Yükleniyor . . .

MAYIS AYINDA NELER OLUYOR? (2021)

MAYIS AYINDA NELER OLUYOR? (2021)

Tutulma ayına hoş geldiniz. Yılın ilk tutulması bu ay yaşanacak. Bu demektir ki gökyüzü olabildiğince hararetli. Her ne kadar yurdumuzda kapalı kapılar ardında olsak da dünya bambaşka bir gündeme doğru açılacak. “Nerden nereye geldik.” gibi klişelerden ayrılan 2021 için bu yılın ilk tutulmasının çok anlamı var. Gelecek nesillerden yaşam kalitemize kadar, siyasi ve toplumsal değişimlere kadar gümbür gümbür bir ilkbahar dönemindeyiz.

Nefes Almak İçin Yutkunmak Gerekir

Astrolojide bazı gezegenlerin benzer konumlarda olması bazen sık rastlanan bir gökyüzü gündemi oluşturur, bazen de bu durum oluşması için yıllar, yüzyıllar gerekir.  Neptün-Balık, Plüton-Oğlak ikililerinin eş zamanlı benzer derecelerde hareket ettikleri son yıl 2012’idi.  Plüton ve Neptün gibi jenerasyon gezegenlerinin birbirini bulması hem çok kolay değil hem de basit gelişmelere sebebiyet vermiyor. Yakın dönem olduğu için 9 yıl önceye geri döndüğümüzde, doğa olaylarını tetiklediğini görüyoruz. Mayıs ayı yılın ilk tutulmasıyla birlikte dünyanın bu tarz gelişmelere açık olabileceğini vurguluyor.

Hakikatin Irmağında Herkes Üryandır

26 Mayıs 2021 tarihinde Yay burcunda gerçekleşecek Ay tutulmasının ardından baktığınızda birebir etkilenen ülkelerin tablosunu bizlere gösteriyor. Dünyanın birçok yerinde kolektif hareketler söz konusu iken, sosyal medyada her gün yeni bir trend ortaya çıkabilir.

 • ABD gündemi, geleceğindeki en büyük dertleriyle bu döngüde tanışacak.  
 • Yanardağ patlamalarını konuşabiliriz.
 • Önümüzdeki 20 yıl içinde ülkeler arasında toprak kaybedenler olurken sınırların değişmesi kimseyi şaşırtmayacak. Sınırlara bağlı kalmayan bir toplum inşa edildiğini fark edeceğiz.
 • Kuzey Kıbrıs Cumhuriyeti ve İngiltere Mayıs ayında ülke gündemimizde bolca yer bulacak.

14 Mayıs’ta Genişleten, Büyüten Gezegen Jüpiter Balık Burcuna Geçerken;

 • İklim sorunları
 • Su sorunları
 • Denizler, limanlar, ticari yük gemileri
 • Barajlar, su yatakları
 • Deniz depremleri (HAARP sistemi)
 • Akdeniz’deki son dakika tatbikatları
 • Sudan bulaşabilecek yeni bir virüs 

Gibi konuları bütün dünyanın eş zamanlı olarak konuştuğunu göreceğiz.  

Hatırlatma Köşesi!

Jüpiter, Balık burcuna geçtiği 1998 yılında Türkiye-Suriye arasında güvenlik odaklı ilişkiler başlamıştı. Sınırlar ve sınırı aşan iki ülke arasındaki terörist yapılanmalar ve örgüt liderleriyle ilgili bir dizi gelişmeler de gündemdeydi. Bu döngü iki ülke arasındaki su sorunuyla birlikte, Türkiye’nin takındığı tutum gerilmeleri arttırabileceğini işaret ediyor.

“Mars – Yengeç Türkiye’nin yükseleni ile kavuşurken 17 Nisan 1946 kuruluşlu Mars’ı Yengeç olan Suriye bizi sadece hayal kırıklığına uğratmakla kalmayabilir, büyük bir hamle de yapabilir. Bir yandan Suriye’nin yıkık şehirlerinde, kasabalarında kimlerin ihalelere katıldığını, hangi uluslararası firmaların bu durumdan nemalanmak istediğini göreceğiz.”

2021 yılının ilk Ay tutulması Ateş Burcunda Gerçekleşirken Türkiye’nin Ay Burcu ile Karşıtlık Yapacak  

Ülkemizin her köşesinde farklı bir mücadele ruhu ön plan çıkacak. Yeniden doğmak için tutulacak Ay’ın ardından gelen gezegenlerin düellosu, mülkiyet hakları konusunu çok sesli tartışmamızı sağlayacak.

 • TSK’nin yıllarca tatbikat operasyonu adı altındaki mücadelelerden sonuçsuz çıkmadığını fark edeceğiz.
 • Ortadoğu’da devletlerin sınırları yeniden çizilirken, diğer tarafta tuhaf, açıklanamayan karmaşalar oluşabilir.
 • 11 Eylül 1965 Doğumlu Satürn’ü Balık, Beşşar Esad’ın Rusya’nın arkasından iş çevirdiği ortaya çıkabilir.
 • Satürn-Uranüs kapışması toplum psikolojisini değiştirebilir.
 • Dünya, gıda devrimlerine tanıklık edecek.
 • Randevu alınamayan makamların kapıları halka aralanacak.
 • Sosyal medya platformları, büyük şirketlerin reklam ve pazarlama tarzları da değişecek.

Teknolojiyi Ele Geçirmeye Çalışan: Derin Devletler!

4 Şubat 2004 tarihinde kurulan Facebook ise kullanıcılarının bilgilerini veriler olarak şirketlere sattıklarıyla gündeme gelebilir. Facebook tarafından satılan bilgiler yeni dünya düzeninde oluşturulmaya çalışılan teknolojik ağın önemli bir datasını oluşturacak. Nisan 2012 yılında Instagram’ı, 19 Şubat 2014’te de WhatsApp’ı da bünyesini katan Facebook, duygu durumlarımıza kadar vakıf olduğu döneme girdi. Hepimizin birer “veri” olduğu günler uzak değil diyor gökyüzü…

Depolanan bilgiler ile insanlar etnik veya dinsel olarak değil zekâ ve sahip olduğu teknolojik güç olarak gruplara ayrılacak. Dijital ortamda tanımlanan alışkanlıklar pasaport, kimlik kartı, vize gibi işlemlerin de değişebileceğini vurguluyor. Yani sistemin onayladığı kişiler pasaportsuz, vizesiz geçişleri serbestçe olabilecek bir sosyal medya kimliği ortaya çıkacak.

“Demem o ki bugün kullandığınız ama fazla önemsemediğiniz sosyal medya hesapları, yarın hangi ülkeye girip giremeyeceğinizin bir karar mercisi haline gelmek üzere.”

Devir: Çıkar Savaşları!

Çin gibi teknoloji devi yönetimlerin kontrolünün Londra olabileceği düşüncesi gitgide yayılacak. Mikroçip ve kripto paraya tamah edenlerin gelecekte dertleri büyüyebilir.  Toplumların iç savaşı ile ülkelerin çıkarları ayrışırken, dikkatleri dağıtmak için küçük kaoslar çıkartmak isteyenler milyonlarca verinin peşine kolayca düşebilir. Türkiye için de kişisel verileri kullanma cezaları bu aydan itibaren artarak gündeme gelebilir. Konvansiyonel savaşı beslemek ise dikkat dağıtmak için yapılacak.

Kimler öne çıkıyor?

 • Boris Johnson ve kararları gündemde Ankara Anlaşması kriterlerini de işaret edecek. Bir yandan natal haritası sert açılarla dolu İngiltere Başbakanı hayati tehlikeler yaşayabilir.
 • Saraylar da karışır. Bu karışıklığa sadece Buckingham Sarayı’mı katılacak? Hayır. Prens Salman’da Suudi Arabistan Saraylarında sadece ailesine değil kendi yönetim kuruluna da büyük dayatmalar yapabilir.
 • Prens Charles’ı kral olmaya hazırlayan magazin kulislerini de duyacağız.

Mayıs ayının gündemi kapalı kapılar ardında yaşananların sosyal medyaya taşacağını işaret ediyor.

Not: Daha fazlasını merak ediyorsanız, Mayıs ayının temasını ‘’2021 Var Olmak’’ kitabından okuyabilirsiniz.

Astrolog Zeynep Turan

27-04-2021

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...