Yükleniyor . . .

MARS AKREP BURCUNDA (19 KASIM 2019)

MARS AKREP BURCUNDA (19 KASIM 2019)

Mars’ı nasıl bilirsiniz? Kavgacı, mücadeleci, tuttuğunu koparan, güçlü, heyecanlı, kızgın, savaşçı ve tutkulu… İşte bu özellikleriyle kendini tanıdığımız Mars, yönettiği gezegen olan Akrep’e 19 Kasım itibariyle geçiş yapıyor. Doğasına aykırı bir burç olan Terazi’de sönük bir şekilde hareket ederken hiç de rahat etmedi açıkçası; potansiyelini ortaya bir türlü koyamadı. Şimdi ise Koç’tan sonra en rahat ettiği yerde; Akrep burcunda… Artık bütün özelliklerini ortaya koyabilir; kısıtlama yok, karışanı yok, rahatsız edeni yok… Gerçi, astrolojinin kötücül gezegeni olarak görülen Mars’ın elini kolunu sallayarak hareket ettiği bir burçta konumlanması ne kadar hayırlı olur bizim için, işte orası meçhul…

Bir nevi savunma mekanizmamız olan Mars; savaş, kavga, fetih, mücadele, cesaret, atılganlık, fiziksel enerji, askerlik, silahlar, hırs ve cinsel dürtünün hayat bulduğu bir gezegen olarak hayatımızı etkiler. Akrep burcuna geçiş yapan Mars’ın, yukarıda saydığım özelliklerini iki katına çıkardığını düşünün… İyi yönden bakıldığında evet, hepimiz hayat mücadelesi verirken daha hırslı olacağız ve mücadeleyi elden bırakmayacağız.

Mars, yönettiği burç olan Akrep’e 19 Kasım’dan itibaren geçiş yapıyor. Önemli girişimlerde bulunmak, âşık olmak, yeni bir ilişkiye başlamak için olumlu açılar var gökyüzünde. Sonuçta iletişim dilimiz de sevgiye bakış açımızda oldukça naif, cesur, iddialı, romantik, tutkulu… Kafamızda bir ton yeni fikir ve alternatif yol var. Bizimle aynı olmayan fikirlere şiddetle karşı çıktığımız gibi, bizi üzen insanları da hayatımızda daha fazla tutmak için hiçbir sebebimiz yok. Bir ayrılıp, bir barıştığınız sevgilinizi pat diye terk edebilirsiniz de…

Bu gezegen dokunduğu burcun insanına, zor durumlarda çevresindekilere önderlik edebilecek dayanıklılığı ve kararlılığı verir. Her ne kadar ateş etkili ve buna bağlı olarak yıkıcı bir gezegen olarak görülse de insanların ileriye dönük hamleler yapmasını sağlar. Ayrıca Mars’ın etkisindeki kişiler toplum içinde dikkatleri üzerine çeker. Bu yıldızın etkisindekiler aceleci, sabırsız, çabuk sıkılan ama yeri geldiğinde inatçı bir ruh haline sahiptir. Uzun lafın kısası, önümüzdeki günlerde libidomuz artacağı gibi; iç gücün, iradenin baskınlığını hepimiz çok daha net bir şekilde hissedeceğiz.

Mars, Akrep hareket ederken skandalları da beraberinde getirir.

Gizli ve sınır tanımayan iç dünyayı temsil eden bu ikili sayesinde gündemde yeni sansasyonel haberleri harekete geçirebilir. Kural tanımak ve geleneksel yapıyı delen her düşünce ve içsel yolculuk bazı insanların tatsız yüzlerini gündeme yansıtabilir. Özellikle adı ve yaptığı işler ile gündemde yerini alan sanat ve sanat camiası bu merkezin çekim alanından payına düşeni yaşayacaktır.  Cinsel eğilimler ve buna benzer konular farklı bir gündemi kovalar nitelikte gelişebilir.

Yasaklar önemini yitirebilir.

Hile, alışkanlıklar, kopamadığımız ya da kontrol edemediğimiz duygular ile baş etmek bu günlerde zor olabilir. Ava giden avlanır tabiri sanırım bu ikili için çok uygun olur. Bu yüzden kurduğumuz ilişkiler, arka planda sakladıklarımız, ilişkilerin diğer yüzü için merak ettiklerimiz bu döngüde önümüze bir bir serilebilir. Yasak olan her şeye ilgi artar.

Olumlu etkileri!

  • Güçleniyoruz.
  • Harekete geçiyoruz.
  • Miskinliği üzerimizden atıyoruz.
  • Yaşama daha çok kafa yoruyoruz.

Olumsuz etkileri!

  • Aşırı hırs
  • Gereksiz kıskançlık
  • Güvenmeme sorunu
  • Narsizm

 

Astrolog Zeynep Turan

14.11.2019

Yazının her türlü hakkı saklıdır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, öncü burçta hareket ediyor. Sosyal medyadaki yanlış anlaşılmalar küslükleri, sessiz tiripleşmeleri beraberinde getirebilir. Ailelerin en yaşlı üyeleri bu döngüde daha çok konuşulacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...