Yükleniyor . . .

MART AYINDA NELER OLUYOR? (2021)

MART AYINDA NELER OLUYOR? (2021)

Evrenin gizemli havasına baharın mucizesi eşlik edecek. 2021 Mart ayının ilk temasında buluşları konuşacağız. Ama gizli saklı kalanları. Bizlerden saklananları. Ayın ilk haftası Jüpiter ile Merkür hava burcu Kova’da kavuşacak. Eğitim, gençler, bilim, yeni keşifler, meslek olarak mühendisler bunun yanı sıra tıbbın ise alan olarak öne çıkacağını fark edebiliriz. Bir yandan internet ve tüm mobil oyunların çocuklar ve gençler üzerindeki etkilerini tartışabiliriz. Bu döngüde toplumsal düzene karşı seslerini duyurmaya çalışan gençler öne çıkarken; gruplar, topluluklar, müzik ve sanat protestonun aracı olacak.

Işık Uzaktan Geldiği Zaman, Gece Kaçar.

Barış herkes için şart ama para birimlerinin pul olduğu bu dünyada, kapitalist sistemler birbiriyle zıtlaşmaya da devam ediyor. 8 Mart akşamı gerçekleşecek Dolunay’ın gökyüzündeki konumu, barış olacaksa yüzyıllarca konuşulacak bir savaşın ardından gelecek diyor! Takdir edersiniz ki insanlık olarak biyolojik bir savaşın ortasından geçiyoruz.

İnternet ve Kova Çağı

Tüm bu hızlı giriş Mart ayının sakin geçmeyeceğinin haberciliğini de yapacak. Her nerede çoğulcu ses varsa düzen kovalayanlar içinde baskı ve manipülatif tavırlar da vardır. Değişen dünyanın ağırlığında teknoloji bir yana ilerlerken aslında handikaplarını da yanında taşıyor. Örneğin; kuruluşu ve Google tarafından satın alındığı tarihte Kova burcunun etkisinde olan Youtube, yeni bir dönemde olduğunu gözlemleyebiliriz. Çünkü Kova cağı aynı zamanda yasakları, etik kuralları, denetlemeleri ve kısıtlamaları da peşi sıra teknoloji ve internet dünyasının önüne koyacak.

  • Hibrit insan, biyo uzuvlar ve alternatif tedavi yöntemleri gündemin seyrini değiştirebilir.
  • Dünyada eş zamanlı olarak çağrı merkezlerinin (call center) yapıları değişebilir. Bu şirketlerde çalışan kişilerin ise statüleri değişebilir.
  • Ülkemizdeki ilaç, eczacılık lojistiği yeni yaptırımlara maruz kalabilir.
  • Prefabrik hastanelerden çok prefabrik fabrikalar da artabilir.

Mart ayının ikinci gündeminde gıda rezervlerinin rakamlar masaya yatırılabilir. Ülkemiz çiftçilerinin çıkacak yasalar, düzenlemeler tarım sektörünün önünü açmak zorunda kalacak. Bu da bir nevi tarımı ve çiftçiyi destekleyecek kararları da beraberinde getirebilir. Diğer aslında tüm dünya iklim krizi ve pandemiyle birlikte bu önemli kaynakların öne çıkması için gerekenleri yapmak isteyecek. Bunun içinde toplumsal refleksler, farklı ülkelerden duyulan iklim kriziyle ilgili gösteriler dâhil olabilir. Kısacası ülkemizin derdi ile dünyanın derdi Mart ayında ayrışacak.

2021 Mart Ayı Ülkemizin Natal Haritasında Sırlı Kapıları Açıyor.

Yalnızca tarımla değil, ülkemizin yer altı zenginlikleri ile de gündeme geleceğiz. 14 Mart 2021’de Venüs – Neptün kavuşumu 20 derece ile Balık burcunda gerçekleşirken Türkiye’nin natal haritası 20 derece ile hareket eden Neptün ile iletişim kuracak. Bu durum da toprağın altına da üstüne de kafa yoracağımızı işaret ediyor. Geleceğimizi yakından ilgilendiren Bor madeni gündeme gelecek. Ancak yeraltı kaynaklarının sermayeye dönüştüğü evrede kişileri ve açılan ihaleleri daha fazla konuşacağız.   

2021’in Uyananı Çok!  

13 Mart’ta meydana gelen Balık burcundaki Yeniay, bugüne kadar duyduklarımızı ya onaylayacak ya da onaylamayacak. ABD seçimlerinden sonraki skandallara yenileri eklenirken kendi ülkesinde Dolar’ın değer kaybettiğini de görebiliriz. 13 Mart’tan itibaren gezegenler su burcuna teslim olacak. Geçmiş hesapları önümüze getirmeye çalışan ABD dış politikası denizlerde başlayan tatbikat ile 21 Mart tarihine kadar diplomasinin denizler üzerinden yürüyeceğine işaret ediyor.

  • Plüton-Oğlak döngüsünde kurulan ABD, Plüton-Yengeç döngüsünde kurulan Türkiye ile tarihinde az görünen bir düelloya tutuşacak.  
  • Gezegenlerin seyri 3 Mayıs 1920’de kurulan, natal haritasında Satürn’ü Başak olan TSK’yı çok sık konuşacağımızı işaret ediyor.
  • Askeri hastanelerimiz yeniden düzenlenebilir.  
  • 1 Temmuz 1949’da Mars – İkizler döngüsünde kurulan Kara Kuvvetleri Komutanlığı yeni tatbikatlar yapacağının altını çizebilir.

Son 2 yılda Uranüs Boğa burcundaki seyri, eski kurumları yıkarak yerine yenilikçilik ilkesini oluşturuyor gibi görünüyor. 21. yüzyılın gökyüzü hareketleri, hangi ülke olursa olsun yeryüzündeki olayların hepsinden gelecekte insanın sorumlu tutulacağını da işaret ediyor.

NOT: Mart ayında neler olacağını detaylı bir şekilde öğrenmek istiyorsanız ‘2021 Var Olmak’ kitabımı okumanızı tavsiye ederim.  

Astrolog Zeynep Turan

20.02.2021

Yazının Tüm Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...