Yükleniyor . . .

MARS, İKİZLER BURCUNDA

MARS, İKİZLER BURCUNDA (21 Nisan)

Mücadeleyi ve savaşı temsil eden gezegen Mars boğa burcunda hiçbir şey yapacak halim yok kafasından çıkıp, bir anda sivri dilli, haksızlığa gelemeyen, her duyduğu tıkırtıya tepki veren bir burçta hareket edecek! Zihni kıpır kıpır bir burç olan İkizler burcunda hareket edecek olan Mars, konuşmacı bir burcun ruhuna bürünmesi ile evlere şenlik konuların havada uçuşacağı anlamına geliyor. 21 Nisan’da ikizler burcunda misafirliği başladığında inanın hepimiz fark edeceğiz. Öyle ki dile gelmeyenleri bile dile getirecek.   Mutlu olmanın başka bahara kaldığını düşünenler varsa bu süreçte dualarınızda aradığınız kozu gözünüzün önünde bulup iki çift laf söyleyecek hale gelebilirsiniz benden söylemesi…

Kim bu Mars?

Mars, kendimizi çevremize ifade edişimiz ve sorunlarla başa çıkış yöntemimizdir. Mücadele gücümüzü tetiklediği gibi aynı zamanda harekete geçmemizi de sağlar. Savunma mekanizmamızı destekleyen savaşçı gezegen gücümüze güç kattığı gibi aynı zamanda ters etki de yaratabilir. Hayata karşı duyduğumuz tutkuyu da destekler. İhtiraslı gezegen ve öfkeyi temsil eden gezegen; savunmacı, gizemli, içgüdüsel bir ruha bürünürken, korkularımızı, bilinçaltımıza ittiğimiz meseleleri günlük hayatımızda karşımıza çıkarabilir. Bir nevi savunma mekanizmamız olan Mars; savaş, kavga, fetih, mücadele, cesaret, atılganlık, fiziksel enerji, askerlik, silahlar, hırs ve cinsel dürtünün hayat bulduğu bir gezegen olarak hayatımızı etkiler. Bu gezegen dokunduğu burcun insanına, zor durumlarda çevresindekilere önderlik edebilecek dayanıklılığı ve kararlılığı verir. Her ne kadar ateş etkili ve buna bağlı olarak yıkıcı bir gezegen olarak görülse de insanların ileriye dönük hamleler yapmasını sağlar. Ayrıca Mars’ın etkisindeki kişiler toplum içinde dikkatleri üzerine çektiği gibi, cinsel olarak da arzulanmaları daha kolay olur.  Bu yıldızın etkisindekiler aceleci, sabırsız, çabuk sıkılan ama yeri geldiğinde inatçı bir ruh haline sahiptir.

Mars problemli aile ilişkilerinde keskin kararlar aldırmayı hedefliyor…

Mars’ın İkizler burcundaki yerleşimi sizin anlayacağınız pek keyifli değil, birde yerinde duramayan İkizler burcu özellikleriyle Mars’ın yoğun enerjisi birleştiğinde yarım yamalak yürütülen tüm iş ilişiklerinin sarpa saracağını işaret ediyor.  Eğer kişinin doğum haritasında toparlayıcı açılar yoksa, akılları 24 saat cinliğe çalışan hırslı, insanların sınavları başlıyor demektir.  Eğer çevrenizde çocuk gibi tutturan, dediğini yaptırmaya çalışan insanlar var ise bu süreçte iyice zıvanadan çıkacakları anlamına geliyor aman diyeyim.  Bir de unutmadan Mars İkizler burcunda hareket etiği sürece bir şekilde Satürn ile karşıtlık yapacak. Bu da İkizler, Başak, Yay, Balık burçlarını geleceğini yakından ilgilendirecek kararlar alacak. Örneğin sevgilinizden son 6 aydır uzaklaştıramadığınız kişiler varsa ekmeğinize Mars Satürn ilişkisi yağ sürecek.

Tek eşli olmayan erkeklerin canını ise yine Mars İkizler seyri sıkacak.  Cinsel yaşamı renkli, libidosu yüksek, yerinde duramayan herkesi Mars bu süreçte üzecek. Çünkü üzdükleri kişiler gözlerini açarken, önlerine çıkan farklı fırsatları da değerlendirecekler.  Aslında birkaç sivri olay dışında özelikle toplumumuzda seni artık teneşir paklar dediğimiz arkadaşları bile hizaya sokacak. Onlara hayatın başka başka sınavları olabileceğini işte bu süreçte hatırlayacağız.

Mars, birçok konunun değişebileceğini ve birçok ailenin miras, ortak mülklerin geleceğini konuşacağını da vurguluyor.   Finansal konularla ilgili Mars İkizler sürecinin etkili bir dönem olacağından hiç şüpheniz olmasın.  Bu arada Venüs Retro’sunun bitmesini bekleyip estetik yaptırmayanlardansanız bu süreçte harekete geçebilirsiniz. Fakat bu seferde dikkat etmeniz gereken konu konuştuğunuz ödeme şekli son dakika değişikliğe uğrayıp bütçenizi etkileyebilir.  

Derbiler Mars-İkizler Etkisinde

Bu dönemde yapılacak derbi maçlarını da yakından etkileyecek olan Mars İkizler seyri Türkiye de yapılacak derbilerin gerçekten orijinal sahnelerden oluşacağını işaret ediyor. Nasıl olacak derseniz, takımların göz bebeği olan oyuncuların yapacakları çıkışlar gerçekten birçok kişiyi şaşırtacak.  Sizin anlayacağınız mücadele ve gücü temsil eden Mars, yaşayacağımız zaman diliminin kalitesini belirlerken, getirisini ve götürüsünü de göreceğiz.

Mars İkizler burcunda ellerle ilgili konuları yönetir. Bu da elleriyle hassas iş yapanların bu dönemde daha dikkatli olması gerektiğini işaret eder. Örnek vermek gerekirse burada ilk akla gelen cerrahlardır.  Birde tabi ellerle ilgili kazaları da temsil eden bu süreçte sıkışma, kesme yanık… vs gibi durumlarla karşılaşmak oldukça yüksek ihtimal.

Ne söylediğiniz birazda nasıl söylediğiniz belirler…

Tabi bu döngü Türkiye’yi yakından ilgilendirecek. Çünkü Türkiye’nin natal haritasında Ay burcu İkizler! Bu da Mars’ın 45 gün boyunca Türkiye’nin uluslararası ilişkilerinin ciddi günlerden geçeceğini vurguluyor. Öyle ki notadan bu döngüde ayrılabileceğimiz konuşmaları ilk defa net ve keskin bir dile Avrupa’nın belli noktalarında konuşulabilir.  Bu süreçte yurt dışı yazışmaları bir şekilde tıkanabilir. Tabi bununla da bitmeyecek, malum 15 Temmuz sürecinden sonra deyim yerindeyse kafasını kuma gömen kişilerinde sıkıntıları olabileceğini söylüyor. Bu durum da Türkiye’nin önde gelen kurumları, markaları ve topluma mal olmuş aileleri ile ilgili ani gelişmeler yaşanacağını vurguluyor.  Mars hava burcunda hareket ederken, Güneş’le iletişim kuracak. Tabi aynı zamanda birde Yeniay’a eşlik edecek. Haziran ayının ilk haftasına kadar Mars işini incelikle yaparken, eş zamanlı olarak gündemde hiç bitmeyen bir laf kavgalarına şahit olacağız.

Mars’ın dezavantajlı tarihleri

  • 21 Nisan
  • 25 Nisan
  • 29 Mayıs
  • 21 Mayıs
  • 15 Haziran
  • 18 Haziran

Eğer sırları olan bir Koç burcuysanız,

Eğer ailesinden belli başlı yatırımları ya da mevduatını gizleyen bir Boğa burcuysanız,

Eğer çalıştığınız yerde rakibiniz varsa,

Eğer çok eşli ilişkileri olan kişileri yakından görüşüyorsanız her an üstünüze bir şey kalabilir,

Eğer iş yerinde 2015 yılından bu zamana belli başlı hataları bertaraf edip geçmişte bırakmış bir Aslan burcuysanız

Dikkatli olun…

Astrolog

Zeynep Turan

03.04.2017

Yazının her hakkı saklıdır.

Günün Ruh Hali
Ay Terazi burcunda. Lüks tüketime yönelim artabilir. Uzun süredir bakımını ihmal edenler, güzellik salonlarına koşacaklar. İlişkilerinde belirsizlik yaşayanlar, net kararlar alabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...