Yükleniyor . . .

MARS OĞLAK BURCUNDA (16 ŞUBAT 2020)

MARS OĞLAK BURCUNDA (16 ŞUBAT 2020)

Mars Oğlak burcuna geçecek, büyük buluşmaya bir yenisi daha eklenecek.  

16 Şubat’ta Mars, Oğlak burcuna yerleşiyor. Hızlı, rasyonel, kontrolcü, disiplinli ve verimli günleri temsil edecek. 30 Mart’a kadar bu yolculuk devam edecek. Sosyal açından verimli günlere işaret edecek. Pratik sonuçlar elde etmek için çabaladığımız bir dönem başlayacak. Yaptığınız işten, bulunduğunuz pozisyondan gurur duyacaksınız. Enerjiniz ile güvenilir ve sadık olduğunuzu göstereceksiniz.

Mars, Oğlak'ta kendini tamamen rahat hissediyor. Çünkü bu enerjik gezegen, Oğlak burcunda çalışmak ve ilerlemek için hedeflere ulaşmak konusunda başarılı olmaya teşvik edecek. Mars'ın enerjisi Oğlak burcunda o kadar güçlü ve kolay akıyor ki bu işareti “yücelim” olarak adlandırabiliriz. Bu dönem, büyük görevleri üstlenmek ve bunları sonuna kadar görmek için mükemmel bir süreci oluşturacak.

Bu yazım hepimizi ilgilendiriyor! 

Mars- Oğlak yolcuğu boyunca hepimiz geçmişimizle yüzleşip içimizde bir yılgınlık, duygularımızda bir salınım hissedeceğiz. Bu süreçte geçmiş sürekli olarak önünüze gelirse, size naçizane bir tavsiyem olacak; geçmişi değiştiremezsiniz ama geleceğiniz için en iyisini yapabilirsiniz.  

Oğlak burcunda Mars, güçlü ama sade bir geçiştir. Mücadele gezegeninin tipik gürültülü ve kuvvetli yanını, dürtüsel tarafını ileriye doğru şarj eder. Sakince ve itaatli ilerlerken hedefinizi yakalamanıza yardımcı olur. 

Oğlak burcu öğreten gezegen Satürn tarafından yönetiliyor. Mars bu kıvama girdiğinde fevri, itici, tutarsız davranışlardan uzak durmak zorunda kalacak. Hayata dair daha gerçekçi olacak. Bu etki önümüzdekini değerlendirmeyi, bir sonraki hamleyi planlamayı ve ilk başlatan olmamızı sağlayacak. Böylelikle fikirlerin gerçeğe dönüştüğünü ifade etmiş olacak.

Mars’ın yapısında hareket ve enerji vardır. Ancak Oğlak burcu her şeyden emin olmak ister, bu iki bileşim geçiş dönemini temsil eder; şu anı, geçmişi ve geleceği. İyi ve kötüyü, olumlu ya da olumsuzu değerlendirmek için özel bir süreç başlayacak.

Ne Mars ne de Oğlak zor işlerden korkar.

Her ikisinin mantığında da form tutmak, engelleri aşmak, itici güç olmak vardır.  Bu yüzden başlatılan işi bitirmek, yeni bir işe koyulmak konusunda öncülük ederler. Eğer ciddi bir hedefimiz yoksa, bu geçiş ile ‘’dışarı çıkın bir tane bulun, gelin’’ hareketini teşvik edecektir. Net, kararlı olduğumuzda ve planlarımıza sadık kaldığımızda, her şeyi gerçekleştirebileceğinizin altını çizecek.

Ama diğer yandan ne yazık ki ne Mars ne de Oğlak duyarlı değildir. Bu tokluk, bu bilmişlik engelleri aşmanızı sağlar. Ancak hırsla, başarıyla merdiveni tırmanırken, rakiplerinizi küçük görmenize de neden olabilir. 

Sizin için başarı, en büyük intikam olacak!

Eğer Mars’ınız Oğlak burcundayken dünyaya geldiyseniz; umutlara, olasılıklara, yanılsamalara yakalanmanız zordur. Gerçekçi dünyanın zeminine sıkı sıkı bağlı olmayı seveceksiniz. Çünkü hayatınız boyunca ulaşabileceğiniz pratik hedeflere yöneleceksiniz. Azimli, birleştirici tarafınız başarılı olmanızın nedenleri arasında olacak.

Mars Oğlak burcunda; hislerine güvenir ancak kısa vadeli memnuniyetlere ulaşmak için çabalamaz. Vizyon sahibi, önünü gören, odaklanmada başarılı etkiler bırakır. Unutmayın çevrenizde başarılarınızı kucaklayacak insanlar olmayabilir, yalnız kalabilirsiniz. Çünkü zaten en tepede siz varsınız ve yalnızlık çekeceksiniz.

Mars Oğlak burcunda aşkta kusur arar!

Mars doğası gereği durumu, konuyu başlatan, öncü olan yanı temsil eder. Ateş ve toprak birleşimi bu sefer aşk ve ilişkiler konusunu ağırdan alacaktır. Bir ilişkiye girmek için acele etmeyeceğinizin altını çizecek. Ancak cesur, otoriter, kendine güvenen, istikrarlı ve dünyevi zevklerden faydalanmayı da ön görecek.

 Mars Oğlak burcunda nasıldır?

  • Temkinli
  • Pratik
  • Sadık
  • Muhafazakâr
  • Disiplinli
  • Geleneksel
  • Kontrollü
  • Seviyeli

‘’Başarının sırrı acı çekmekten ve tutkudan gelir. Bunu yaparsanız hayatın kontrolü elinize geçer ama eğer başaramazsanız hayat sizi kontrol eder.’’  Kaldı ki Mars-Oğlak yolculuğu Plüton ile kavuşarak dünyaya yeni krizleri de taşıyacak. Bu da gündelik hayatta duyarsızlığın artmasına sebep olurken, ocak ayında dünyada eş zamanlı yaşanan depremlerin perde arkasında dönen her türlü sırrın ortaya çıkacağını da işaret ediyor.Haarp!

Ses ışıktan daha hızlı değildir unutmayın.

Mars-Oğlak yolculuğu boyunca, öyle uç teoriler öyle garip skandallar duyabiliriz ki bu yaşananlar ölüyü bile diriltir sözünü söylemeden edemeyeceğiz.  Özellikle 12 ocaktan bu yana dünyayı sarıp sarmalayan virüsün 9 mart itibari ile Türkiye'ye ayak basması ve yanı sıra  eş zamanlı bir çok ülkenin vürüse nereden bakacağını bilmiyor olması ekonomik, ekolojik en önemlisi ise ruhsal SIKIŞMAYI bereberinde getirecek.  Zaten bu yazının  devamında  ne ile savaşacağımızdan çok hangi günlerde savaşacağımızı gün gün çıkardım. Mars'ın başımızı insanlık olarak ne işler açmışız olayları ne kadar dikkate almışız sorgularken aslında  hangi konularda asilmile oldumuzuda fark edeceğiz.  

Burçlara Etkisi

Koç: Yönetici gezegeniniz Mars, odaklanmanızı, gücünüzü keşfetmenizi sağlıyor. Risk alırken bir adım geriden hareket edebileceksiniz. Yeni insanlarla tanışmak, olgun insanlardan fikir almak, önerileri geliştirmek sizin için önemli olacak. Sinirli ve hırçın yanınızı sınırlandırmanız gerekecek. Fiziksel enerjinizi kontrol etmek için spora başlayabilirsiniz.

Boğa: Özgürlüğünüzü fark edeceksiniz. Girişimci ve detaycı yanınız size yardımcı olacak. Yolculuklar, yabancı kültürler, sınavlar, ödevler önemli başarıları getirecek. Farklı bir dil öğrenmek, başka ülkeleri gezmek içinde merakınız artacak.

İkizler: Sabır, istikrar, tutku mottonuz olacak. Üst düzey görüşmeler, miras, toprak, tazminat gibi konularda avantajlı olacaksınız. Aşk ve tutku konusunda temkinli olurken yıllardır beklediğiniz ilişki ayağınıza kadar gelebilir.

Yengeç: Diplomatik davranmayı denemelisiniz. İlişkilerde temkinli, sınırlayıcı olabilirsiniz. Yeni anlaşmalar, sözleşmeler, yeni aşklar için özel günler. Ancak yoğurdu üfleyerek yemek deyimi tam da size uyacak gibi… Düzen kurmak, ev halleri gibi konulardan sıyrılıp daha çok işkolik bir hava estirebilirsiniz.

Aslan: Titiz, kontrolcü, detaycı tarafınızı keşfedeceksiniz. Sağlığınıza bu dönem biraz daha önem verebilirsiniz. Kiminle çalışacağınıza, kiminle paylaşımlar yapacağınıza karar vereceksiniz. Secici ve plancı davranabilirsiniz. Çalışmak sizi yormayacak.

Başak: Keyifli insanlar, egosu yüksek kişiler bir anda yaşamınıza dâhil olabilir. İnatçılığınız sayesinde tuttuğunuz işi bırakmayacaksınız. Yeni teklifler yeni çevrelerden gelebilir. Çocuklar konusunda kısıtlayıcı ve müdahaleci olabilirsiniz.

Terazi:  Güdülerinizi kullanın, çok işinize yarayacak. Sezgileriniz bu dönem oldukça iyi çalışacak. Bu durumda ailenize karşı korumacı ve yapıcı olacaksınız. Alınganlığı bırakıp, sonuç odaklı olmaya karar verebilirsiniz. Ev satın almak için ideal bir dönem.

Akrep: Arkadaş canlısı, sosyal ve iletişimde öncü olacaksınız. Tartışmalara açık olduğunuz bu dönemde sivri çıkışlarınız da olabilir. Meraklı, yoğun, hareketli günleri arkadaşlarınızla, kardeşlerinizle paylaşacaksınız. Yeni şeyler öğrenmek için kısa programlara kayıt yaptırabilirsiniz.

Yay: Para para para. Birçok kişiyi kendi yönünüze dâhil edebileceksiniz. Anlaşmalar, ortaklıklar için uygun bir dönem. Hedef belirleme ve parasal konulara odaklanmak için yatırımlarınızı değerlendireceksiniz. Maddi kaynakların getirisi ve birikiminiz bu dönem önemli olacak. Borç vermekten çekindiğiniz bir dönem.

Oğlak: Burcunda yücelen Mars,  yeteneklerini belli enerjileri dönüştürerek oluşturabileceğini ifade edecek. Mesleğinde hırslı, başarılı, hedefe odaklı olacaksınız. Kendinize güvenirken cesur girişimlerde bulunabilirsiniz.

Kova: Fikirlerinizi beğendirmek, projelerinizi başlatmak için ideal bir ikili sizi bekliyor. Mars Oğlak burcunda idealizm körükleyecektir. Lider ruhunuzu keşfedeceksiniz. Mühendislik, araştırma, akademik çalışmalar için özel bir dönem olacak.

Balık: Dağınıklığınızı toparlamak için özel bir dönem.  Haksızlıkları savunduğunuz, hakkınızı aradığınız bir dönem olacak. Yaratıcılık gerektiren işlerde ve eğitim alanlarında başarıyı ulaşabilirsiniz. Toparlayıcı ve yapıcı yanınız arkadaşlarınız içinde sizi öne çıkaracak.

Mars Oğlak Transitleri;

16 Şubat Mars, Oğlak burcuna geçiyor

21 Şubat Mars- Uranüs 120’liği

24 Şubat Mars, Neptün Quintile

25 Şubat Mars-Ay Düğümü karşıtlığı

14 Mart Mars-Neptün 60’lığı

20 Mart Mars-Jüpiter kavuşumu önemli!

23 Mart Mars-Plüton kavuşumu dikkat tehlikeli!

Astrolog Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

29.01.2020

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, 10:14’te Oğlak burcuna geçecek. Kariyerimizdeki sorunları aşmak adına daha yapıcı konuşmalar içerisinde bulunmak isteyeceğiz. Birbirini yanlış anlayanlar barışıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...