Yükleniyor . . .

MARS, ASLAN BURCUNDA (11 HAZİRAN 2021)

MARS, ASLAN BURCUNDA (11 HAZİRAN 2021)

11 Haziran 2021 tarihinde saat 17:00 sularında mücadele gezegeni Mars, Aslan burcuna geçecek. Mars; dış dünyada harekete geçmemizi sağlayan, kendimizi ifade ettiğimiz simgelerin bütününü oluşturur. Tüm mücadele yöntemlerinin ortaya dökülmesine sebep olur. Nasıl savaştığımızı ve zorlukların karşısında nasıl mücadele ettiğimizi öğretir. Mücadelemiz sırasında egomuzu, hırsımızı kontrol eder ve motivasyonumuzu belirler.

“Mücadele gezegeninin 11 Haziran’da, ateş burcuna geçmesi çapraz günleri de beraberinde getirecek. Bu döngü fiziksel gücümüzü ne tarafa aktaracağımızın sinyallerini önceden verecek. Mitolojide, Savaş Tanrısı olan bilinen (Ares) Mars’ın ateşe teslim olduğunda; inatçılığı daha çok tetiklediğine ve ego savaşlarını başlattığına şahit olacağız. Dünya’nın ‘’yüksek tepelerinde’’ esen rüzgarların yönünü değiştirecek. Tepelerde duran insanların hırslarını, tutkularını ve zaaflarını bu döngüde daha keskin hatları ile göreceğiz. Aynı zamanda Mars’ın Aslan burcundaki hareket ederken öğreten gezegen Satürn ile de karşılık yapacak.”

Mars’ın Aslan burcuna geçişi ile;

 • İş yerinde yaşadığımız rekabet ortamı,
 • Lider olmaya çalışırken tökezleyip düşenleri
 • Bazı insanların istekleri için gösterdiği abartı hırsı konuşacağız.

‘’Başarı’’ Herkes İçin Önemli Olacak

Mücadeleyi temsil eden gezegen; Dünya üzerinde kutuplaşmış tüm güç odaklarını karşı karşıya getirecek. Kişileri, kurumları ve devletleri birbirleri ile restleşirken görebiliriz. Özellikle hırslı insanlar ortaya çıkacak. Eksikler daha çok konuşulacak. Dünya’da siyaset için farklı çözümler türetildiğini hitap edilen kürsülerden duyacağız. İnsansız teknolojiler, önemini ortaya 1979’da rejim değiştiren ve burcu ateş olan İran ile 1948’de kurulan, Mars’ı Aslan olan İsrail üzerinden koyacak. İsrail’in son aylarda ‘’vaat edilmiş topraklar’’ için neleri göze aldığını İran’a yaptığı siber saldırılardan anlayacağız. İran’ın nükleer santrallerinde ve askeri tesislerinde münferit hataların yaşanması soru işaretleri oluşturacak. İsrail ve İran gizli servislerinin ‘’Orta Doğu’daki’’ çıkar mücadelesinin aleni olduğunu gözlemleyebiliriz.

 • ‘’Söylentiler ve efsaneler’’ gazete kupürlerinde karşılaşacağımız kaynaklı haberlere dönüşecek.
 • Gerontokrasi’nin kaybettiğini ve genç zihinlerin kendisini buluşları ile ortaya koyduğu süreç hızlanacak. Ne de olsa iki zor gezegen Aslan – Kova aksında.

Ticaret Bir Silah OIuyor

İsrail ve İran çerçevesinde gelişen Orta Doğu; ticareti bir ‘’silah’’ olarak ortaya atacak. İlk ortaya çıkışı 7 Eylül 2013 yılında Mars Aslan seyrindeyken bahsedilen ‘’Bir Kuşak Bir Yol’’ projesi tam anlamıyla olgunlaşmıştı. Şimdi ise tam gaza basılacak. ‘’Transatlantik’’ ilişkilerini de derinlemesine konuşmak zorunda kalabiliriz. Çin ve ABD menşei mallar, Orta Doğu’nun önemli limanlarında birbirleri ile kıyaslanacak. Bu kıyaslama bazı firmaların itibarsızlaştığını, bazılarının imaj tazelediğini gözler önüne serebilir. Özellikle teknoloji markaları ve tekstil markaları serbest pazarlarını büyütmek için elinden geleni yapabilir. Markaların birbirlerinin sırlarını ortaya dökmesi, içtimai hayatta bizleri elbette etkileyecek. Ürün ve mağaza tercihlerimiz değişime uğrayacak.

 • Ünlü giyim firmalarının tıkanmış ekonomilerini öğreneceğiz.
 • Dünya’da Çin mallarının ithal hızı artabilir.
 • Marka CEO’larının değişimi ve istifaları dünya medyasında yankı uyandırabilir.

Yayın Yasakları Gündemde

16 Haziran’da geri giden Merkür- Mars ile 45’lik yapacak. Bu da devletlerin teknoloji üzerindeki baskısının artacağı anlamına gelebilir. Dünyanın birçok yerinde devletlerin aleyhinde, teknoloji vasıtası ile sosyal medya üzerinden yayın yapan kişilerin ve kanalların devletler tarafından engellendiğine de şahit olabiliriz. İnternet hızlarında ve fiber ağlarda teknik aksaklıklar işlerimizi yavaşlatırken telekomünikasyon firmaları farklı açıklamalarla karşımıza çıkacak.

 • Bazı sosyal medya mecralarına yeni vergilendirmeler getirilebilir.
 • ‘’5G’ye’’ geçiş sürecinde yorumlanan teknik aksaklıklar manidar bulunabilir.
 • İsrail, Rusya gibi baskıcı rejimlerin internete müdahaleleri konuşulacak.

Mars’ı Aslan Olanlar Bir Adım Öne Çıksın

Ay-Mars 45’liğinde, dünyada belli başlı liderlerin evlilikleri ve özel hayatları gündem konusu olabilir. Liderlerin ya da ünlü simaların özel hayatları konusunda daha önce bilmediğimiz detaylar ortaya dökülecek. 20 Kasım 1942 doğumlu Plüton’u Aslan olan Biden’ın geçmişte yaşadığı aile dramının yeni detayları ortaya çıkacak. Siyasi alanda ekarte ettiği bir rakibi olsa da Melania ve 1946 doğumlu Mars’ı Aslan olan Donald Trump çiftinin haberleri ABD medyasında yerini alacak. Ünlülerin sosyal medyada yanlışlıkla yaptığı paylaşımlar gündem değiştiren cinsten olabilir.

Denizlerde; Kuvvetli Türkiye!

‘’2021 Var Olmak’’ kitabı, ülkemizi çevreleyen denizlerimiz ile başlamıştı. Mars-Neptün 135’liği ile birlikte denizlerimizin turizm hacmi, ticari yolları ve stratejik konuları hareketlilik kazanacak. Mayasında Mars olan bir gökyüzü tabi ki mücadeleyi tetikleyecek. Karadeniz’de yeni bulunan maden sahaları ve işletilmesi konusunda gündem maddeleri bir bir sıralanabilir. Rusya’nın bölgede sürekli olarak deniz gücünü artırması, Türkiye’yi ABD ve Rusya arasında bir yol haritası belirlemek zorunda bırakacak. ABD’nin Yunanistan aracılığı ile Karadeniz’i ve Ege Denizi’ni nasıl kontrol etmeye çalıştığını, aralarında yapılan silah ticaretinden anlayacağız. Hibe edilen helikopterlerin amacını daha iyi okuyacağız. Ülkemizin ve Yunan hükümetinin sahadaki rekabeti yavaşlayan bir eğilim göstermesine rağmen, dış işleri bürokratlarının açıklamaları sert olacak. Türkiye’nin ilan ettiği navtexlere ve askeri yapılara karşı olan güvenlikçi tutumu, askeri teknolojimizi olumlu yönde etkileyecek. SİHA teknolojisinin denize inerek SİDA olması toplumsal olarak güvende hissetmemizi sağlayacak. Mücadele gezegeni Mars, Aslan burcunda hareket eden Satürn – Kova’ya meydan da okuyacak. Akdeniz’de ülkeler taraf belirlemeye başlayacak. Ancak bizim bunu okumamız 2022’nin ilk 4 ayını bulabilir. Bu anlamda Mısır ile Türkiye görüşmeleri ‘’kısmen’’ olumlu bir seviyeye ulaşabilir.

 • Denizlerde bulunan madenleri işletecek şirketler ihale sırasına girecek.
 • Türkiye Akdeniz’de iş birliği alanını genişletecek.
 • Donanmamızın kazandığı SİHA uçak gemisi ve SİDA gibi gelişmeler, Deniz Harp Okulu’nda eğitimsel değişikliklere gidilmesine neden olabilir.
 • Kıbrıs ile Türkiye ilişkileri gelişerek devam ederken farklı bir boyuta da evrilecek.
 • Denizlerimizde son aylarda türeyen ‘’deniz salyasının’’ doğal yollarla olmadığı detaylandırılabilir. Bunun adı; “Deniz suikastı” olarak adlandırılacak.

Limanlarımızın Önemi Anlaşıldı Şimdi Pekişiyor

Mars-Neptün 150’liği, 5 Şubat 1968 doğumlu Kova burcu, Dış İşleri Bakanı’mız Mevlüt Çavuşoğlu’nun, Yunanistan üzerinden yapacağı açıklamaların önemli olacağını işaret ediyor. Mersin, İzmir ve Kocaeli’nde bulunan limanların güvenliği önemli bir hal alacak. Buralarda birçok isim ve işletme değişebilir. Türkiye, Akdeniz’i çevreleyen politikalara karşı dik duruşunu sürdürecek. TSK’nın 3 Mayıs 1920’de adını alırken, Jüpiter ve Neptün Aslan burcunda kavuşuyormuş. Bu da demektir ki Mars ne zaman Aslan burcu seyrinden geçse tatbikatlara imza atıyoruz.   

Yargı Süreci Başlıyor

Mars- Ay düğümü ile 60’lık yaptığı sırada; Bu da önemli tutuklanmalar yaşanacağının sinyalini veriyor. Ülkemiz siyaseti için önemli süreçler yaşanıyor olacak. Gökyüzü, iç siyasetimizde terör propagandası yapan kişilerin yargılanma süreçlerinin hızlanacağını işaret ediyor. Bir takım yolsuzluk iddialarının gündeme gelmesi, geniş çaplı operasyonların başlamasına neden olabilir. Ülkemiz yargı sistemi üzerinde yapılan düzenlemeler olumlu etkileri beraberinde getirecek. Ülkemizin önemli bir katılımcısı olduğu NATO toplantısı önemli gelişmelere gebe. Mars, Aslan seyrindeyken kime selam verse, yeryüzündeki büyüklerden ses gelecek.

 • Putin ve Biden gibi siyasetçiler ilk kez yüz yüze ego yarıştıracak. Bıyık altından yapılan karşılıklı restleşmeler, analistler tarafından farklı anlamlandırılacak. NATO toplantısı, ülkemizin hem iç hem dış siyaseti için önemli olacak. Mücadele gezegeni, NATO toplantısının gergin bir havada geçeceğinin altını çiziyor. Çünkü 4 Nisan 1949’da kurulan ve Satürn’ü Aslan Retro’sunda olan NATO için, verimli bir gün olmayacak.

Mars’ın Satürn’e Kafa Tuttuğu Gün Ekonomiyi Daha Çok Konuşacağız

30 Haziran 2021’de, iki gezegen birbirine 180’lik yapacak. Karşıtlık yapan Mars ve Satürn Türkiye için çok önemli olacak çünkü gökyüzündeki en sert gökyüzü olaylarından biri geçekleşecek. Türkiye’nin ekonomik koşullarının sık sık tartışıldığı bir gündem olacak. Ekonomik parametreler, toplumun dilinde dolaşamaya devam edecek. 1 Temmuz tarihi ile devam eden sert açı; müttefiklerimiz ile daha derin bağlantılar kuracağımızı işaret ediyor. Dış tehditlere karşı Azerbaycan, Kıbrıs Türk Yönetimi ile ticari ve askeri bağlarımız ete kemiğe bürünecek. 3 Temmuz’da Mars-Uranüs gezegeni ile 90’lık yapacak. Türkiye’de siyasi yarış hızlanacak. Seçim tarihlerinin bolca tartışıldığı bir gökyüzü altında olacağız. Erken seçim mi? Zamanında seçim mi? Soruları yavaş yavaş yanıtlarını bulacak.

 • Önemli devlet insanlarının istifaları gündemde olacak.
 • Karabağ bölgesinde bulunan maden sahaları, Türk yatırımcıların gözde noktalarından biri haline gelebilir.
 • Ülkemizde tartışılan Anayasa değişikliği referandumu ile ilgili ilk ciddi görüşleri siyasi liderlerin ağzından duymaya başlayacağız.

Normalleşme Hızlanıyor

İnsanlarımızı yakından ilgilendiren konular hızlanmışken, 12 Temmuz’da Venüs-Mars kavuşumu gerçekleşecek. Devletin verdiği, destek kredilerini amacı dışında kullanan kötü niyetli insanlar ifşa olacağını işaret ediyor. Devlet ile ortak çalışan bankalar, krediler ve şartları konusunda düzenlemeler yapacak. 20 Nisan 1990’da Mars – Kova döngüsünde kurulan KOSGEB’in esnaflara getirdiği yeni kredi olanaklarını konuşacağız.  Aşılanma süreci hızlanacak. Yeni sağlanan kredi imkanları ekonomiye bir nebze can suyu olacak. Yerli ve yeni aşıların ülkemize gelişi normalleşme sürecini hızlandıracak. Ülkece, sağlığımız konusunda daha titizleneceğiz. Diş ve diş sağlığı konusu daha çok gündeme gelmesinin başka etkileri ortaya çıkacak.

 • Gümrük vergileri ve ÖTV oranlarında düşüş olabilir.
 • Yerli aşıda olumlu gelişmeler kulağımıza çalınacak.
 • Karaborsa yapanlar bir bir ortaya dökülecek.

Elini Taşın Altına Koyanlar Çoğalıyor

16 Temmuz’da Merkür- Mars 45’liği olacak. Ülkemizde E-devlet gibi bizi yakından ilgilendiren web sitelerinin ara yüzleri değişeme tabi tutulabilir. 21 Ocak 1946’da Mars – Satürn kavuşumunda kurulan İş-Kur gibi internet ortamında depolama yapan kurumların önemli belgeleri, e-faturaları daha çok konuşulacak. Dolandırıcılığın yönünün nasıl değiştiğini bir kez daha fark edeceğiz. Çek, senet ve sahte tebligatlarla insanları ağına düşürmeye çalışan kişiler gündeme gelebilir. Devlet bankaları ile ilgili düzenlemeler; 22 Temmuz Mars-Plüton 150’liği ile daha da netlik kazanacak. İç piyasa akışın yavaşlaması, bazı yaptırımları da beraberinde getirebilir. İthalat ve ihracat konusunda sorumluluk alan banka patronları ön planda olacak.

 • Mobilya hammaddesi üreten fabrikalar da Mars’ın Aslan burcundaki sürecinde ön planda olanlar arasında olacak.
 • Yatırımcı şirketlerin yatırım sorumluları, ülkemiz hakkında raporlar yayımlayabilir.
 • Eğitimde, özel okulların teknoloji ile entegre süreci hızlanacak. Özel okullar ciddi bütçe düşüşleri yapmak zorunda kalacak.

Mars, Aslan seyri tek başına yorumlanmayacak kadar uzun ve etkili… Kolektif etkileri başlatırken; ülkemizi, ekonomimizi ve iş sektörlerinizi yakından ilgilendiriyor. Hal böyle olunca özel hayatlarımıza yansımaması da mümkün değil. 

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

04.06.2021

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, öncü burçta hareket ediyor. Sosyal medyadaki yanlış anlaşılmalar küslükleri, sessiz tiripleşmeleri beraberinde getirebilir. Ailelerin en yaşlı üyeleri bu döngüde daha çok konuşulacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...