Yükleniyor . . .

MERKÜR BALIK BURCUNDA ( 26 Şubat – 14 Mart )

Merkür Balık Burcunda ( 26 Şubat – 14 Mart )

Gücünü göstermekten çekinmeyen, sahneden asla inmeyen iletişim gezegeni Merkür, 26 Şubat’tan itibaren perdeyi bir kez daha aralayacak ve su grubu olan Balık burcuna geçiş yapacak.

Gelin Merkür’ü biraz kendinden dinleyelim.

‘’Siz beni iletişim gezegeni olarak biliyorsunuz ancak bu defa misyonum biraz daha farklı olacak. Güneş’in Balık burcunda tutulmasıyla beraber bende artık Balık burcuna geçiş yapmış bulunacağım ve arkama aldığım destekle yalnızca iletişimi değil, ikili ilişkileri, olmaz denen olurları, arafta kalan her türlü olayı da etkileyeceğim. Yabana atılmayacak kadar güçlüyüm, sizin kendinizi ifade etmenizde rol üstleniyorum. Ancak bu defa başka! Balık burcunda çok da güçlü olmadığım doğrudur, işte tam bu yüzden tüm iletişimleri birbirine katmadan önce hepinizin sezgilerini yanlış yönlendireceğim öyle ki ben bunu nasıl söyledim diyecek sözler dökülecek ağzınızdan. 26 Şubat’ta Balık burcunda gerçekleşecek olan Güneş Tutulması yaşanırken, burç değiştirmemde bu sefer hesabımın farklı olduğunu görmenizi sağlayacağım.  Az veren candan mantığını konuşmalarınıza kadar sokarken, artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını kanıtlar nitelikte tüm gücümle destek vereceğim. 

Benim adım Merkür! Bir de Balık burcundaysam zihninize uyku yok!

Neden böyle yapıyorsun diye sorarsanız, çıkmaza girdiğiniz birlikteliklerinizde emin olmadığınız konularda artık daha fazla zaman kaybetmenizi istemiyor ve her şeyin netlik kazanmasını istiyorum.

Sana mı kaldı bu derseniz de evet bana kaldı, çünkü sizi yalnız bırakınca işin içinden kolay kolay çıkamıyorsunuz. Balık burcunun savunmacı ve mesafeli tavrını bu döngüde herkese  boydan boya yaymayı planlıyorum. Böylece kendinize olan güveniniz artarken, eksikleriyle hayatınızda yer almaya devam eden kişilere karşı da duvar örmenize yardımcı olacağım. E ne demişler bir elin nesi var, iki elin sesi var. Beni yanınıza değil de karşınıza almayı tercih eder, size yüklemeye çalıştığım olumlu etkilere sırtınızı dönerseniz şimdi olmasa bile bir daha ki hareketimde mutlaka dediğimi yaptırırım. Sanmayın ki gökyüzünde biz gezegenler birbirimizle çarpışmıyoruz. Tabi ki birbirimizde atıfta bulunarak hareket ediyoruz ancak sizden farklı olarak etkilerimizi tüm yeryüzüne yayıyoruz. Asıl amacımız size destek olmak, çıkmazlarda kalmış konularda yardımcı olmak. E bu arada art niyetli olanlara da bir parça ders vermek.

Kendimizi nasıl hissedeceğiz derseniz işin aslı herkes etrafında suçlayacak birini arayacak. Arayacak arayacak da bulamayacak. Herkesin kendinden sorumlu olduğu bu döngüde sizi sizden daha iyi kimse anlamayacak. İletişim gezegeni olduğum düşünülürse bu sonuç sizi çok da şaşırtmayacak.

Nelere şahit olacağınızı merak ediyorsanız dünya farklı bir yöne akmaya zaten başlamıştı, o yönde bulunan keskin virajlar ise şimdi başlıyor. Güneş Tutulması ile beraber Balık burcuna hareketim ‘Dünyayı daha önce hiç böyle görmemiştim.’ demenize neden olabilir. Zaten son 2.5 yıldır bu aksta tutulmalara eşlik etmekten ve size hiç olmadık yerden sınavlara tabi tutmaktan ben bile yorgun düştüm.  İçinizdeki karanlık kuyuları, karşılaştığınız adaletsiz durumları, bireyselliği, bencilliği belki de hiç bu kadar yakından hissetmemiştik diyebilirsiniz. Tutulmalar dünyanın ne yöne gittiğini sorgulatırken çocuk çoluk demeden din, dil ayırmadan insanlığı ağır sınavlara tabi tutarken bende size ben merkezci olmamanızı hatırlatacağım.  Şimdi halkalı tutulmaların sonuncusunu sahnelerken, ben Merkür olarak üstüme düşeni fazlasıyla yapacağım, sorunların beklemediğiniz yerden gelmediğini kafanızı birbirine çevirerek bu günlerin üstesinden gelemeyeceğinizi hatırlatacağım.

Ayrıca bu yıl son kez kavuşacağım Kuzey Güney Ay Düğümleri ile yine kaderin kimler için kapılarını zamansız kapattığını, kimler için açtığını bir kez daha göstereceğim. Sizin anlayacağınız gündemim dolu ve sizin de gündelik ilişkilerinizi dolduracağım.  Akla giden yolun kalpten geçtiğini göstermek için var gücümle uğraşacağım ta ki 14 Marta’ kadar!

Ben iletişim gezegeni Merkür, biraz asi fazlaca dinamik! Karşınızda değil yanınızdayım. Bu süreçte beraber gözlem yapabilir, kim hin kim değil görebiliriz. Birilerini bir şeylere ikna etmek yerine, kendinizi gerçek olana ikna edebilirseniz kârlı çıkan siz olursunuz. Sağduyunuzun sınırlarını bir kez daha kontrol edin.  Eğer bu dönemde yetiştirmeniz gereken bir proje var ise çok daha düzenli hareket edin.

Batıl inançlarınıza kulak vermeyin, insanın insana enerjisinin geçmediği günlerde bu tarz işlerden medet umanlardan uzak durun! Zihninizin yaratabileceği savunmacı iletişim ve durgunluk, yanlış anlaşılsın istemiyorsanız bu tarihlerde iyi dinlenin. Unutmayın benim adım Merkür ben iletişimi yönetirim, Balık burcundaysa zihnilere kurgudan başka bir şey vermem!''

Merkür’ün Koç Burcunda Hareketi Esnasında Burçlar

Koç: Kabul etmeyeceksin!

Boğa: Geleneksel davranacaksın!

İkizler: Fikirlerin taklit edilecek!

Yengeç: Aramam dediklerini arayacaksın!

Aslan: Şaşıracaksın!

Başak: Gökte ararken yerde buldum diyeceksin!

Terazi: Pratikleşeceksin!

Akrep: Uykusuzluk çekeceksin!

Yay: Bir şeyleri kaybedebilirsin!

Oğlak: Kendini sorgulayacaksın!

Kova: Dedektiflik oynayacaksın!

Balık: Kendini yorgun hissedeceksin!

Astrolog Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

10.02.2017

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...