Yükleniyor . . .

MARS ASLAN BURCUNDA

Mars’ın Aslan burcundaki seyri hayatlarımızda bu sefer farklı rol oynayacak. 20 Temmuz’da Aslan burcuna geçen Mars, 5 Eylül’e kadar Aslan burcunda kalacak.  Tabii bu sefer Mars’ın savaşçılığını, dik başlılığını hepimiz üstümüzde hissedeceğiz çünkü 21 Ağustos’ta güneş tutulmasına eşlik edecek Mars uzun yıllar aradan sonra en aktif tutulmada rol alacak.

 Mars güneş tutulmasına eşlik ederse ne olur?

Duygularımızı yükselten, durduk yere bizi eskileri düşünmeye iten,  bir de yetmiyormuş gibi kuruntu veren günlerden geçmemizin baş aktörünü anlatırken hepimize keskin bıçak olmayı, dost acı söyler sözünü hatırlatacak.  

Mars’ın Aslan burcu ile buluştuğu yakıcı biraz da yıkıcı gücünün etkisi altındayız. Bunda hiç şüphe yok, mücadele gezegeninin en büyük hamleleri yaptıracağı süreçte ben diyen karşında duramayacak. Tabii burada etekleriniz tutuşsun, gözünüz korksun istemiyorum, Mars'ın gücünü olumlu anlamda kullanmanın bizim elimizde olduğunu da hatırlatıyorum. Mars’ın Aslan burcuna geçişi sırasında kendimize olan güvenimiz artıyor ve çok daha cesur kararlar alacağımız bir döngüye giriyoruz. Bu dönem beklediğimiz iş fırsatı kapımızı çalabilir, işe başlamak için sabırsızlanabiliriz. Kendimizi daha güçlü hissedeceğimiz zamanlardan geçiyoruz.

Mars hayatta kalma, sorunlarla başa çıkma, pratik çözümler üretebilme yeteneğimizi perçinleyen, yaratıcılığımızı parlatan ve mücadele etme şevkimizi arttıran gezegendir. Mars'ın yapıcı etkileri bu dönem bizi daha cesaretli, engeller karşısında direnç gösteren, dayanıklı ve fiziksel olarak güçlü yapıyor. Yıkıcı etkileri ise yüksek tepkiler veren, ani çıkışlar yapan, öfke patlamaları yaşayan, kavgacı, kıskanç ve acımasız bir hale getiriyor. Ben bu muyum diye kendimizi sorgularken bulabiliriz, dikkat!

Güzel etkileri de kapımızda!

Mars aynı zamanda aşkta daha tutkulu ve istekli olacağımızı vadediyor. Mars'ın Aslan burcundaki seyri boyunca yeni ve heyecanlı bir ilişkiye başlayabilir, var olan ilişkimizde daha tutkulu ve romantik bir duygu yoğunluğu içine girebiliriz. Mars bize ulaşmak, sahip olmak istediğimiz şeyi hangi şekilde, hangi yeteneğimizle elde edebileceğimizi anlatır.  Mars'ın Aslan burcunda olduğunu göz önünde bulundurursak Ateş grubundaki burçlar aşkları için savaşacaklar, mücadeleye girişecekler, sahip olmak için fiziksel güçlerini ve önderlik özelliklerini kullanacaklar. Bu döngüde yeni projelere başlamak, kendimizi daha net ifade etmek, fikirlerimizi çok daha keskin bir biçimde ortaya koymak noktasında daha inançlı ve hırslıyız!

Dikkatli olmalıyız!

Mars'ın Aslan burcundaki yolculuğu sırasında iki tutulmaya eşlik edeceğini unutmayın. Bu da yorgunların yükünü indirmek istediği bir dönemi işaret derken, günahlarını veya pişmanlıklarını bilenlere de vicdan muhasebesi yaptıracak. Örneğin; benim eşim bunca emekten sonra bunu hak etmiyor diyenleri insafa getirtecek Mars, kırk yıl düşünsem bu bunu yapmazdı diyeceklerin sayısını artıracak. Siyah ile beyazın birbirine karışacağı günlerde, beklemediğimiz şeyler göreceğinizden hiç şüpheniz olmasın. Mars’ın tersinin döndüğü gün 21 Ağustos ile 3 Eylül olacağını göz önünde bulundurursak, böylesi olmaz olsun sözlerini hiç ummadığımız kişilere söyleyebiliriz.  

Bu oyuna gelmem diyeceksiniz!

Bu dönem çok çabuk öfkelenebilir, incir çekirdeğini doldurmayacak meseleler için büyük tartışmalar çıkarabiliriz. Sakin!  Sonradan pişman olacağımız cümleler kurabilir,  konuşmalarda pot kırabilir, gizlediğimiz itiraflarımız veya duygularımız ortaya çıkabilir. Mars'ın bu yıkıcı etkisinin farkında olup sakin davranmakta, öfkemizi kontrol etmekte fayda var.

Mars bize daha iyi plan yapma, projelerimizi daha doğru şekilde değerlendirme şansı veriyor. Üzerine çok düşünülmeden, bir anlık öfkeyle, hırsla verdiğimiz kararları gözden geçirme fırsatı sunuyor.

Her şeyin başı sağlık!

 4 Ağustos’ta son demlerini sahneye koyacak Mars, fiziksel ve ruhsal sağlığımızın hayattaki en önem vermemiz gereken şey olduğunu bir kez daha hatırlatıp bu dönemde zamansız kayıpları, mental ve psikolojik olarak sıkıntı yaşayanların geldiği sonları konuşmamıza neden olabilir.

Ne yapmalıyız?

Sosyal ve ikili ilişkilerimizde hırçın, agresif ve bencil bir tavırla en doğrusunu ben bilirim, hep benim dediğim olacak, benim fikrim, çizdiğim yol doğru demek yerine, var olan koşullarımıza, yeteneklerimize, yapmayı en çok istediklerimize odaklanıp objektif bir bakış açısıyla bakmamız gerek. Elimden gelen bu, bu kadarını yaptım ister beğenin ister beğenmeyin demek yerine sınırlarımızı zorlayıp, yaratıcılığımızı görmek ve potansiyelimizin farkında olmak bize bu süreci daha rahat atlatmamız noktasında yardımcı olacak. Öfke ile kalkan zararla oturur cümlesini her zamankinden daha sık hatırlamak kurtarıcımız olacak. Bu süreçte büyük, gösterişli ve abartılı tepkiler vermeyip, yorumlarda bulunmayıp başladığımız işleri bitirmeye çalışmalıyız. İş, özel ve aile hayatımızda daha dengeli ve tutarlı davranmalıyız.

Egolar savaşı başladı!

Aslan egonun baskın olduğu bir burçsa, güneş Aslan’da tutuluyorsa, Uranüs bu tutulmaya gizli desteğini yine Ateş burcu üzerinden veriyorsa bu durum egonun yıkıcı yönleri ortaya dökülecek anlamına gelmez mi?  Baskın tipleri öne çıkarırken, iş hayatınızda yöneticinizle didişebileceğinizi, eğer yöneticiyseniz çalışanlarınızla, aile içinde, sevgilinizle, eşinizle, çocuğunuzla, otorite sahibi büyüklerle stresli, mücadele içinde büyük gerginlikler, patlamalar gibi olumsuz gelişmelere gebe olduğunuzu düşünürsek bu dönemde büyük kararlar almanın anlamı yok öğle değil mi? Kaldı ki bu sefer Mars’ın gökyüzündeki herkese selam veriyor olmaması işimizi zorlaştırırken,  deyimi yerindeyse ev almayan eşe, yükseltmeyen yöneticiye kafa tutabileceğimizi işaret ediyor.

Kimler etkilenecek?

Aslan gösteriştir, zenginliktir, tanınmaktır. Bu süreçte çok tanınan isimlerle önemli isimlerle ilgili hastalıklar, büyük olaylar gibi birçok enteresan haberler duyabiliriz. Proje yöneten yöneticiler önemli organizasyonlarında sorunlarla uğraşabilir, hiç beklemedikleri anda organizasyonlarını iptal edebilirler. Yatırımlar konusunda hayal kırıklığı yaşatabilir. Ülke gündemini meşgul edecek skandallar gün yüzüne çıkabilir, patronlar arasında hırçın bir rekabet yaşanabilir.

Mars Aslan burcundayken kendimize aşık olacağız!

Aslında Mars, cana yakın ve dostane bir tutuma sahiptir. Ta ki öfkelenene kadar. Hem yapıcı ve hem yıkıcı enerjiler taşır. Tutku ve içgüdüler gibi güçlü ve yoğun duyguların yöneticisidir. Dengelenir ve yönetilirse ve kendisini iyi bir şekilde yansıtmasına imkan sağlanırsa, cesaret, sabır, özgüven gibi güçlerin doğmasına neden olur. Mars hırçındır, kavgacıdır, zekidir, tartışma ve ikna gücü yüksektir. Hayat felsefesi özgürlük, kararlılık ve tüm problemlere karşı güç gösterme, direnmedir. Asla pes etmez, yılmaz, yorulmaz. Bir köşeye çekileyim de artık biraz başkaları konuşsun demez. Bir bakıma bencillikle karışık narsisttir de. Hedefleri vardır, hedefine, hayalini kurduğu başarıya ulaşmaya sonsuz ve güçlü bir istek duyar. Hep bir adım önde olmak ister haliyle en kuvvetli özelliklerinden biri önderliktir. Mars etkisi altına girdiğimiz bu dönemde yüksek bir fiziksel güç, teoriyi hızlıca pratiğe dökebilme yeteneği, çalışkanlık, sorumluluk ve yönetme gücüne sahip olabiliriz.

Mars Aslan'dayken fiziksel ve ruhsal hazlarımız dengelenecek, onlara bağımlı olmayı reddedeceğiz ve hepsini bir araya getireceğiz.

Bazen can sıkar!

Olumsuz yanı korkutucudur. Kötü bir açıyla karşılaştıysa fiziksel ve psikolojik şiddete başvurur ve zorbalığını gözler önüne sermekten çekinmez. Cana kastetme, kazalar, saldırılar, hırsızlık ve ahlaki çöküntüler olarak ortaya çıkar.

Bazen iyi ki var dedirtir!

28 Temmuz’da güneşle kavuşup desteğini tam alıp yola koyulacak Mars, dinamik, hızlı, enerjik, çalışkan gücünü de özelikle kendi işini yapanlardan esirgemeyecek.

 

Zeynep Turan

22-06-2017

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...