkür, şubat ayından bu yana Balık burcunda boğuldu, savruldu ve geri gitti. Deyim yerindeyse akıllarımızı durdurdu. Şimdi uyanma vakti diyor İletişim Gezegeninin ateş ve öncü hali!

Sıkı Tutunun Bilgiler Adeta Yağacak! Egolar da Tırmanacak

Hem evimizde hem de işimizde baskın bir karakter olmak adına çeşitli kararlar alabiliriz. Yönetme gücü ve isteği içimizdeki yönlendirme aşkını ortaya çıkarabilir. Bunu kontrol etmek ve dengeli olmak tamamen bizim elimizde. Bu süreçte düşünmeden konuşma eğilimimiz artabilir.  Yanlış anlaşılmamak ve kalp kırmamak için aklımıza ‘Bin düşün bir söyle’ sözü gelmeli.

Bir Bir Söyleniyor Gerçekler…

Aklımızda sürekli söylemek için kendimizi zorunlu hissettiğimiz birçok gelişme ile dolaşabiliriz. Zihnimizin normal seyrinden daha hızlı çalışması diyaloglarımıza da yansıyabilir. Her konu hakkında detayına kadar konuşmalara girebiliriz. Mercek altına alınıp, tartışılmadık konu ve gelişme bırakmayacağız.

Adapte Sorunu Ortadan Kalkıyor

27 Nisan’a kadar iç motivasyonumuzu bulup bir şekilde yükselmeye çalışabiliriz. Bu süreçte adaptasyon sorununu da ortadan kaldırmaya çalışabiliriz. Merkür’ün ateşi yükselirken akıllarımız da viraj alabilir.

Etkilenecek Alanlar:

 • Kamu alanında önemli gelişmeler yaşanabilir
 • Kurumsal markaların iletişim dillerinde büyük değişimler göreceğiz
 • Borsada çeşitli iniş ve çıkışlar olabilir
 • Uluslararası taşımacılık ve lojistik sektöründeki gelişmeler herkesi yakından ilgilendirecek
 • Televizyon sektörü radikal kararların eşiğinde olduğunu fark edebiliriz
 • 21. Yüzyıl’ın gelişen teknolojileriyle hem tehditleri hem de fırsatları görmeye başlayacağız
 • Geçmişte büyük zorluklarla ilerleyen Ağır Sanayi ve Askeri Sanayinin işleyişi yapay zekalara, robotik aletlere ve mikroçiplere bırakıldığını bu dönemde görebiliriz
 • İnternetin dur durak bilmeyen yükselişi ve uyduların ön plana çıkışına şahitlik edebiliriz
 • Dünyanın önde gelen şirketlerinden birisi olan Google’ın internet ile ilgili alacağı radikal kararlar önemli ihalelerin de önünü açabilir
 • İletişim teknolojilerinin fayda sağlayacağı yeni alanlar ortaya çıkabilir

 

Merkür- Koç Seyrinin İkili İlişkilere Yansıması;

 • Uzun zamandır konuşmak istediğimiz insanlarla bir şekilde iletişim kurmanın yolunu bulabiliriz
 • Aile şirketlerinde çalışan kişilerin ise beraberce büyük kararlar aldıklarına tanıklık edebiliriz
 • Zihnimizin hızlı çalışması gireceğimiz diyaloglarda yanlış anlama ve yanlış anlaşılma olaylarını gündeme getirebilir
 • Alttan almak konusunda pek başarılı olamayacağımız bir evreden geçebiliriz

Ayrıca

 • Sağlık alanındaki ani değişimler yaşantımıza doğrudan etki edebilir
 • Psikolojik ve nörolojik rahatsızlıklar gündeme gelirken, panikatak ve anksiyete rahatsızlıkları bulunan kişileri yakından ilgilendirebilir
 • Hareketi ve sporu hayatımıza entegre etmek her zamankinden daha kolay olabilir.
 • Kişisel yardımlar artarken, çocukların eğitimini üstlenen insanların sayısında bu dönemde artış olabilir

Merkür’ün burcunuza olan etkilerini merak ediyorsanız, burcunuza özel yazılan haftalık yorumlarınızı da okumalısınız.

Zeynep Turan

07.04.2020     

Yazının Tüm Hakları Saklıdır

Kaynak gösterilmeden paylaşılamaz

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...