Yükleniyor . . .

MARS KOÇ BURCUNDA (28 OCAK - 10 MART)

Mars Koç Burcunda (28 Ocak – 10 Mart)

28 Ocak’ta Mars’ın Koç burcuna geçişi ile kişisel hayatların aslında bir harp alanı olduğunu bir kez daha herkes görecek. Problemli ilişkilerde yüksek hatlı gerilimler yaşanırken, sosyal hayatlarda rekabet had safhaya çıkacak.  Mars aynı zamanda Koç burcunun da yönetici gezegeni, yani bu tarihlerde Mars’ ın katmerli etkileriyle karşılaşmak çok olası. Herkes kendi alanını korumak isterken yersiz ve aşırı tepkiler verebilir, iletişimler beklenmedik şekilde sonuçlanabilir.

Erleri meydanda görelim

Tartışmak için herkesin fazladan mesai harcayacağı günler başlıyor. ‘Benim karakterimde tartışmak yok.’ demeyin. Ben egosu bu döngüde herkesi ortaya dökecek. Mars’ ın ateşli etkisi ile siz bile kendinizi tanıyamayabilirsiniz. Eminim hiç kimse kavganın ortasında kalmak istemez, peki ya kavgayı çıkaran siz olursanız? Bu döngüde kışkırtmalara hazırlıklı olun. Çevrenizdeki kişilerin ya da çalışma ortamındaki arkadaşlarınızın tahammülünüzü zorlayacak arsız hareketlerine maruz kalabilirsiniz. Tamam, bu döngüde kimsenin kimseye eyvallahı yok ancak durulmuş suları da bulandırmaya gerek var mı? Sağduyunuzu koruyabildiğiniz takdirde bu harpın galibi siz olacaksınız. Ancak unutmamak gerekir ki bir savaşın asla kazananı olmaz. En az kayıpla alandan ayrılmak istiyorsanız da kendinize sıkı sıkı sarılıyor ve sürekli kendinize sakin olmanız gerektiğini hatırlatıyorsunuz.

Koç burcuna yerleşen Mars’ın insanların rekabetçi ruhlarını da ortaya çıkaran bir etkisi var. Eee bu durumda çekişme de kaçınılmaz. Yeni plan ve proje fikirlerinin destekleneceği bu döngüde, aynı kararlılıkla son bulması da biraz zor gibi görünüyor. Mars’ ın yakıp kavuracak etkisi herkesin fikirlerini hızlandırırken, hızını alamayanlar büyük sorunların da kapısını aralayacak. Etrafınızda çok fazla cesaretiyle övünen insan görebilirsiniz, ancak son gülenin de iyi gülen olduğunu bu dönem göreceksiniz.

Tutku ve cesaret bir arada

Mars’ ın Koç burcuna geçişi bireyler üzerindeki tutkuyu arttıracağı gibi, cesaret dolu davranışlara da itebilir. Adeta ilişkilerin survivor gibi yaşanacağı günler kapıda! Nasıl olacak o derseniz, uzun zamandır hoşlandığınız, beğendiğiniz kişiye karşı hislerinizi açıklayabilir, kaçan kovalanır oynayabilirsiniz. Cinselliği ve tutkuyu had safhada yaşamak isterken, olmadık kişilere karşı duygusal bağlılığınızın arttığını hissedebilirsiniz. Gizli ilişkilere, aldatmalara, vazgeçişlere bu döngüde sıkça karşılaşabilirsiniz. Mars’ın kendi sularında seyri boyunca acele kararlar alabilir, mantığınızı devre dışı bırakarak yalnızca kalbinizin dediğini uygulamak isteyebilirsiniz. İçgüdüsel davranışların çok fazla baskın olmasından dolayı kararlarınızı tekrar sorgulamak aklınıza dahi gelmeyecek.

Baş etmesi zor olan Mars, Koç burcunda hareket ederken neleri ön plana çıkarıyor?

  • Yönetme ve her şeyi kontrol altına alma isteği
  • Duygusal kararların ön planda olması
  • Her şeyi, herkesi kendine karşı görme
  • Zor olana yönelme

Mars Koç burcunda IN

‘Aldığım karardan ölmek var, dönmek yok.’

Mars Koç burcunda OUT

‘Bana ne?’

Bu Tarihlere DİKKAT!

22 Şubat

27 Şubat

5 Mart

Mars Koç Burcunda Tavsiyeler

İçgüdüsel davranışlarınıza ket vurun ve mantığınızı ön plana çıkarmaya çalışın.

‘Benim içime dert olacağına, söyleyeyim ona dert olsun.’ düşüncesini rafa kaldırın.

Emin olduğunu konularda yanıldığınıza şahit olmak istemiyorsanız ‘Ben eminim.’ demeyin.

Tabi ki sabır taşı değilsiniz hatta kendinize bile sabrınız yok ancak bu süreçte sabrınızı son raddesine kadar kullanmaya çalışın.

Koç Burcundaki Mars'ın Burçlara Etkileri

KOÇ: İhtiras gezegeni Mars’ın burcuna geçişi ve aynı zamanda da Mars’ın yönetici gezegenin olması mücadeleci tarafını güçlendirirken, aynı anda birden fazla sorunla uğraşmana da sebep olabilir. Eğer 2015 yılının ilk 4 ayı içinde başlayıp hala devam eden bir ilişkin varsa bu süreçte kopmalar, anlamsız tartışmalar söz konusu olabilir.

BOĞA: Bu döngüde duygularını kontrol etme konusunda zorlanabilirsin. Eğer ilişkisi olan bir Boğa burcuysan aşırı ilgi ve sevgi dolu halin, birlikte olduğun kişinin farklı düşünceler içine girmesine sebep olabilir. Eğer 2012 yılının son aylarında evlenmiş bir Boğa burcuysan aile sorunlarından kendini soyutlamak isteyebilir ve yalnızca kendi isteklerinin önemli olduğunu düşündüğün bir süreç geçirebilirsin.

İKİZLER: Kolay elde ettiğin hiçbir şeyin senin için önemi olmayacak. Bu zamana kadar kendinden ödün verip uğraştığın çoğu şeyin karşılığını alabilir, basit olaylarla uğraşmak istemeyebilirsin. İş değişikliği düşünen bir İkizler burcuysan bu süreçte kendini tanıttığın kişilere karşı agresif tarafını gösterebilirsin.

YENGEÇ: Heyecanın hiç eksilmeyecek. Bir süredir aklında olan düşüncelerini hayata geçirmek isteyebilir, risk almak konusunda fazla cesur davranabilirsin. Sert ve ani çıkışların etrafındaki insanlar tarafından eleştirilmene, hatta hakkında dedikodu yapılmasına dahi neden olabilir. Kendini kontrol etmek de zorlanacağın bir süreç yaşayabilirsin.

ASLAN: Uyumsuzluk ve denge bir arada. Etrafındaki insanlarla olan uyumunu ne kadar arttırmak istesen de kendi iç dengeni bozmak istemeyeceksin. Eğer evli bir Aslan burcuysan, eşinin isteklerine karşı takındığın uyumlu tavrını kaybedebilir, ani çıkışlar yapabilirsin. Sorumluluklarından kurtulmak isteyeceğin bir döngüdesin.

BAŞAK: Mantığını devre dışı bırakmak zor durumlarda kalmana sebep olabilir. İç sesini ön plana alacağın bu süreçte, aşırı hassas tavırların iş hayatın için fazla olabilir ve aldığın duygusal kararlar kariyerin için doğru adımlar olmayabilir. Deneyimlerine güvendiğin insanlardan akıl almak isteyebilirsin.

TERAZİ: Sosyal hayatın değişiyor. Bu süreçte radikal değişiklikler yapabilir, bütçeni aşacak harcamalar yapabilirsin. Eğer uzun süreli bir arkadaş ortamına sahipsen, bir arkadaşının anlamsız tavırları sorun yaşamana sebep olabilir. Gönül bağı kurduğun kişilere karşı yaşadığın hayal kırıklıkları kalıcı kopukluklara neden olabilir.

AKREP: Hedeflerine odaklanacağın bir döngü seni bekliyor. Etik değerleri geçici süre rafa kaldırmayı tercih edebilir, nihai sonuca ulaşana kadar durmak nedir bilmeyebilirsin. Cesur davranışların etrafındaki insanları şaşırtabileceği gibi, kararlılığını gördükleri takdirde desteklerini de yanına alabilirsin. Zor olan her şeye karşı istemsiz bir eğilim içinde olabilirsin

YAY: Kararsızlık başa bela. Duygularına tercüman olamayacağın bu döngüde, ilişkisi olan bir Yay burcuysan beklentilerine karşılık bulamadığın birlikteliğini bitirme kararı alabilirsin. Bir süredir iş yerinde rekabet içinde olduğun kişilere karşı içsel bir savaş başlatabilir, ufak tartışmalar yaşayabilirsin. Satürn’ ün burcundaki hareketi ve Mars’ ın ateş grubu bir burçta seyri aklını karıştıracak gerçeklerle karşılaşmana sebep olabilir.

OĞLAK: Zamanla yarışamazsın. Her şeyin istediğin gibi olmasını istiyorsun ancak hiçbir şey yapmak da istemiyorsun. Geçmişte ortaklı bir iş yapısı içine girdiysen aldığın kararlardan vazgeçebilir, yola tek devam etmek isteyebilir ya da iş alanını değiştirebilirsin. Geçmişten gelip kendisini yeniden hatırlatmak isteyen insanlarla iletişim kurabilirsin.

KOVA: Bir süredir haksızlığa uğradığını düşünüyor ve müdahale etmeye çekiniyorsan, bu döngüde etrafında bulunan kişileri şaşkına çevirebilir, keskin konuşmalarla fark yaratabilirsin. Bencil duygularını ön plana çıkarabilir, sürüncemede kalan birlikteliğini ‘ya tamam ya devam’ durumuna getirebilirsin.

BALIK: Son sözü sen söyleyeceksin. Fikir ayrılıkları yaşamaktan çekinmeyeceğin bu döngüde, insanlarla aranın bozulması pek de gündemini oluşturmayabilir. Eğer ilişkisi olmayan bir Balık burcuysan yakın çevrenden ya da iş ortamından birisine karşı emin olmadığın duygularını açabilirsin. Oyunu kuralına göre oynamaktan yana değilsin.

Astrolog

Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

Günün Ruh Hali
Ay Terazi burcunda. Sakinliğini koruyan önde olduğunu kanıtlayacak. Mesai saatinde işlerini yetiştiremeyenler, ofiste abur cubur tüketimini artıracak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...