Yükleniyor . . .

KRALİYET YILDIZLARI

KRALİYET YILDIZLARI

Göğün Dört Kralı!

Gökyüzünü çözemeyen yer yüzünü çözebilir mi? Peki gök kubbe yalnızca gezegenler ve takım yıldızlarından mı ibarettir? Hayır. Asteroitler ve sabit yıldızları günlük yorumlarda konuşamasak da sabit yıldızlar astrolojinin derinliğinde göz önünde bulundurulmalıdır. Astroloji haritaları incelenirken sabit yıldız konumları incelendiğinde ruhun yer yüzündeki yolculuğunda nereye çekileceğini ön görmemize yardımcı olur. Aslında ruhların derinliklerini anlamak için kullanılan bir merdiven görevi görür.  

“Astroloji teknikleri saymakla bitmez. Referanslar, gezegen konumları, Ay haritaları, ilerletilmiş haritalar bunun yanı sıra ev sistemi gibi de birçok sistem sayabiliriz. Kişinin doğum haritasında sabit yıldızları çalışmak için doğum saatlerini göz önünde bulundururken yükselen tepe noktasını, dip noktasını ve yakın sabit yıldızlarını kovalamak gerekir. Ya da Ay burcunuzla kavuşum yapan sabit burcunuzun peşine düşmeliyiz. Dereceleri ve kaymaları göz önünde bulundurmak gerekir. Kısacası birçok uzman yöntem kullanılır.”  

Kraliyet Yıldızları Haritalarımızda Çekim Yasalarının Temsilcisidir

Herkesin haritasında “sabit yıldızlar aktiftir.” diye bir şey yoktur. Kafanızda bir çember canlandırın ve bu çemberin 4 köşesini mevsime benzetin. Hayalinizdeki çember sizin hayatınız olsun mevsimler ise hayatınızın 4 bölümden oluşun aşamaları… Örneğin; mezun olunca yapacaklarınızı düşünürsünüz ama mezun olduktan sonra o planlar için kılınızı kımıldatmak içinizden gelmez. Evlenince yapacaklarınızı hayal edersiniz fakat evlendikten sonra asla hiçbirini yapmaz ya da hayal etiğiniz gibi hissetmediğinizi fark edersiniz. Üstüne üstlük bir türlü de geçerli sebep bulamazsınız. Hayatın içinden bunun gibi binlerce örnek sayabiliriz. Olmadan önce ve olduktan sonraki halinizi anlayamadınız diyelim, şöyle ki Kraliyet yıldızlar, görünmeyen ama hissedilen haritalarımızdaki çekim yasalarının temsilcisidir. Astrolojide sayısız takım yıldızı arasında 60’a yakın olanı kullanılır. En önemlilerinden bireyse Kraliyet yıldızlarıdır.

Kraliyet Yıldızları Nedir?

Birbirinden özel 4 yönü (Kuzey, Güney, Doğu, Batı) göz önünde bulundurursanız bu noktaların gözcülüğünü yapan, mitolojik hikayelerde yer alan ve cennetin bekçiliğini yaptığı tasvir edilen 4 kraliyet yıldızı vardır. Kraliyet yıldızları ruhani tarafı da besler. Ne kadar inançlı olduğunuzdan ziyade inancınıza ne kadar teslim olduğunuzu gösterir. Aynı zamanda istekleriniz olduğunda bu isteklerin ne kadar arkasında durabildiğinizi gösterir. Görmediğiniz ama bir şekilde hayat yolunda hissettiğimiz kendimizle yaptığımız anlaşmalara benzetebilirsiniz. Haritamızda ki kader çarklarının aşamaları olarak yorumlayabilirsiniz.

Gece ile Gündüz Misali

Kraliyet yıldızlarının isimleri kadar yönlerinin de derin manaları vardır. Temsillerini de dinimizdeki dört büyük meleklerden alır. Kraliyet yıldızları, büyük başarılar vermeyi vaat eden bunu yaparken de kişiyle pazarlık masasına oturan, haritalarınızdaki ruhsal ve fikirsel anlaşma yaptıran etkili yıldızlardır. Her bir yıldız gibi iyicil ve kötücül özelliklerle atfedildiğini özümserken gece ile gündüz örneği aklınıza getirebilirsiniz. Bir insanın uyurken ki masumluğu ile kavga ederken ki yırtıcılığı örneğini de alabilirsiniz. Yönünüzü bir uzman eşliğinde araştırabilir, başlangıçlarınızın mükafatlarını merak ettiğiniz gibi yüklerini de tartıp biçebilirsiniz. Elbette gök kubbedeki her şey yalnızca bir uzman ile yorumlanmaz. Kozmik puzzle her daim kendi şifreleri ile akar. Biz görmesek de hissetmesek de  hayat  hep kulağımıza bir şeyler fısıldar.

“Gökyüzünün anayasasında özetle alma verme meselesini açar. Yani evren size hedefinize ulaşmayı nasip ederken sizden neleri feda etmeniz gerektiğini içgüdüsel olarak hissettirir. Ekme biçme dengesi olarak tanımlayabiliriz.”

Haritanızda yer alan kraliyet yıldızının olumlu konumlarında ün, unvan, disiplin, saygınık, otorite en önemlisiyse unutulmazlık vaat eder. Olumsuz yerleşkesinde ise yine etkileri sert görülebilir. Burada örnek olarak “2021 Var Olmak” kitabımda yer verdiğim Prenses Diana’nın haritasını hatırlatmak isterim.

Anlamasak Bile Hissederiz

Kraliyet yıldızları hayatınıza dokunurken sizden birtakım taleplerde bulunur. Aslında sizinle bir pazarlık masasına oturur fakat çoğu insan bu pazarlıktan habersiz gibi ifade edilse de ben yılardır verdiğim danışmanlıklarda ruhsal olarak kişilerin hedeflerine ulaşırken farklı bir açılıma girmeleri gerektiğini şayet girmedikleri zaman işlerin yolunda gitmediğini bile dile getiririm. Tabi onlar bu Kraliyet yıldızlarının haritalarında düştüğü konumları bilmedikleri gibi ne zaman aktif olacağını da ön göremezler.  Bu döngü geldiğinde kişi anlamlandıramasa bile bir şeklide değişimin ya da bir sıkışmanın içinde oturduğunu devamlı dile getirir.  Biz hangi deneyim anlatırsak anlatalım kişi kendi yaşamında ki anlaşmaları en iyi hisseden ve sezinleyendir. Dışa vurmakta her ne kadar geç ya da erken başlasa da ruh dile bir şeklide gelir. Kraliyet takım yıldızlarının olumlu etkisi tıpkı bir kasanın çift anahtarla açılması gibidir “yürü ya kulum” sözü yerine bile geçebilir.

Doğru Adımlar Başarıları Getirir

Birey önce arzuladığı büyük başarıyı elde eder, sonrasında antlaşma gereği şartlara uyum sağlanması ve idame ettirilmesi beklenir. Şayet bu şartlar sağlanmazsa tepetaklak olması muhtemeldir. Deyim yerindeyse akit bozulur ve o kasa hapishanemiz bile olabilir. Doğru adımların büyük başarıları getirmesi için verilen hediye, sadece kendi yaşamınız için kullanıldığında sizden geri alınır. Yani insanlar için birer erdem sınavıdır bu anlaşmanın en temel maddesi…

“Kazanamamaktan yakınmayın kazandıktan sonra sahip çıkamamaktan korkun.”

Kraliyet Yıldızları

Aldebaran (9 ̊ İkizler)

Doğu’nun Gözcüsü veya Boğa’nın Gözü olarak da adlandırılır. Semanın en parlak yıldızlarından biri olan Aldebaran, Dört büyük melekten Mikail ile temsil edilir. Mars ile karakterize edilmiş olması, savaş güç, baskı, dayatma ve somut zenginlik vaat eder. Öte yandan kişiye zekâ ve popülerliğin anahtarını da uzatacaktır. Haritasında Aldebaran kraliyet yıldızı olanlar; güçlü konuma düşer ve iletişim becerilerindeki gelişkinlik insanları etki altına alma kabiliyetini de sunar. Bir nevi iletişim dâhisidir.

Aldebaran’ın ters etkisi kişi dürüstlüğünden ödün verdiği zaman sonuçları geri dönülmez olabilir. Elde edilen güç ve başarıdan kaynaklanan sarhoşluk, gözüne perde indirdiğinde; ahlaki değerlerin çökmesine sebep olur. Kazanımları hızlıca yıkıma ulaşırken popülaritesi bu sefer olumsuz yönde konuşularak artar. Dünyada bunun birçok örneği vardır. Daha çok siyasetçi ve sanatçılardan örnek verilse de sizin de çevrenizde fazlasıyla rastladığınız; “parayı buldu değişti” veya “para yaramadı” gibi benzeri sözler söylediğiniz kişilerin haritasında muhakkak aktiftir.

Aldebaran sabit yıldızı da diğer yıldızlar gibi, haritada aldığı konuma göre etkisini farklı hissettirecektir. İyicil konumda, -özellikle de yükselende bulunuyorsa- kişi sabit yıldızın vaat ettiği başarı ve makamı elde edecek potansiyele sahiptir. Kötücül konumda bir etkileşim söz konusu ise kişi kibir, aşırı hırs ve acımasızlığa dair eğilim verebilir.

  • Özelikle narsistiğe kaymaya eğilim verdiği gibi ileri yaşta olan erkeklerde kendisinden küçük yaşta kadınlarla birlikte olma eğilimi verebilir.

Regulus (29 ̊ Aslan)

Kuzey’in Gözcüsü veya Aslan’ın Kalbi olarak nitelendirilmiştir. Karakterini 3 büyük gezegenden alan Mars’tan savaşçılığını, Jüpiter’den zenginliğini ve Satürn’ün öğretisinden esinlendiği düşünüldüğünde; gökyüzünün en önemli sabit yıldızlarındandır. Dört büyük melekten İsrafil ile temsil edilir. Kişiye verdiği vasıf ve vaatler, harita sahibini kendi yaşamının yıldızı yapar. Haritasında Regulus yerleşmesi yükselişte olan kişi şans, ün yakalama, varlık sahibi olma ve güç, toplum içinde saygınlık kazanma potansiyeli taşır. İtibar üstünlük verir.  Yeter ki haritada düştüğü yerleşkesi verimli olsun. Kişiye öyle bir ruh verir ki çevresindeki insanlar adeta büyülenir. Konuşurken ağzından çözümler dökülür. Cesaret ile ödüllendirilirken yüreğindeki güç etrafına fayda getirmeyen eylemlerde bulunduğunda sevildiği kadar nefret edeni de olabileceğini işaret eder. Nefret ve kin gibi intikam duygusunu bünyesinden tamamı ile arındırması ve bu duygulardan yoksun kalacak biçimde yoluna devam etmesi gerekir. Yoksa tattığı başarı bir anda altında ezildiği nefret duygusuna dönüşür. Bir insan bu kadar sevilirken bu kadar nefreti ne ara kazandı diye şaşırmakta bize düşer.

Antares (09 ̊Yay)  

Biraz Mars’ın sorgulayan tarafından biraz da Jüpiter’in genişleten doğasından alan Antares, Dört büyük melekten Azrail ile temsil edilir. Batı’nın Gözcüsü veya Akrebin Kalbi olarak adlandırılan kraliyet yıldızlarındandır. Haritasında Antares kraliyet yıldızı etkisi olan kişi cesur, anarşist, keşif duygusu güçlü, inatçı, bulma arzusu olan hatta sınırları zorlayan bir karakter yapısına sahip olur. Otorite, strateji, oyun kurucu, yönetici… Kısacası hayat yolunda akıl vasıfları ile donatılmış bir formla tanımlanır.  Antares bireyin haritasında dünya evinde ölümsüz başarılara, mucitliğe, buluşa ve uzun yılar devam edecek projelere imza atmayı sembolize eder. Kalıcı başarılara imza atar ve insanlığa değer katacak buluşlarının devamını getiri. Tıpkı Elektriği ilk keşfeden bilim adamı William Gilbert gibi…

Kişi maddi ve manevi anlamda dengeyi korumalıdır. Aşırıya kaçma eğiliminden sıyrılması ve takıntılı ruh halinden kaçınmak ister. Dengeyi asla kaçırmaması gerekir. Dengesi oynadığında ahlaki çöküşler meydana gelebilir.

  • Antares kraliyet yıldızı haritada olumsuz bir konumda ise; bireye kavgacı, şiddet eğilimli, sabit fikirli ve asabi bir karaktere çevirirken insanlara zulüm eden, kısıtlayan bir konum verir. Örneğin Beşşar Esad gibi!

   

Fomalhaut (03 ̊ Balık)

Aşk gezegeni Venüs ile akıl gezegeni Merkür’ü doğasında referans alan Fomalhaut şans getiren bir kraliyet yıldızıdır. Yükseliş ve zaferi simgeler. Dört büyük melekten Cebrail ile temsil edilen Fomalhaut Güney’in Gözcüsü veya Balığın Ağzı olarak da adlandırılmıştır. Doğdukları gök kubbede ruhani liderlerin, evliyaların, Filozofların, alimlerin haritalarında güçlü yerleşkede konumlanır. Ayrıca gökyüzündeki yeri yön bulmada kullanılır. Bu tefsirle gidildiğinde yön veren kişiler anlamına da gelebilir. Kemerli bir takım yıldızı olduğunu göz önünde bulundurulduğunuzda “görünüşe aldanma” sözünü hatırlatır.

Fomalhaut kraliyet yıldızı haritada bulunduğu yerleşkeye göre; ruhsal, sanatsal ve mistik yetenekler, hayal ve idealleri güçlendirebilir. Yerleşke olumlu bir noktada ise kişi nesillerce bile konuşulmaya devam edebilecek bir üne sahip olur. İyileştirici yönü güçlü, rüyalar aracılığı ile gelen mesajlara ve ruhsal dönüşüme de açık bir ruhu vardır. Eğer haritanızda Fomalhaut güçlü bir konumdaysa mutlaka öğrenme ve öğretme ile ilişkisinizdir.

Arapçadan gelen bu kelime aslında "Fum-al-Hut” yani kişilerin insanlar üstü boyutlarla iletişim kuracağına inandırır anlamına gelir. Kişinin haritasında Fomalhaut varsa haritasındaki mertebeye ulaşır fakat onu taşıyıp taşımadığını bu noktada gösterir. Örneğin Papa Francis gibi! Hatırlarsanız ki ruhani liderler çocuk istismarı ile konuşulmuştu.

NOT: Bu güçlü sabit yıldızları araştırırken, haritanıza vakıf olsanız bile bir çıkarımda bulunmamanızda fayda var. Geniş kapsamlı bir konu olduğu ve uzman tarafından yorumlanması gerektiğini de lütfen es geçmeyin. Ruhsal astroloji ayrıca bir danışmanlık alarak alınmalıdır. Kişisel haritanızda önce tanımalı sonra bu danışmanlığa ayrıca zaman ayırmalısınız. Hayattaki göreviniz, geçmişteki kapatılmamış hesaplarınız ve ruhsal yolculuklarınızı da masaya yatırmayı göze almalısınız. Unutmayın! sabit yıldızlar gezegenler gibi değildir. Sürekli hareket halinde olmazlar. Geçmiş ile geleceğin arasında ki köprü gibidir.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

17.03.2021

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...