Yükleniyor . . .

MART AYINDA NELER OLUYOR? (2020)

MART AYINDA NELER OLUYOR? (2020)

İnsanların gücü yeniçağda nereye doğru gidecek? Yazgımızı, geleceğimizi ne belirleyecek? gibi soruların cevaplarını bu ay Satürn belirleyecek. 2,5 yıldır toprak burcunda seyir eden öğreten gezegen, hava burcuna geçecek. 21.yüzyılın değişen koşullarının öncülüğünü sırtlayacak.

İnsanlığın çığır açtığı dönemlere geldik.

2020 Mart ayı teknoloji ile sanal gerçekliğin birbirine karıştığı bir dönemi temsil edecek. Tüm uluslararası kuruluşlar; ABD, NATO gibi oluşumların geleceğini belirleyecek. Satürn-Kova ikilisi yüzyıllık teknoloji şirketlerine kafa tutacak, 15 yıllık firmaların gelişmelerine vurgu yapacak. Burada ABD ve Çin firmalarının aralarındaki tarihi paslaşmalara da tanıklık edeceğiz. Çin’in, 2001 yılında ABD’nin yaşadığı İkiz Kuleler olayı gibi yankısı büyük bir gelişmeyle sınanacağını göreceğiz.

20 Mart’ta Satürn hava burcuna geçmeye başlarken, sakin kalmayacağını fark edeceğiz. Satürn; kim ne hesap yaparsa yapsın, teknoloji her şeye hâkim olursa olsun fark etmez dedirtecek. Kısıtlamalarıyla meşhur gezegen, ülkemizde de dijital yasaları, vergi yatırımlarını gündeme getirebilir.

 • Huawei’nin teknoloji devi olma yolunda önüne barikat çıkabilir.
 • Google hesaplarını dünyaya deşifre ederken, hedefinde 1987’de kurulan Huawei olacak.
 • Kişisel hayatlarımıza dair gizli saklı hiçbir şey kalmayacak. Teknolojik tüm araçların bireysel yaşamlarımızı takip ettiğini göreceğiz.
 • Satürn, Kova burcundaki seyrinde teknolojiyi ele avuca sığdıramazken, toprak burcunda bir süreliğine geri gidecek ve geleneksel yapıları sonlandıracak.
 • Donald Trump’ın milyar dolarlık teknoloji şirketlerine karşı yaptığı müdahaleleri işaret edecek.

Başka nelere imza atacak?

 • 22 Mart 2020 belki de teknolojin uyanışı olarak tarihe girecek.
 • 30 Mart’ta savaş gezegeni Mars ile Kova burcunda el ele tutuşacak Satürn, yeni dünyayı selamlayacak.
 • Türkiye’de dijital para kullanımı artacak.
 • 2020 Mart-2024 Ocak tarihleri arasında teknoloji savaşlarının başladığına şahitlik edeceğiz: Manifestolar, sosyal medyada dolaşan haberler, video paylaşımları gidişatın ne boyutta olduğuna vurgu yapacak.

Uranüs bir köşede sabit burçta, Satürn bir köşede sabit burçta

 • 1949 kuruluşlu Çin, kendi ülkesindeki karışıklıklara kulak tıkayarak, dünya sahnesinden inmeyecek.
 • 2020 Mart ayında, Ay düğümleri Oğlak-Yengeç aksının son derecelerinde hareket ederken,  darbe alan bir ABD’yi işaret edecek. ABD halkını sokağa dökecek gelişmeleri takip edebiliriz.
 • Doların hastalığa yakalanır gibi gün gün ne yöne gittiğine kafa yoracağız.
 • 22 Mart-2 Temmuz tarihleri arasında; öğreten, dayatan gezegen Satürn, devrimler yaptırtabilir. Birçok ülkenin borsası kaderine mahkûm olabilir.
 • İpek yolu ve uluslararası taşımacılık, buna bağlı sistemler gündemde olacak.
 • Güneş-Neptün kavuşumu 8 Mart’ta gerçekleşirken, bu durum ay sonuna kadar deniz ve limanlarla ilgi birçok haberle karşılaşacağımız anlamına gelebilir.
 • Geçmişteki tarihi İngiltere-Çin çekişmesinin bir benzerine tanıklık edebiliriz.
 • Yunanistan-Türkiye ilişkileri diplomasinin de kar etmediği günler olduğunu gösterecek.

Buz dağının ardında görünen!

Ülkeleri birbirinden ayıran nokta sadece para değil.  Sömürgecilik artık tüm dünyanın sorunu haline gelecek. Son 7 yılda yaşanan modern soykırımın faturası siyasilere kesilecek. Satürn-Mars ikilisi Kova burcunda kavuşum yaparken, insanlık adına tüm dünyaya bir şans vereceğini gösterecek.

Bu iki belirleyici gezegenin kavuşumu; Türkiye açısından da kıymetli. Natal haritamıza göre 8. Evimizde Neptün’e 2023 yılının Mart’ına kadar karşıtlık yapacak. Meclis, yöneticiler, ülkelerle ilişkiler, anlaşmalar ve kayıpları işaret edebilir. Kıbrıs’ı da gündeme alacak.

Kimyasal sıkışmalara dikkat!

En son Kova burcunda 1992 yılında kavuşan Mars ve Satürn ikilisi, yine havanın sıkışmasını tetikleyebilir. Atığı, gaz sıkışmalarını, zehirli kimyasal maddeleri de hedefine alabilir, aktive edebilir.  Örneğin Zonguldak Kozlu'da yaşanan grizu faciasına referans götürebilir.

Zeynep Turan

24.02.2020

Yazının tüm hakkı saklıdır.

Not: 2020 Mart ayının detaylı temasını, ‘’2020 Şifreleri Çözüyor’’ kitabından okuyabilirsiniz.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...