Yükleniyor . . .

MARS TERAZİ BURCUNDA (4 EKİM 2019)

MARS TERAZİ BURCUNDA (4 EKİM 2019)

45 günlük bir serüvene hazır mısınız? Mücadele gezegeni Mars 4 Ekim’den 19 Kasım’a kadar hava burcunun değişkeni olan Terazi burcunda hareket edecek. Yani anlayacağınız zıt kutupların savaşı başlıyor. Terazi, aşk gezegeni tarafından yönetilen naif, nezaket sahibi bir burçtur. Mars ise mücadeleyi, savaşı, hırsları anlatır. Şimdi bu durumu iki kişi olarak düşünün ve hayal edin neler olabileceğini. Terazi, Mars’ta rahat edemez çünkü savaş gezegeni Mars onun karşıt burcu Koç’un yönetici gezegenidir. Yani Terazi’nin uzlaşmacı, barışsever, dengeli hali asi Mars karşısında zarar görür ve potansiyelini sergileyemez.

Mars Terazi burcunda hareket ederken, köşeye sıkışıp bizi yoracağı günler ise…

9 Ekim Mars-Chiron karşıtlığının gündemi evliliklerdeki yaralar, eski konular olacak.

11-15 Ekim tarihleri arası Mars-Uranüs 150’liğinin gündemi ailede, çocuklukta, geçmişte yaşanan travmaların korkuların tekrar gündeme gelmesi olacak. Meslekte sıkışma, değişim arayışı ise Mars-Ay düğümü 90’lığı ile ortaya çıkacak.

Hiç ummadığımız yerlerde hiç ummadığımız kişilerle karşılaşma, düşünüp cesaret edemediğimiz kişilerle özellikle eski sevgili veya yaşanmamış, yarım kalmış ilişkileri yeniden canlandırma, 25-29 Ekim. Bu çok ters açı iki kötücül gezegenin birbirine meydan okuması Mars-Satürn 90’lığı karışık, ön görülemez olaylar, kararlar, duygu çıkışları şüpheleri doğru çıkaracak bilgi akışını ortaya çıkaracak.

4-9 Kasım tarihleri arasında ise Mars yine hiç selam verilmeyecek başka öncü bir burçta hareket eden yer altı gezegenine bulaşacak. Mars-Plüton 90’lığı hiç ummadığımız kişilerin sağlık sorunlarını gündeme getirirken, işten çıkarmalar, iş yerlerinde küçülmeler duyabileceğimizi işaret ediyor. Duygusal yüklenmeler, ani barışmalar, özlem, sitem, duygusal iniş çıkışlar, sosyallik, uyku problemi, kiloyu kafaya takma gibi durumlar ortaya çıkacak.

Bu dönemde beklentilerimizdeki zıtlıklar bizi bile şaşırtabilir. İsteklerimiz daha farklı; birbirine karşıt görüşleri desteklediğimiz gibi, politik davranmaya eskisinden daha çok ihtiyacımız var, ama bunu başarmak o kadar da kolay olmayacak. Değişen fikirlerimiz ve isteklerimiz yüzünden kendimizi suçlamamız, kendimize acımamız da mümkün… Çevrenizde sakin tavırlarıyla tanıdığınız insanların ani çıkışlarına ya da rekabetçi hallerine maruz kalırsanız hiç şaşırmayın.

Bilindiği gibi Mars, bir nevi savunma mekanizmamıza hizmet eder. Savaşmak, mücadele etmek onun en belirgin nitelikleri arasındadır. Terazi’deki Mars ise Terazi burcunun sembolize ettiği adalet, hak, hukuk, ortak çıkarlar gibi konuları gözetmek için sonuna kadar çaba gösterecek, hatta bu uğurda en kötü yüzünü göstermekten kaçınmayacak.

Mars savaş gezegeni, mücadeleyi biraz da kafa tutan enerjiyi temsil eder. Peki doğduğunuz anda Mars’ınız nerdeyse o kadar güçlü olduğunuzu biliyor muydunuz? 

KOÇ: Mars’ı Koç olanlar güçlü kişilerdir. Cesur adımlar atabilirler, rekabetten çekinmezler. Sabırsız yanları daha da ortaya çıkar. İçlerinde kontrol edemedikleri bir güç bulunur. Bu sebeple spor yapmaktan, hareketli aktivitelerden çok hoşlanırlar.

BOĞA: Mars’ı Boğa olanlar her an sinirlenmeye hazır kişilerdir. Kararlıdırlar ve amaçlarının onlara zarar vereceğini bilseler de kolay kolay vazgeçmezler. Gereksiz yere inatlaşmaktan çekinmezler, her zaman haklı olmak isterler.

İKİZLER: Mars’ı İkizler olanlar tartışmaktan, düşündüğünü söylemekten çekinmezler. Onlar için karşılarındaki kişiyi kırıp kırmamaları çok önemli değildir. Kendilerine olan güvenleri her konuda iddialı olmalarına sebep olur.

YENGEÇ: Mars’ı Yengeç olanlar duygularına söz geçirmekte zorlanırlar. Mantıklı kararlar vermek onlar için zordur. Anaç ruhları sebebiyle çoğu zaman zor durumda kalabilirler. Kırılganlıkları daha da ortaya çıkar.

ASLAN: Mars’ı Aslan olanlar egoları yüksek kişilerdir. Onlar için hayat bir eğlence yeridir ve keyif alamadıkları hiçbir ortamda, etkinlikte bulunmak istemezler. Çoğu zaman hırslarına yenik düşebilirler. Kontrol mekanizmaları yeterli güçlü değildir.

BAŞAK: Mars’ı Başak olanlar eleştirel bir yapıya sahiptir. Enerjilerinin çoğunu detaylarda harcarlar. Çoğu zaman yorucu ve yıpratıcı olabilirler. Düşündüklerini söylemekten çekinmeyen tavırları yanlış anlaşılmalarına sebep olabilir.

TERAZİ: Mars’ı Terazi olanlar kararsızdırlar. Genellikle kendi bildiklerini doğru sayar ve bu konuda inatçı davranırlar. Onlarla anlaşmak zordur. Sorun çözmek konusunda pek iyi değillerdir.

AKREP: Mars’ı Akrep olanların enerjileri yüksektir. Aynı anda pek çok şeye karşı aşırı istek duyabilirler. Kendilerine yapılanları unutmaz, yeri geldiği zaman hatırlatmaktan çekinmezler. Detaycı yönleri gelişmiş olur.

YAY: Mars’ı Yay olanlar yeni bir şeyler öğrenmeye çok hevesli olurlar. Hareketli ruhları sebebiyle, herhangi bir yerde sabit kalmaktan hoşlanmazlar. Sınırlarını çok net çizmeleri, soğuk görünmelerine sebep olur.

OĞLAK: Mars’ı Oğlak olanlar hedeflerine ulaşmak için çok çalışırlar. Sabır ve disiplin özellikleri gelişmiştir. Kolay kolay vazgeçmezler. Kendine güveni tamdır, bu sebeple de oldukça cesur davranır.

KOVA: Mars’ı Kova olanlar inatçıdırlar. Bildiklerini savunurken hırçınlaşabilirler. Onunla anlaşmanın tek yolu, aynı tarafta olmaktır. Lider ruhlu olurlar. Grup çalışmasına her ne kadar yatkın olsalar da uyuşmadıklarını düşündükleri yerde vazgeçmekten çekinmezler.

BALIK: Mars’ı Balık olanlar duygusal iniş çıkışlar yaşarlar. Kararsızlık hayatlarının her alanında vardır. Empati güçleri yüksek olduğu için tartışmak zordur. Herhangi bir konu üzerinde çok çabuk ikna edilebilirler.

Astrolog Zeynep Turan

25.09.2019

Yazının her türlü hakkı saklıdır.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...