Yükleniyor . . .

MERKÜR BOĞA BURCUNDA (21 NİSAN 2020)

Makale 07/01/2022

Zihin Oyunları Başlasın!

Haberleşme ve diyaloglarımızı temsil eden gezegen Merkür, bugün Boğa Burcunda Gizemli Bir Yolculuğa çıkıyor. Kendimizi ve çevremizi bolca sorguladığımız, anlamaya çalıştığımız şu günlerde Merkür’ün Boğa’ya olan ziyareti aramızdaki ilişkileri farklı bir boyuta taşıyabilir. İçimizdeki duyguları amansız bir şekilde ortaya çıkarma isteğimiz arttığını hissedeceğiz. Ne kadar dengemizi korumak istesek de duygusal olarak patlamalar yaşamak tesadüf olmayabilir.  Zihinler toprağın gücüne teslim olurken konuşmalar ağırlaşabilir.  Tabi Merkür boğa hali hepimizin kafasında tuhaf tezler oluşabilir.

Yakınlar Uzak, Uzaklar Yakın Gelebilir

İletişim ve haberleşme gezegeni Merkür, Boğa burcuna konuk olurken içimizdeki gizli duyguların da açığa çıkabileceğini bizlere gösterecek. Kendimize çok yakın hissettiğimiz kişilerle iletişim sorunları yaşayabilir, onlardan uzaklaşmak isteyebiliriz. Tam tersine bize uzak olan ve çok iletişimimiz olmayan kişilerle de üst düzey iletişimler kurup yeni birlikteliklerin kapısını aralayabiliriz.

Zorluklar Ne Kadar Çok Olursa Dayanma Gücünüz O Kadar Artacak!

Kendinizi sakin ve tahmin edilebilir mi buluyorsunuz? Bütün bildiklerinizi unutun! Çünkü Merkür bize en tahmin edilemeyen olayları göstermeye geliyor.  Niye Merkür bildiğimiz seyirden çıkıyor derseniz devrim gezegeni ile iletişim kuracağını ve kavuşacağını belirtmek isterim. Beklenmedik hamleler ve planlarla hayatımıza farklı bir ivme katmak için adımlar attıracak. Ilımlı ve kırılgan yapısını ardında bıraktırıp risk almaya ve inandıklarının arkasından gitme gücünü gösterenlerin sayısı artacak. Realist ve temkinli düşünen, kararlarını acele etmeden zamana yayan, gerektiğinde cesur adım atanlar uzun vadede kazanabilir.

Bu Döngüde Dikkat Etmemiz Gerekenler:

 • Sağ gösterip soldan vurmaya çalışan kişiler
 • İyi niyetimizden yararlanmaya çalışan iş arkadaşları
 • Tembellik ve yersiz hoşgörüler
 • Ailemizin ısrarla almak istediği kararlar
 • Aceleci olmak ve hayat dair atacağımız adımları birden fazla kere düşünmemek
 • Aşırı düşünme ve hareketsizlik

Merkür’ün Sesine Kulak Verin!

Merkür’ün Boğa burcundaki seyri, içinde önemli mesajları barındırıyor olacak. Elbette ki böylesine izole ve zorlu günlerden geçerken bu mesajları öngörmek, deyim yerindeyse puzzle’ın parçalarını birleştirmek kolay değil. İşte bu noktada akılcı düşünmek, sabırlı olmak, soğuk kanlı hareket etmek, ölçülü ve dengeli girişimlerde bulunmak önemli olacak.

Aklımızdakiler İçin Daha Fazla Çaba Göstermemiz Gerekiyor

Hayatta başarmak istediklerimiz ve yaşamak istediğimiz çok şey var. Bunları elde etmek adına sürekli düşünüp plan yaparız. Ancak bu planları gerçeğe uyarlamak adına daha fazla çalışmamız ve emek vermemiz gereken bir döngüden geçtiğimizi unutmamamız gerekiyor. Gözümüzü dört açmalı ve hedeflerimize sıkıca sarılmalıyız. Kararlı olduğumuz takdirde zihnimiz de bir o kadar dayanıklı olacaktır.

Merkür Boğa Burcundayken Kendimizi;

 • Daha sosyal
 • Daha arkadaş canlısı
 • Daha sevecen
 • Daha kıskanç
 • Daha sinirli, hissedebiliriz.

Düşünce ve fikir olarak daha fazla desteğe ihtiyaç duymak istememizin sebebi sosyal çevremizde baskınlığımızı hissettirmek için olabilir. Dolayısıyla manevi destek göremediğimiz kişilere karşı daha sert tepkiler verebiliriz.

Düşünme Şeklimizi Etkileyen ve Zihnimizi Yöneten Merkür’ün Bizi Yükselteceği Alanlar:

 • Eğitim
 • Sanat
 • Kişisel Gelişim
 • Sağlık

Gündemde Olabilecek Ünlüler

 • Cem Yılmaz
 • Aykut Kocaman
 • Kraliçe II. Elizabeth
 • Demet Evgar
 • Adele

Migren ve Şiddetli Baş Ağrılarına Dikkat

Bu döngü bizi zihnimizi aktif bir şekilde kullanmaya iteceğinden zihinsel yorgunluktan bitap düşebileceğimiz durumlar söz konusu olabilir. Migren rahatsızlığımız varsa yoğun stresli konuşmalardan uzak durmamız şart!

 Aklın Temsilcisi Merkür’ün Ataklı Günleri

1 Mayıs

Merkür Uranüs’ün kalbinden geçerken, eş zamanlı olarak birçok ülkede işlenmemiş madenleri gündeme gelebilir. Altın, petrol ve doğal gaz gibi ham madenler daha fazla konuşulabilir.  

5 Mayıs

Merkür Güneş’in kalbinden geçecek. Burcu Boğa olanlar kariyerinde, Ay burcu Boğa olanlar ise ilişkilerinde daha sorgulayıcı olabilir.  Hepimizin gündelik hayatında ise eklem ağrıları, baş ağrıları , uykusuzluk ve gündüz uykuları artabilir.

12 Mayıs

Merkür’ün Boğa burcundan çıkışı! Eğitimini yarım bırakanlardansınız, Merkür Boğa burcundan çıkarken, hamle yapabilirsiniz.

 

Zeynep Turan

21.04.2020

Yazının Bütün Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…