Yükleniyor . . .

MAYIS AYINDA NELER OLUYOR? (2020)

MAYIS AYINDA NELER OLUYOR? (2020)

Dünya hızlı ve ön görülemez süreçlerden geçmeye devam ediyor. Tetikte, itinalı, sorgulayıcı ve güven bekleyen bir döngünün içindeyiz.  Güneş’in Boğa burcundaki seyri Mayıs ayının ikinci yarısına kadar finans, para, yatırım, üretme, geliştirme ve koruma konularında desteğe ihtiyacımız olan bir döngüyü işaret ediyor. Yarattığı etkiler ise ayın yarısına kadar dikkat çekici olacak. Başka gezegenlerin hakimiyeti ise Mayıs ayının ilk günlerinde karşımıza çıkacak.  

Ay Düğümleri Aks Değiştiriyor

Ülkemizin öz burcu Akrep burcudur ve natal haritasında ateş elementi azdır. 7 Mayıs’ta gerçekleşecek Akrep Dolunayı dertlerimize çözüm üretirken, yeni konularında başlıklarını görmemizi sağlayabilir. Bu durum ülkemiz için belli konuların altını daha çok çizebilir.  Kargaşalar, gruplar, üniversiteler ve bilimsel kurullar sistemde oluşabilecek çok sesliliğe vurgu yapıyor.

Venüs Retro’suna ramak kalırken farklı ülkelerde askeri üslerinin oluşmasını konuşabiliriz. Dünya içinde bu hesaplaşmayı öngören bir gökyüzü var. Siyasetçiler 2020’nin bu evresinde alacakları kararların, söylemlerini aşacağını ve manevralar oluşabileceğini de vurguluyor.

Tarihin Akışı Nasıl Bozuluyor?

 • Avrupa ülkelerinin birbiriyle kutuplaşmalarına tanık olabiliriz.
 • AB‘nin fikir ve girişimlerine dair hareketliliğini gözlemleyebiliriz.
 • Geçtiğimiz yıllarda Fransa ve özellikle İngiltere’nin neden liderini değiştirdiğinin, arka yüzünü öğrenebiliriz.
 • Avrupa devletlerinin bambaşka bir yapılanma içinde olacağına ve tarihi hamlelerde bulunacağına tanıklık edebiliriz.
 • Fransa Devleti kendi halkı tarafından beklemediği şekilde protesto edilebilir.
 • Bu ülkelerde yaşayan vatandaşlarımızın sosyal ve kültürel güvenlikleri gündemimize gelebilir.

Kapının Ardında Neler Var?

Ay burcunu ön plana çıkaracak Venüs Retro’sunun Türkiye’ye etkisi eski defterleri açtırabilir.  

Sevgiyi ve bağları temsil eden Venüs, gerileme esnasında farklı ülkelerde yaşamını sürdüren Türkleri yükseltecek. İnsanlar sosyal medyayı ve dijital ortamları dertlerini duyurmak ve anlatmak adına daha çok kullanacaklar. 

Venüs Gerilemesi 13 Mayıs’ta başlayacak ve 44 gün boyunca devam edecek. Türkiye’nin 11. evinde etkili olacak. Ülkemiz için hisleri, duyguları, zaafları ifade edecek. Venüs gerilemesi toplum olarak benzer duyguları taşıyacağımızı işret ediyor. Dolayısıyla Mayıs ayında uzakta yaşayan dostlarımızı, ailelerimizi temsil eden Büyük Elçilikleri konuşabiliriz.

Yatırım Şekilleri Değişebilir

Bu evrede yeni yasal düzenlemelerin ülke dışında yaşayan milyonlarca insanı ilgilendireceğini işaret ediyor. Ülkemiz içinde yatırım yapma şekli ve yasaları da değişkenlik gösterebilir.  Venüs 2018’in Kasım ayından bu yana geri gitmiyor, biriktirdiği konular ise bu 44 günlük süreçte kendisini gösterebilir.

Venüs’ün Geri Hareketi, Kimin Kimden Bıktığını Göstermeyi Hedefliyor  

12 Mayıs 2020’den sonra İsrail Başbakanı Netanyahu’nun da içinde yer alacağı durumlar gündeme gelirken, İsrail iç politikasındaki tıkamaya da şahit olup konuşuyor olabiliriz. Sağ görüşün ağırlığı İsrail devletinin politik sorunlarının bitmediğini ve bitemeyeceğini bizlere gösterebilir.

Bu Mayıs Gerçekleri Gün Yüzüne Çıkarıyor!

2020 Mayıs ayı dünyanın bir kez daha yüzünü İsrail ve Filistin odaklı gelişmelere çevireceğine vurgu yapıyor. 11 Mayıs’ta yalnızca Venüs geri gitmeyecek, Kova burcuna yeni geçen Satürn de geri gitmeye başlayacak. Bu da İsrail ve Filistin sorunsalının daha çok gündemimize gelmesine nedene olacak.

Neler Gündeme Gelebilir?

 • Süleyman Mabedi ile ilgili haberler gündemi doldurabilir.
 • Ay düğümleri İkizler-Yay aksına taşınmaya hazırlanırken; Filistin için kader kapıları da aralanabilir.
 • Dünya daha hızla dönerken tarih, dünyanın her köşesinden fışkırmaya güçlü bir şekilde devam edebilir. Aynı tarihlerde ülkemizin her köşesinde yeni arkeolojik bulgular gündeme gelebilir.
 • Milenyum gelip kapıya dayandığında Dünya’nın kaynamasına neden olan konuların başka bir Matrix’le fırtına estirdiğini görebiliriz.

Ay Düğümleri İnançla Bilgi Arasındaki Bir Aksta Yer Alacak.

İnsanlığın nereye doğru gittiğini değil hangi boyuta geçtiğini, nerelere ulaşabildiğini ve sınırları zorladığını göreceğiz.

2020 yılı her türlü dönüşü görmemiz için elinden geleni yapıyor.  Yapmaya da devam edecek.  2020, bizlere bir video gibi her şeyi izlettireceğini söylüyor. Zaten seyrederek başlamıştık. 2019 da çıkardığım ‘Kader Yeniden Yazılıyor’ kitabını yazarken bu detayı da bol bol belirtmiştim. Buradan şu durumu da çıkarabiliriz; 2020 de herkes bir şekilde konuşulacak. Nasıl konuşulacağı ise tamamen kişinin Astrolojik Haritasına kalmış.

Geleceğin Nasıl Şekilleneceğini Bilenler Var Mı?

2020 yılında dünyanın nereye gittiğini 1962-1968 yılları arasından doğmuş olan kişilerden seyredebilirsiniz. 1962-1968 yılları arasında doğan ve natal haritalarında Uranüs’ü ve Plüton’u Başak burcu olanlar gücünün yettiği, dilinin döndüğü kadar kendilerini er meydanına atacaklar.  Zaten yıl başından bu yana Sağlık Bakanımız olsun Milli Eğitim Bakanı olsun doğum yılarına bağlı olarak ön planda oldu. Toprak burcunda hareket eden Jüpiter ve Plüton bize onların ön planda olmaya da devam edeceğini söylüyor.

Hep Daha Fazlasını İstemek.

Yeni dünya düzeninin karşısında sosyal devlet ve toplumsal birlik yer alacak. ‘Bu devran böyle gitmez’ diyenler olurken bir yandan da yer altı kaynaklarının hâkimiyeti için çekişmeler başlayabilir. 

Yeni akım olarak Mahşerin dört atlısı; Çin, İsrail, İngiltere ve Rusya 2020 yılının başından itibaren farklı olay, skandal ve kaosla gündemden hiç düşmediler. Mayıs ayı boyunca bu devletler müttefiklerini değiştirebilir ve ticari ilişkilerde dev hamleler yapabilir.

Çin, İsrail, İngiltere ve Rusya kozlarını Akdeniz’ de konumlandırdıkları deniz üslerinde paylaşabilirler. Buna bağlı olarak askeri tatbikatlar da artabilir.

Bu Durumda;

 • Türkiye bu durum karşısında anka kuşu misali küllerinden doğabilir. 2018’ den bu yana yaşadığı bürokrasi sürecine daha farklı çıkışlarla imza atabilir.
 • Mayıs ayında, 4 Temmuz 1776 kuruluşlu ABD’nin, 22 Eylül 1792 kuruluşlu Fransa’nın, 1 Temmuz 1997’de bağımsızlığını ilan eden Hong Kong ‘un iç siyasetinin arap saçına döndüğüne de tanıklık edebiliriz.

2020’nin Mayıs ayında sadece virüs konusunda hastalanan bakanları ve başkanları konuşmayacağız.  Gecen yıl ‘’Kader Yeniden Yazılıyor’’ kitabımı okuyanların bileceği gibi, burcu ve Uranüs’ü Yengeç olan 1954 Doğumlu Almanya Başbakanı Angela Merkel’in sağlık sorunları ile gündeme geleceğini yazmıştım. Dünya medyası bu konuya şahit oldu. 2020’de ise Mayıs ayının son günlerinde değişken burçlara teslim olan gökyüzü büyük karenin açısını oluşturuyorken, bakalım bu sefer hangi siyasi liderin sağlık sorunlarını, siyasetten çekilmesini bizlere izlettirecek. Hep birlikte göreceğiz.

Zeynep Turan

21-04-2020

Yazının tüm hakkı saklıdır.

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz.

Not: 2020 Mayıs ayının detaylı temasını, ‘’2020 Şifreleri Çözüyor’’ kitabımdan okuyabilirsiniz.

Günün Ruh Hali
Ay Oğlak burcunda. Kurallarımıza ve değerlerimize sıkı sıkıya bağlandığımız bir gün. Çocukların okullarını değiştiren kişilerin sayısı artacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...